Rusi

Rusi смотреть последние обновления за сегодня на .

Rusi dali oglas - ko uništi Leopard tenk dobija milion rubalja - 150 MINUTA

15639
64
53
00:12:46
03.02.2023

Gost: vojni analitičar Aleksandar Radić Pratite nas na: 🤍 Posetite naš sajt: 🤍 Lajkujte nas i na Fejsbuku: 🤍 Možete nas pratiti i na Instagramu: 🤍 Možete nas pratiti i na Tviteru: 🤍 #PRVA

"RUSI NA KORAK DO OSVAJANJA BAHMUTA" Ostalo je još par sela, a onda će grad biti uhvaćen u obruč!

59794
409
336
00:20:22
02.02.2023

#kurir #kurirTelevizija #rusija GLEDAJ ODMAH KURIR TELEVIZIJA LIVE 24H 🤍 CRVENI KARTON 🤍 MAJKE I SNAJKE 🤍 SCENIRANJE 🤍 USIJANJE 🤍 ZAPRATI Kurir na YT 🤍 Kurir na Fejsbuku - 🤍 Kurir na Instagramu - 🤍 Kurir na Twitteru - 🤍 Kurir na TikToku - 🤍 POSETI SAJT 🤍 COPYRIGHT: Kurir !!!Zabranjeno svako kopiranje video i/ili audio snimaka i postavljanje na druge kanale!!!

Top News - Ferr flakësh në qiell! ’Bombardohet’ fabrika në Rusi, dyshohet sulm ukrainas

37037
104
9
00:01:37
04.02.2023

Një shpërthim i fuqishëm ka shkaktuar një zjarr të stërmadh në një fabrikë ruse, në mesin e raporteve për bombardime nga Ukraina. Imazhet në rrjetet sociale tregonin re të mëdha tymi dhe flakët që ngriheshin në qiell pasi një depozitë nafte shpërtheu orët e para të së shtunës. Mediat ruse raportuan një sulm të madh dhe fajësuan bombardimet nga përtej kufirit në ukrainë. Shpërthimi ndodhi në rajonin e Belgorodit, që është shumë pranë Kharkivit ukrainas të shkatërruar nga lufta. Fabrika në të cilën u regjistrua shpërthimi, përdorej për të prodhuar pjesë për urën e dëmtuar të Krimesë. Ura e madhe me vlerë 3.5 milionë euro është shumë e vyer për Kremlinin pasi lidh rajonin e aneksuar në 2014-ën, me rusinë. Ura u sulmua vitin e shkuar dhe u dëmtua pjesërisht pas një shpërthimi të madh. Imazhet video treguan një shpërthim spektakolar në një fabrikë, të shtunën në belgorod. Raportet thonë se flakët kanë arritur lartësinë e 50 metrave. Sipas versionit rus ka patur një sulm me raketa ndërkohë që dëshmitarët okularë folën edhe për të shtëna me armë zjarri. Bëhet e ditur se një depozitë karburanti afër fabrikës shpërtheu me zjarrin që u shpërnda edhe në fabrikë. Sidoqoftë, guvernatori rajonal tha se gjatë natës ishte sulmuar nga ushtria ukrainase një fabrikë industriale civile në borosovka. Ai tha se nuk kishte të lënduar dhe se punonjësit e fabrikës ishin evakuuar në kohë. Tani – shtoi ai – po bëhet gjithcka që të garantohen dëme minimale. Belgorodi ka raportuar dhjetëra sulme nga Ukraina që pas nisjes së luftës dhe vetë rusia është përballur me një seri zjarresh misterioze dhe shpërthimesh po ashtu. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Rusi#TopChannel

Kijev kaže da Rusi drže najmanje 3.400 ukrajinskih vojnika

41866
153
95
00:01:09
04.02.2023

Rusko ministarstvo odbrane je saopćilo da su razmjenom 63 ruska vojnika vraćena iz ukrajinskog zarobljeništva. Kako su kazali iz Moskve, riječ je o "osjetljivoj kategoriji" zatvorenika. Kijev je, također, saopćio da je dopušten povratak i 116 Ukrajinaca. Razmjena je dogovorena uz posredovanje Ujedinjenih Arapskih Emirata. Više detalja iz Kijeva donosi novinar Al Jazeere Zein Basravi. #Ukrajina #Rusija #Invazija

Top News - Rusi-Kinë bashkë kundër NATO/ Stoltenberg – Rrezik ndaj Europës!

10017
43
6
00:01:22
01.02.2023

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ngriti alarmin të mërkurën se bashkëpunimi midis Rusisë dhe Kinës përbëjnë një kërcënim jo vetëm për Azinë, por edhe për Europën. Kreu i NATO thotë se Kina po investon gjithnjë e më shumë në armë bërthamore dhe raketa me rreze të gjatë pa ofruar transparencë ose pa u angazhuar në dialog kuptimplotë mbi kontrollin e armëve. “Fakti që Rusia dhe Kina po afrohen dhe investimet e rëndësishme të Kinës dhe aftësitë e reja të avancuara ushtarake vetëm nënvizojnë se Kina përbën një kërcënim, përbën një sfidë edhe për aleatët e NATO-s. Siguria nuk është rajonale, por globale,” tha sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg. Në një fjalim në Universitetin Keio në Tokio, shefi i NATO-s nënvizoi rëndësinë e një bashkëpunimi më të fortë për NATO-n në rajonin Indo-Paqësor, duke shtuar se lufta në Ukrainë ka treguar “se si siguria është e ndërlidhur”. Ai këmbënguli se NATO nuk e konsideron Pekinin si një kundërshtar ose nuk kërkon konfrontim dhe se aleanca do të vazhdojë të angazhohet me Kinën në fusha me interes të përbashkët, si ndryshimi i klimës. Nga ana tjetër, zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Kinës, Mao Ning, kritikoi NATO-n për etiketimin e Kinës si një kërcënim dhe për zgjerimin e stërvitjeve të saj ushtarake në Azi. Dua të theksoj se Azia-Paqësori nuk është një fushë beteje për garën gjeopolitike dhe nuk e mirëpret mentalitetin e Luftës së Ftohtë dhe konfrontimin bllok,” tha Mao. Pamje: AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#NATO#Stoltenberg

Top News- 72 mijë USD për ‘kokën’ e një Leopardi/ Rusi, shpërblim për të shkatërruar tanket gjermane

21348
82
9
00:01:13
30.01.2023

Një kompani ruse tha se ofron pesë milionë rubla, ose 72.000 dollarë, për ushtarët e parë që shkatërrojnë ose kapin tanket e prodhimit perëndimor në Ukrainë. Pas vendimit të perëndimit për dërgimin e tankeve moderne në Kiev, Kremlini tha se forcat ruse do ti djegin të gjithë ata. SHBA, Gjermania dhe disa vende të tjera evropiane, kanë premtuar se do ti dërgojnë Ukrainës dhjetëra tanke të avancuara luftarake gjatë muajve të ardhshëm për të ndihmuar në rritjen e kapacitetit ushtarak të vendit, ndërkohë që lufta po hyn në muajin e 12-të. Vendimi i aleatëve të Kievit është kritikuar nga Kremlini si një përshkallëzim i rrezikshëm dhe zëdhënësi Dmitry Peskov tha se tanket do të "digjen" në vijën e frontit. Tani një kompani ruse - Fores, me bazë në Urale, e cila prodhon mjete për industrinë e energjisë - po ofron pagesa në para për ushtarakët rusë që "kapin ose shkatërrojnë" tanket Leopard 2 të prodhimit gjerman ose Abrams të prodhimit amerikan. Kompania tha se do t'i paguajë pesë milionë rubla ose 72.000 dollarë, ushtarit të parë rus që shkatërron tankun e parë dhe nga 500.000 rubla, ose 7.200 dollarë, për të gjitha rastet e mëvonshme. Autoritetet ukrainase kanë thënë vazhdimisht se atyre u nevojiten 300 tanke ndërsa përpiqen të dëbojnë forcat ruse nga territori i tyre. Rusia ka shumë më shumë tanke se Ukraina, por modelet e tyre janë inferiore në disa aspekte kyçe ndaj modeleve perëndimore. Si Rusia ashtu edhe Ukraina pritet të nisin ofensiva në javët e ardhshme, me tanke që pritet të luajnë një rol jetik në ato beteja, thanë ekspertët. Pamje:afp Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Rusi#Shperblimi

Top News - Këmbehen të burgosurit e luftës / Ukrainë-Rusi...edhe trupat e pajetë të dy britanikëve

5616
23
2
00:01:45
04.02.2023

Dhjetëra ukrainas dhe rusë janë kthyer të shtunën në shtëpitë e tyre, në kuadër të një këmbimi të të burgosurve të luftës. Këshilltari i Presidencës ukrainase, Andriy Yermak, ka thënë në një postim në Telegram se 116 ukrainas janë liruar. Ai ka thënë se në mesin e të burgosurve të luftës ka ushtarë nga Mariupoli, rajoni i Hersonit dhe Bahmutit. Zyrtarë rusë të mbrojtjes kanë thënë se 63 ushtarë rusë janë kthyer nga Ukraina, pas ndërmjetësimit që kanë bërë Emiratet e Bashkuara Arabe. Në një deklaratë të lëshuar të shtunën nga Ministria ruse e Mbrojtjes, nuk janë dhënë hollësi shtesë për ata që janë konsideruar si “kategori speciale” e të burgosurve të luftës. Në kuadër të këtij këmbimi të burgosurish janë kthyer edhe trupat e pajetë të dy britanikëve, të vrarë në Ukrainën lindore. Shefi i shtabit të presidentit ukrainas, Volodimir Zelenski, tha se trupat e Chris Parry 28 vjec dhe Andreë Bagshaë, 47 vjec, ishin kthyer nga rusia. Të dy ata u vranë muajin e shkuar kur u gjendën mes bombardimeve në ukrainën lindore. Nuk ka të dhëna nëse trupat e tyre i janë dorëzuar stafit të ambasadës britanike. Dy vullnetarët janë parë së fundmi duke shkuar në qytetin e Soledarit më 6 janar. Familja e Bangshaë tha se të dy ata po përpiqeshin të shpëtonin një grua të moshuar kur makina e tyre u godit nga një predhë. Soledari ka qenë në fokus të luftimeve intensive dhe muajin e shkuar, ushtria ruse tha se e kishte marrë atë nën kontroll pas një beteje të gjatë. Andriy Yermak, shefi i stafit të presidencës ukrainase tha se 116 ushtarë ukrainas ishin liruar, mes tyre edhe mbrojtës të mariupolit, partizanë nga Khersoni dhe snajperistë nga Bakhmuti, si edhe dy pjesëtarë të forcave të operacioneve speciale. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Ukraine#TopChannel

Dobré ráno: Rusi aj tak nebudú štartovať na olympiáde (2.2.2023)

7531
56
37
00:21:33
02.02.2023

00:00 Úvod​​ 01:31 Správy 03:29 Hlavná téma 20:39 Odporúčanie Lotyšsko je zrejme prvá krajina, ktorá zvažuje bojkot budúcoročnej olympiády v Paríži. Problémom je totiž účasť ruských a bieloruských športovcov. Medzinárodný olympijský výbor totiž premýšľa, ako umožniť ich účasť a slovenský olympijský výbor túto snahu podporuje: ak títo športovci nepodporujú vojnu a budú súťažiť pod neutrálnou vlajkou. Proti ich účasti však sú nielen Ukrajina, ale aj pobaltské krajiny, Británia či Poľsko. Prečo sme teda zaujali na Slovensku takýto zbabelý postoj, čo chce dosiahnuť Medzinárodný olympijský výber a či skončí olympiáda bojkotom? Na otázky Tomáša Prokopčáka odpovedá šéfredaktor Športnetu Boris Vanya. PREHĽAD SPRÁV: Prezidentská kancelária včera reagovala na údajný zoznam mien úradníckej vlády. Tento zoznam je vymyslený, Zuzana Čaputová tiež povedala, že nateraz neplánuje pristúpiť k vymenovaniu takzvanej úradníckej vlády. Túto možnosť však do budúcna nevylúčila. 🤍 V Česku našli dokument, na ktorom je podpis Jána Budaja zaväzujúci ho k spolupráci s ŠtB. Podľa dokumentu z archívu v Olomouci Budaj sľúbil, že bude o spolupráci mlčať a že orgánom štátnej bezpečnosti oznámi protispoločenskú činnosť. Dokument objavili pri príprave dokumentárnej série ŠtB: Prísne tajné, epizódu odvysielala RTVS včera. 🤍 Medziročná miera inflácie v eurozóne prekvapivo klesla. V januári sa dostala na 8,5 percenta. Vyplýva to z nových údajov Eurostatu, ekonómovia očakávali deväť percent. Najväčší podiel na zdražovaní majú stále vysoké ceny energií. 🤍 Do elektrickej siete včera pripojili tretí blok jadrovej elektrárne Mochovce. Elektrárne ešte musia otestovať výkon na rôznych úrovniach, testy pôjdu od 35 do sto percent výkonu bloku. Tretí blok pomôže Slovensku získavať lacnejšiu energiu, zároveň pomáha znížiť emisie skleníkových plynov. 🤍 Ukrajina si zaslúži po vojne vstúpiť do NATO. Povedal to zvolený český prezident Petr Pavel, Ukrajina bude mať podľa neho najskúsenejšiu armádu v Európe. Pavel tiež povedal, že tabu by nemala byť ani prípadná dodávka bojových lietadiel. Zároveň by však podporil akékoľvek náznaky o rokovaní o mieri, to však záleží najmä od Ruska. 🤍 ODPORÚČANIE: Realita zmizla. Je preč, prestali sme ju vnímať, prestali sme rozlišovať, čo je pravdivé a čo je fikcia. Zotreli sme hranice a zotreli sme ich nielen na sociálnych sieťach: stratili sme ich pri zábave, stratili sme ich pri politike, v našich každodenných životoch. Presne strata našej schopnosti rozlišovať medzi pravdou a fikciou, medzi skutočným a neskutočným je témou marcového vydania môjho obľúbeného magazínu The Atlantic. A odporúčam začať textom We've Lost the Plot. 🤍 Dobré ráno nájdete každý pracovný deň aj na: Spotify: 🤍 Apple podcastoch: 🤍 Google podcastoch: 🤍 RSS: 🤍 Tvorbu podcastov môžete podporiť kúpou digitálneho predplatného SME.sk na 🤍 Zdroj zvukov: FRANCE 24 English, Reuters, CBC News: The National #dobrerano #denniksme #olympiada

General Sir Patrick Sanders' Keynote Speech at RUSI Land Warfare Conference 2022 | #LWC2022

4661
73
14
00:24:38
07.07.2022

General Sir Patrick Sanders' Keynote Speech from Day One of the 21st Annual RUSI Land Warfare Conference, Tuesday 28 June 2022. RUSI Land Warfare Conference 2022 Overview The Russian invasion of Ukraine has directly challenged the international order, leading to a reappraisal of notions of deterrence. Its repercussions have shone a fresh spotlight on the utility of land forces. Beyond Europe, the ‘Competitive Age’ emphasised in the UK’s 2021 Integrated Review is being realised, as the world copes with the aftermath of the lingering coronavirus pandemic, increasing pressure on the rules-based order in the Indo-Pacific, stabilisation operations in weak and failing states across the globe, and the continuing deadly spectre of international terrorism. Simultaneously, the increasing pace of technological change will bestow advantages to those armies that transform to operate and fight in the digital age, but threatens to eclipse those who fail to do so at a speed of relevance. Armies must not only adapt to a new technological reality, but also ensure that they have the right people in order to equip future missions with the appropriate capabilities, understanding, skills and posture. The Land Warfare Conference 2022 brings together allies and partners to discuss how armies are ensuring mission readiness while pursuing technological transformation.

Milanović: Kosovo je izuzeto iz Srbije, sad Rusi rade isto

28967
272
472
00:01:13
30.01.2023

Hrvatski predsjednik je ispratio kontingent od 180 hrvatskih vojnika u misiju NATO-a u Litvaniju. Poručio im je da čuvaju ugled i reputaciju vojske. U obraćanju novinarima, ponovio je da će hrvatsku vojsku držati što je dalje moguće od ruske agresije na Ukrajinu. Milanović je izjavio da se Rusiju provociralo od 2014., a sadašnji sukob tvrdi, može se rješiti diplomatijom, ako se sukobljene strane dovedu za pregovarački stol. Hrvatski predsjednik je rekao da anektirani Krim nikada više neće biti ukrajinski. Milanović je aneksiju Krima stavio u regionalni kontekst izdvajanja Kosova iz Srbije rekavši da je Kosovo oteto Srbiji. #Hrvatska #ZoranMilanovic

RUSI U STRAHU OD BRITANSKIH RAKETA! Mlakar: Ako stignu u Ukrajinu, KRIM i MOSKVA biće u opasnosti!

60687
307
350
00:16:22
30.01.2023

#kurir #kurirTelevizija #rat GLEDAJ ODMAH KURIR TELEVIZIJA LIVE 24H 🤍 CRVENI KARTON 🤍 MAJKE I SNAJKE 🤍 SCENIRANJE 🤍 USIJANJE 🤍 ZAPRATI Kurir na YT 🤍 Kurir na Fejsbuku - 🤍 Kurir na Instagramu - 🤍 Kurir na Twitteru - 🤍 Kurir na TikToku - 🤍 POSETI SAJT 🤍 COPYRIGHT: Kurir !!!Zabranjeno svako kopiranje video i/ili audio snimaka i postavljanje na druge kanale!!!

Top News - Serbia mund të ndalë luftën Rusi-Ukrainë!/ ‘Vuçiç ka ndikimin mbi presidentin Putin’

3693
16
3
00:01:25
31.01.2023

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman është i bindur se një vend me “pozicion neutral” si Serbia mund të luajë një rol shumë domethënës si ndërmjetësues mes Rusisë dhe Ukrainës për t’i dhënë fund luftës. Gjatë një konference për shtyp në Beograd me presidentin Aleksandër Vuçiç, lideri çek u shpreh se Serbia nuk do t’i bashkohet sanksioneve të tjera të BE kundër Rusisë dhe kjo i jep asaj mundësinë të marrë rolin e ndërmjetësit. Ai përmendi gjithashtu edhe ndikimin që Vuycic ka mbi presidentin Vladimir Putin Zeman ka qenë një figurë përçarëse gjatë dy mandateve të tij në detyrë gjatë dekadës së fundit, i cili shtyu për lidhje më të ngushta me Pekinin dhe gjithashtu me Moskën ndërkohë Rusia pushtoi Ukrainën. Ndërkohë që të gjitha shtetet e Evropës kanë kundërshtuar agresionin rus mbi Ukrainën dhe qytetarët e saj, i vetmi shtetet që ka refuzuar të dënojë Moskën është Serbia. Megjithatë, Serbia e kë bërë të qartë së ëshgtë gati edhe të ndërmjetësojë luftën në Ukrainë, duke rritur kështu ndikimin e vendit të saj në skenën ndërkombëtare. Qeveria e Serbisë mbështeti një rezolutë të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, më 2 mars të këtij viti, ku dënohej pushtimi rus në Ukrainë. Nga ana e tij, Presidenti Vuçic shprehu “mbështetje për integritetin territorial të Ukrainës”, por refuzoi të mbështeste sanksionet e Bashkimit Europian ndaj Rusisë, duke përmendur se MOSKA nuk kishte vendosur sanksione ndaj Serbisë gjatë luftërave në Ballkan, në vitet ’90. “Serbia udhëhiqet ekskluzivisht nga interesat e saj kur refuzon masat dhe sanksionet e vendosura ndaj çdo vendi”, tha Vuçiç në fund të muajit shkurt. Pamje:afp Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Serbia#Lufta

Rusi o Slovensku: Vojna príde na vaše územie, čakajte rakety

90060
362
453
00:01:54
30.01.2023

Folklórom ruskej propagandy sa stali hrozby iným krajinám. Každý týždeň na obrazovkách ruskej televízie padajú vyhrážky jednotlivým európskym krajinám alebo Severoatlantickej aliancii (NATO), prípadne Spojeným štátom. Výnimkou nie je ani Slovensko, ktoré sa podľa propagandistov zapojilo do konfliktu na Ukrajine, pretože Kyjevu poskytuje opravu vojenskej techniky, transfery a zbrane. „Je potrebné, aby sme to pochopili nielen my, ale mimochodom aj poľskí a slovenskí občania, pretože o Slovensku sa veľa nehovorí. Slovensko sa zmenilo na prvotriednu, v ničom nezaostávajúcu opraváreň techniky, zaisťujúcu presun, a tak ďalej, všetkého potrebného na Ukrajinu,“ uviedol na ruskom Prvom kanáli bieloruský propagandista Vadim Gigin, ktorý často vystupuje v ruských a bieloruských propagandistických médiách. Celý článok si prečítaš tu 👉 🤍 👍 Ďakujeme za odber! 📱 Pre najdôležitejšie správy zo Slovenska a zo zahraničia sleduj náš Instagram 👉 🤍 📩 Ak máš návrhy na spolupráce, prípadne tipy na videá: video🤍startitup.sk ▶️ Startitup - Robíme to inak

RUSI Latin American Conference 2023 | Session Four: Security Across Military & Intelligence Domains

67
1
2
01:00:01
31.01.2023

RUSI launches its Latin American Security Conference, designed as the UK’s leading forum to discuss the region’s most pressing security challenges. The conference brings together policymakers, key experts and academics from the Americas and Europe to consider how national and continental challenges are shaping Latin America’s security and defence agenda. The event will focus on UK–Latin America security relations, great power competition, strategic thinking across military and intelligence domains, and cross-border security and counter-criminal cooperation. Paul O’Neill, Director, Military Sciences, RUSI, chairs session four of the conference: Security across military and intelligence domains: How can technological and doctrine advancement bestow advantages to military capabilities? Speakers Dr John Griffiths, Research Director, AthenaLab Dr Fabiana Perera, Associate Professor, William J. Perry Center for Hemispheric Defense Studies, National Defense University Captain Stephen Anderson, United Kingdom Liaison Officer to US SOUTHCOM

Wow Bagong Rusi Nanaman! Pulse 150 FI Sulit ba? | Specs Walkthru

105887
1151
142
00:10:49
28.05.2022

Follow me on: INSTAGRAM: 🤍nedadriano | 🤍 Twitter: 🤍nedadriano 🤍 PLEASE LIKE MY FACEBOOK PAGE: Ned Adriano Vlogs | 🤍nedadrianovlogs 🤍 Message me for business inquiries or sponsorships here: 🤍 or email me: sirnedadriano🤍gmail.com Ride Safe Always, To God be the Glory! No Copyright Infringement Intended

Klan News- Ukraina përçan aleancën Kinë-Rusi

21739
93
4
00:02:49
15.09.2022

SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Takimi i presidentëve të Kinës dhe Rusisë në Uzbeksitan nxori në pah shqetësimet e Pekinit për situatën në Ukrainë, e konfirmuar kjo edhe nga vetë kreu rus Vladimir Putin. Që nga pushtimi i Rusisë, Kina ka ndjekur një linjë të kujdesshme, duke kritikuar sanksionet perëndimore ndaj Rusisë, por duke mos mbështetur apo ndihmuar në fushatën ushtarake. "Ne e vlerësojmë shumë pozicionin e balancuar të miqve tanë kinezë kur bëhet fjalë për krizën në Ukrainë. Ne i kuptojmë pyetjet dhe shqetësimet tuaja për këtë. Gjatë takimit të sotëm, sigurisht që do të shpjegojmë qëndrimin tonë," i tha Putin Xi-së në takimin e tyre të parë që nga fillimi i luftës. Xi nuk e përmendi Ukrainën në komentet e tij publike. Mbështetja e Pekinit shihet gjerësisht si thelbësore për Moskën, e cila ka nevojë për tregje për eksportet e saj të energjisë. Presidenti Xi Jinping i tha homologut të tij rus Putin se Pekini është gati të punojë me Moskën për të "ngulitur stabilitet dhe energji pozitive në një botë në trazira". Komentet e presidentit rus sugjeruan një zhvendosje kineze drejt një qëndrimi më kritik, të paktën privatisht. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, John Kirby, tha se Kina duhet të refuzojë pushtimin e Rusisë: "E gjithë bota duhet të rreshtohet kundër asaj që po bën zoti Putin", tha Kirby për CNN-in. Në Kiev, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, zhvilloi bisedime me Presidentin VolodymyrZelenskiy të cilit i tha se procesi i pranimit të Ukrainës në Bashkimin Europian është në rrugën e duhur. “Është mbresëlënëse të shohësh shpejtësinë, vendosmërinë, saktësinë me të cilën po përparoni. Ne kurrë nuk do të jemi në gjendje të kompensojmë atë që bëni me luftën tuaj për demokraci, për njerëzimin, për respektimi i shtetit ligjor ndërkombëtar, por... ju keni në krah miqtë tuaj evropianë për aq kohë sa do të duhet.” Prioritet për Zelenskiy-n janë sistemet e mbrojtjes ajrore. Ndërkohë sulmet ruse me raketa nuk ndaluan. Në shenjë hakmarrjeje, rusët sulmuan me raketa digën e një rezervuari pranë Kryvyi Rih, vendlindja e presidentit Zelenskiy. Autoritetet në qytetin e Kharkiv thanë se predhat ruse goditën një tubacion gazi me presion të lartë, ndërsa një operacion shpëtimi u zhvillua në qytetin Bakhmut. Shtetet e Bashkuara vendosën të enjten sanksione të reja ndaj 22 individëve dhe dy subjekteve ruse, ndërsa erdhi sinjali i parë për furnizimin e Ukrainës me raketa me rreze të gjatë veprimi. Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova paralajmëroi se furnizimi i Kievit me këto lloj raketash do të kalonte "vijën e kuqe" dhe do t'i bënte Shtetet e Bashkuara "palë të drejtpërdrejtë në konflikt". Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

ITO PALA ANG MABEBENTA SA RUSI| 2023 RUSI UPDATE

10221
124
14
00:08:07
06.01.2023

RUSI PACO BRANCH 1514 Pedro Gil St, Paco, Manila 09985941490 For any business or collaboration you may email me at: laubena.glenn🤍yahoo.com or PM me on my FB acct. 🤍 FOR DONATION 🙏❤ 👇🏼👇🏼👇🏼 BDO ACCT No. 012710008145 BDO ACCT Name: Glenn Laubena Pls..Follow me BIKER TRIPS in: 🤍 🤍 🤍 Tiktok 🤍 #bikertrips #rusimotors #repomotorcycle

Silvana Rusi ft Adi Harizi - ZEMER (Official Video)

166448
1105
24
00:02:56
15.07.2022

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 Listen and watch the latest project from Silvana Rusi & Adi Harizi. ✔️ Did you subscribe to 𝗦𝗜𝗟𝗩𝗔𝗡𝗔 𝗥𝗨𝗦𝗜's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎵 Produced by: 𝗔𝗣𝗢𝗟𝗟𝗢 🎵 Lyrics by: 𝗔𝗡𝗫𝗛𝗘𝗟𝗢 𝗞𝗢𝗖𝗜, 𝗦𝗜𝗟𝗩𝗔𝗡𝗔 𝗥𝗨𝗦𝗜 🎵 Beat by: 𝗔𝗣𝗢𝗟𝗟𝗢 🎥 Video by: 𝗚𝗟 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗦𝗜𝗟𝗩𝗔𝗡𝗔 𝗥𝗨𝗦𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗔𝗗𝗜 𝗛𝗔𝗥𝗜𝗭𝗜 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗔𝗣𝗢𝗟𝗟𝗢 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗔𝗡𝗫𝗛𝗘𝗟𝗢 𝗞𝗢𝗖𝗜 : Instagram ► 🤍 🎥 Connect with 𝗚𝗟 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 ℗ & © SILVANA RUSI & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #SilvanaRusi #AdiHarizi #Folé

Kijev: Rusi su uprkos velikim gubicima odlučni osvojiti Bahmut

48208
187
292
00:01:47
04.02.2023

Rusko ministarstvo odbrane saopštilo je da su 63 ruska vojnika razmjenom vraćena iz ukrajinskog zarobljeništva. Iz Kijeva je saopšteno da je dopušten povratak i 116 Ukrajinaca. Razmjena je dogovorena uz posredovanje Ujedinjenih Arapskih Emirata. O borbama na istoku Ukrajine izvještava novinar Al Jazeere Amer Lafi. #Ukrajina #Rusija #Invazija

RUSI - ILALABAS NA?! 😱 New LexMoto Apollo 125 / Pegasus 300 #iMDTV

7345
65
10
00:01:24
30.01.2023

Mark Doringo iMarkMoto: 🤍 KwenTalks: 🤍 Parekoy "Pares Mami": 🤍 For business inquire and Follow me on: My FB Page | 🤍imarkmotoofficial 🤍 Camera use: OPPO A92 / GoPro Hero4 Silver Editor: Kinemaster Pro TakeNote: Ride Safe / Keep safe / Gods Will Tandaan daBess kayo. ❤️✌️

Era Rusi - Potpuri Veriu (Live Event 2023)

12691
59
0
00:04:46
15.01.2023

✔️ Abonohuni ne kanalin tone zyrtar TvKopliku AL 👇🏼 🤍 👉🏼 KLIKONI NE IKONEN E ZILES 🔔 QE TE MOS HUMBISNI ASNJE VIDEO ⛔️KUJDES :Të gjitha drejtat Video & Audio janë të rezervuara nga Televizioni Kopliku Ndalohet kopijimi Video dhe Audio apo editimi në kanalet tjera muzikore Copying, re-uploading and illegally distributing this copyrighted work is strictly prohibited! Të gjithë shkelësit e të drejtave do të ndiqen penalisht sipas dispozitave ligjore në fuqi 🚫 Ne qofte se keni ndonje problem me te drejtat e autorit mund te kontaktoni ne kete email: 💌 tv_kopliku🤍hotmail.com💌 ✅Producent ekzekutiv : Artur Hoxhaj ✔️ Did you subscribe to TvKopliku AL Official channel? 👇🏼 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. - LIVE 🤍 FACEBOOK .🤍 YOUTUBE .🤍 All rights reserved by Tv Kopliku 🚫 If you have any problem with copyright issues, or question please do not report me, take your time to contact us via mail, and we will response within 48h - 💌 tv_kopliku🤍hotmail.com💌

Situata në kufirin Ukrainë-Rusi

7105
31
3
00:02:43
26.01.2022

#konfliktiukrainerusi #rusi #ukraine #Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë – e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Rusi nastoje staviti Bahmut u potpuno okruženje

33871
142
74
00:01:00
23.01.2023

Ukrajinska vojska je saopštila da su ruske snage intenzivirale granatiranje naselja u oblastima Herson i Zaporožje. Meta je civilna infrastruktura u više od 20 naselja, stoji u jutrošnjem ukrajinskom izveštaju. O žestini borbi u ovom dijelu zemlje govore i ukrajinski obavještajni podaci u kojima se navodi da su bolnice pod kontrolom ruske vojske pune povrijeđenih. Nema mira ni na istoku zemlje. Vođa samoproglašenje Donjecke naredne republike Denis Pušilin posjetio je grad Soledar i tom prilikom optužio ukrajinsku vojsku da je miniranjem podzemnih tunela ugrozila kompleks rudnika soli u tom gradu. O situaciji na istoku Ukrajine iz Kramatorska izveštava Omar al-Hajj. #ukrajina #bahmut

Rusi sa ponáhľajú, kým prídu tanky (31.1.2023)

22668
115
00:07:20
31.01.2023

Každé váhanie o dodaní moderných zbraní Ukrajine pomáha podľa expertov Rusku. Kým viaceré západné krajiny prisľúbili v poslednom týždni Kyjevu dodávky tankov, ruským jednotkám sa darí v postupe na mestá Bachmut a Vuhledar. Rusi sa blížia už aj k poslednej ceste, ktorá zabezpečuje dodávky pre ukrajinskú armádu v Bachmute. Ak sa okupantom podarí obsadiť ju, Bachmut bude v obkľúčení a ukrajinské jednotky sa budú musieť vzdať, konštatuje web Babel.ua. Vypočujte si Ukrajinský spravodaj, súhrn toho najpodstatnejšieho, čo sa za uplynulý týždeň udialo vo vojne na Ukrajine. Správy pripravil Lukáš Onderčanin, načítala ich Ľubica Melcerová. Dobré ráno nájdete každý pracovný deň aj na: Spotify: 🤍 Apple podcastoch: 🤍 Google podcastoch: 🤍 RSS: 🤍 Tvorbu podcastov môžete podporiť kúpou digitálneho predplatného SME.sk na 🤍 #dobrerano #rusko #tanky

RUSI 1000cc GRABE SOBRANG ANGAS | VERY FUTURISTIC NG DESIGN | HINDI BASTA BASTA TO | NAPAKAANGAS

360912
4623
324
00:11:24
30.09.2022

#Rysi1000cc #MagbibigayLinawParasaLahat #SpecsFeaturesAndPrice . Salamat Po Lahat ng Sumusupota kay Kaboy 47 Lubos Po Akong Nagpapasamalat Sa Mga Nagnanais Na Mag request Ng Video Na Irereview Natin Mag Comment Lang Po Kayo Sa Comment Section agad Ko Po yong Gagawin. . Pa Supota Naman Ang Aking Page Guys Maraming Salamat po Like & Follow To My Facebook Page Thanks. 🤍

Silvana Rusi - Pergjithmone (Official Video)

188337
2524
37
00:03:21
01.02.2020

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗦𝗶𝗹𝘃𝗮𝗻𝗮 𝗥𝘂𝘀𝗶 - 𝗣𝗲𝗿𝗴𝗷𝗶𝘁𝗵𝗺𝗼𝗻𝗲 (𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗩𝗶𝗱𝗲𝗼𝗻) ✔️ Did you subscribe to 𝗦𝗜𝗟𝗩𝗔𝗡𝗔 𝗥𝗨𝗦𝗜's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎵 Produced by: 𝗠𝗢𝗭 🎵 Lyrics by: 𝗦𝗧𝗜𝗡𝗘 🎵 Music by: 𝗦𝗧𝗜𝗡𝗘 🎥 Video by: 𝗚𝗟 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗦𝗜𝗟𝗩𝗔𝗡𝗔 𝗥𝗨𝗦𝗜 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗦𝗧𝗜𝗡𝗘 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗠𝗢𝗭 : Instagram ► 🤍 🎥 Connect with 𝗚𝗟 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 ℗ & © SILVANA RUSI & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #SilvanaRusi #Pergjithmone #Folé

'Ukraina drejt shpërbërjes...', Goxhaj për situatën Rusi-Ukrainë | Breaking Top News

24570
61
40
00:03:37
23.09.2022

Ish-ushtaraku Dritan Goxhaj dhe ish-ministri i mbrojtjes Gazmend Oketa të ftuar në Breaking diskutojnë në lidhje me kërcënimin e Putin si qëndron bota nën frikën e luftës dhe a duhet të frikësohet Shqipëria. "Breaking" është emisioni më i ri informativ në Top News, që do t’i mundësojë publikut shqiptar marrjen e informacionit në kohë reale. Çdo ditë nga e hëna në të premte, nga ora 10:00-12:00, në një transmentin maratonë me moderatoren Elisa Gjerani, publiku do të ketë mundësi të njihet me të rejat më të fundit nga vendi, rajoni dhe bota. Në këtë hapësirë televizive do të mundësohen diskutime në studio dhe lidhje live me analistë, politikanë, ekspertë dhe gazetarë të terrenit për të komentuar zhvillimet e fundit politike, sociale, kronikë, aktualitet etj. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Breaking#TopChannel#TopNews

Top News - Tradhëtar dhe ekstremist në Rusi/ Në ukrainë, një rus që lufton kundër vendit të tij

64018
235
16
00:02:06
19.07.2022

Në periferi të Kievit, pas radhësh pa fund blloqesh apartamentesh në stil sovjetik, ka një qendër rehabilitimi të mbushur me trupa ukrainase të lënduara në vijën e frontit. Pacientët, vijnë këtu me nerva të dëmtuar, djegie, thyerje kockash e madje edhe me gjymtyrë të prera. Stepan Kaplunov qëndron i shtrirë në një shtrat, duke lëvizur këmbën para e pas. Të dyja këmbët iu thyen në betejë kur një mortajë shpërtheu pranë tij. Ai duket si të gjithë ushtarët e tjerë ukrainas në dhomë, por Kaplunov është në fakt rus. Kjo është e vetmja shtetësi që ai ka. I lindur në Ivanovo, 150 km në veri lindje të Moskës, ai është rritur në veriun e largët të rusisë dhe më pas iu bashkua ushtrisë ruse duke shërbyer madje edhe në Siri. Ai i tregon gazetarëve të CNN dokumentat e identifikimit për të provuar se është rus. Ai e quan veten kundërshtar të qeverisë ruse dhe regjimit presidencial, duke e quajtur presidentin rus Vladimir Putin, një tiran që kërkon rikthimin e Bashkimit Sovjetik. Sidoqoftë, Kaplunov thotë se ai nuk e kishte ndjerë opozitarizmin e tij deri në 2014-ën, kur Rusia sulmoi Ukrainën duke aneksuar Krimenë dhe një pjesë të rajonit të Donbasit. Kjo – thotë ai – më preku. Në këtë përballje unë mendoja se Ukraina kishte të drejtë dhe meritonte të ndihmohej. Unë isha ushtar më herët dhe doja të ofroja aftësitë e mia, kisha simpati për Ukrainën. Ndaj ai kaloi kufirin dhe iu bashkua Batalionit Azov, një milici që fillimisht mblidhte luftëtarët më të ashpër ukrainas, shumë prej të cilëve ultra-nacionalistë. Ai thotë se e tërhoqi batalioni sepse ishte vendi ku luftëtarët e huaj mund të bëheshin pjesëtarë më lehtë edhe pse vetë ai ishte kundër ideologjisë së së djathtës ekstreme. “Nuk kisha shumë zgjidhje” thotë ai. Sidoqoftë, më pas batalioni Azov u bë pjesë e ushtrisë ukrainase dhe u distancua nga origjina e tij ekstremiste. Edhe pse rusia vazhdon ta shohë batalionin si një bandë neo-nazistësh. Dhe kështu, Kaplunov, kur lufta nisi në shkurt, nuk pati shumë mëdyshje...U hodh në luftë, përkrah mbrojtësve ukrainas, e kundër vendit të tij.... Pamje: AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Ukraine#Russia#TopChannel

Klan News- Radhë kilometrike në kufirin Finlandë-Rusi

7127
26
1
00:01:36
23.09.2022

Urdhri i Putin për mobilizimin e trupave po i detyron ruset te largohen drejt vendeve të afërta mes frikës se rekrutimit Trafiku në Finlandë përtej kufirit të saj juglindor me Rusinë ishte i ngarkuar pas lajmit se presidenti rus Vladimir Putin bëri thirrje për mobilizim të pjesshëm. Numri i rusëve që hynë në Finlandë ishte më shumë se dyfishi i numrit që mbërritën në javë më parë. Finlanda po shqyrton ndalimin e hyrjes së shumicës së rusëve pasi trafiku filloj të bëhej kilometrik pas urdhrit të Putin . Rreth 7,000 njerëz hynë nga Rusia rreth 6,000 prej tyre rusë, që do të thotë një rritje prej 107% krahasuar me një jave më parë, sipas rojeve kufitare. Tre persona kishin kërkuar azil në krahasim me një javë më parë që nuk ishte regjistruar asnjë kërkesë e tillë. Kalimet kufitare tokësore finlandeze kanë mbetur ndër pikat e pakta të hyrjes në Evropë për rusët pasi një sërë vendesh mbyllën kufijtë fizikë dhe hapësirën e tyre ajrore ndaj avionëve rusë në përgjigje të pushtimit rus të Ukrainës. Radha ishte më e gjata në vendkalimin e Vaalimaa me makina të rreshtuara për rreth 500 metra. Trafiku ishte po ashtu i rënduar edhe në në vendkalimin e dytë më të madh në Nuijamaa. Pamjet e marra nga Reuters nga një pikë kalimi në kufirin Rusi-Kazakistan treguan po ashtu një radhë të gjatë makinash dhe kamionësh që prisnin të kalonin në Kazakistan. Videoja, e filmuar në pikën kufitare të Mashtakovës në rajonin e Orenburgut të Rusisë, tregoi katër rreshta automjetesh që rrinin në radhë qindra metra larg. Çmimet për biletat nga Moska u rritën mbi 5,000 Dollarë drejt vendeve më të afërta, me shumicën e tyre të shitura plotësisht për ditët në vijim. Klan News SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Rusi bježe u Beograd: Rasprodate karte za sve letove

24668
140
00:03:12
23.09.2022

Državljani Rusije i dalje masovno odlaze iz zemlje, nakon odluke ruskog predsjednika Vladimira Putina da proglasi djelomičnu mobilizaciju. Veliki broj Rusa treći dan pristiže u Beograd. Državljani Rusije u Srbiju dolaze avionom, s obzirom na to da kompanija Air Serbia ima direktne letove za Beograd iz Moskve i Sankt Peterburga. Karte za ove, ali i letove drugih kompanija s presjedanjima, rasprodane su u rekordnom roku, uprkos veoma visokoj cijeni. Prva slobodna mjesta su tek za nekoliko dana. #beograd #srbija #rusija

Kremlin kortti: KGB:n poliittinen sota Suomessa (Alpo Rusi) | Puheenaihe 233

75071
1672
154
01:12:51
11.04.2022

👍 Heitä yläpeukku, jos tykkäät videosta 📜 Historia jaksot: 🤍 ❤️ Tilaa kanava: 🤍 (Ilmaista!) Mitä Kekkosen aika oli ja miten Suomen ja Neuvostoliiton välinen YYA-sopimus sai alkunsa? Minkälaista ulkomaanpolitiikkaa Suomessa tehtiin 70-, 80- ja 90-luvuilla ja mikä vaikutus Neuvostoliitolla ja KGB:lla eli Neuvostoliiton valtiollisella turvallisuuspoliisilla oli Suomen ulkopolitiikkaan? Minkälaista oli Suomen sisäinen valtataistelu ulkopoliittisesta linjasta ja ketkä olivat tämän valtataistelun osapuolia? Mikä rooli sosialidemokraateilla oli, kun Suomen puolueettomuuspolitiikka korvattiin aktiivisella rauhanpolitiikalla? Mitä suomettuminen oli, milloin se tapahtui? Miksi neuvostomyönteisyys oli tunnusomaisempaa vasemmistopoliitikoille? Millä keinoin sekä sosialidemokraatit että KBG tavoittelivat sosialistista Suomea? Studiossa vieraana valtiotieteiden tohtori, professori Vytautas Magnus -yliopistossa ja entinen suurlähettiläs Alpo Rusi. Jakso on nauhoitettu 4.4.2022. 🎙️ Vieras Alpo Rusi: 🤍 🐵 Juontajat Leevi Leivo: 🤍 Rami Kurimo: 🤍 🚀 Puheenaihe Discord: 🤍 Instagram: 🤍 Twitter: 🤍 Spotify: 🤍 Apple: 🤍 RSS Feed: 🤍 🔥 Puhemedia Lohkoketju: 🤍 Mediskooppi: 🤍 Yrittäjä: 🤍 🎥 Tuotanto Puhemedia 2022 #Suomi #historia #puheenaihe

Zašto RUSI Toliko Žele Ovaj Grad u UKRAJINI?

272776
4920
488
00:17:07
15.12.2022

Link Igrice: 🤍 Podrzi moj rad tako sto ces postati clan Idiokratije: 🤍 Zašto se toliko ratuje za Bahmut? Na objektivan nacin pokazujem zasto je ovaj mali gradic trenutno najopasnije mesto na zemlji. Instagram : 🤍 Fb stranica : 🤍 Drugi Kanal : 🤍 Kontakt putem maila : milnovicn🤍gmail.com 00:00 Uvod 1:45 Reklama 2:17 Ostatak Klipa

Rusi i Ukrajinci menjaju demografiju Srbije – u škole upisano 600 đaka, udvostručene kirije

7193
00:02:45
16.11.2022

Demografska slika Srbije znatno se promenila od početka rata u Ukrajini. Za manje od devet meseci u našu zemlju je izbeglo oko 18.000 Ukrajinaca, a boravak je prijavilo i više od 100.000 Rusa. I nisu promenili samo demografsku sliku, već tržište rada i nekretnina. Label and copyright : RTS Zabranjeno svako kopiranje video i/ili audio snimaka i postavljanje na druge kanale!

VO CENTAR Mali Rusi, Beli Rusi i Makedonski Rusi!

85166
848
143
01:35:46
13.03.2022

ВО ЦЕНТАР Мали Руси, Бели Руси и Македонски Руси!

Top News - Sulm në qendrën e rekrutimit në Rusi/ Askush nuk do shkojë në luftë’, shpërthen zemërimi

86112
339
29
00:01:16
26.09.2022

Një person i armatosur ka hapur zjarr brenda një zyre rekrutimi ushtarak në Rusi, në qytetin lindor të Irkutskut duke lënë krye-rekrutuesin në gjendje kritike për jetën. Imazhet dramatike fiksojnë momentin kur burri i drejtohet rekrutuesit që qëndronte në një skenë, para rektutëve të rinj, dhe që qëllon me një plumb të vetëm duke thirrur: Askush nuk do të shkojë në luftë!. Burri, i identifikuar si Ruslan Zinin, 25 vjec, ishte i zemëruar pasi shoku i tij ishte thirrur nën armë dhe i kishte thënë të ëmës se do të shkonte në zyrën e rekrutimit për tu regjistruar vullnetarisht në luftë. Igor Kobzev, guvernator i rajonit të Irkutskut, tha se komisari ushtarak Aleksander Eliseev ishte në gjendje kritike pas sulmit dhe se autori ishte arrestuar në vendngjarje. Kjo vjen ndërsa kundërshtitë për luftën e vladimir Putinit në Ukrainë po rriten pasi ai urdhëroi mobilizimin e pjesshëm ushtarak në vend që nënkupton thirrjen nën armë të 300 mijë rezervistëve. Një zyrë rekrutimi në rajonin e Volgogradit u dogj po ashtu gjatë natës. Po ashtu, demonstratat vazhdojnë në të gjithë rusinë me më shumë se 2300 persona të arrestuar deri më tani. Ndërkohë njerëzit vazhdojnë të largohen nga vendi me rreth 260 mijë rusë që kanë kaluar kufijtë e vendit. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Rusi#Sulmi

Adi Harizi ft Silvana Rusi - O sa mire (Official Video)

550713
8935
82
00:02:44
12.09.2022

Adi Harizi ft Silvana Rusi " O sa mire " , 𝗮𝘃𝗮𝗶𝗹𝗮𝗯𝗹𝗲 𝗻𝗼𝘄. 𝘄𝗲𝗰𝗼 - 🤍 𝗗𝗼𝘄𝗻𝗹𝗼𝗮𝗱 / 𝗦𝘁𝗿𝗲𝗮𝗺𝗶𝗻𝗴 : 🤍 Music & Arrangament by: Alsked Rrenja Melodi Line by : Saia Lyrics by : Saia Hair&Makeup by : Beauty Center Linda Styling by : GSAtelier Choreography by : Ola Lami Video by : GL Production Production by : Flash Music Entertainment 𝗟𝘆𝗿𝗶𝗰𝘀 '' O sa mire '' O sa mir aman aman o sa mir aman Kombinojna na shum po shkojna valla O sa mir aman aman o sa mir aman Kombinojna na shum po shkojna valla Dyshja me e bukur e qytetit jena na jena jena Kudo na po shkojna kallet veni jena na jena jena Kurgjo mos ta nije ty moj bukurie nomin bojna sonte se te kam dashnie O sa mir aman aman o sa mir aman Kombinojna na shum po shkojna valla Oj lulja blinit o ku ma le ti nanen oo Hajt djalo mos ki dert se ke nana vi apet Kur jom vetem pa ty jo nuk rrihet bebo pasha jeten Ne jena msu keq me joni tjetrin shpirto spo shkon vetem Kurgjo mos ta nije ty moj bukurie Nomin bojna sonte se te kam dashnie O sa mir aman aman o sa mir aman Kombinojna na shum po shkojna valla 𝗙𝗢𝗟𝗟𝗢𝗪 - Adi Harizi on instgram : 🤍 𝗙𝗢𝗟𝗟𝗢𝗪 - Silvana Rusi on instgram : 🤍 #AdiHarizi #SilvanaRusi #Weco

Emocionon Eriona Rusi! I shkruan letër kunatit, përlotet Romir Zalla- S’e Luan Topi

35810
80
11
00:02:30
05.11.2022

Gjithmonë, "ajo që po flitet është e vërteta që s'e luan as topi!". Një emision që pretendon të hyjë në privatësinë e të ftuarit, me lejen e tij, për të rrëfyer diçka të pathënë. Çdo të shtunë, ora 18:00 në Top Channel. Prezanton: Erjona Rusi Autore: Rezi Nika Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #SeLuanTopi#TopChannel

Top News-Vizita e parë e Zelenskit në ‘Rusi’/Nga Khersoni ‘i aneksuar’: Përpara!Por jo deri në Moskë

77109
319
24
00:01:57
14.11.2022

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, vizitoi të hënën qytetin e Hersonit, i cili javën e kaluar u çlirua nga pushtimi rus. Ai bisedoi me ushtarët e mbledhur në qytet dhe tha se Ukraina “është duke ecur përpara”. Humbja e Hersonit u cilësua si zmbrapsje e madhe për Rusinë. Ushtria ruse mori kontrollin e tij shumë shpejt pasi nisi pushtimin e Ukrainës, në fund të shkurtit. Pas referendumeve të paligjshme që mbajti në shtator, Rusia aneksoi Hersonin, së bashku me tri rajone të tjera ukrainase. Në një ceremoni asokohe në Moskë, presidenti rus, Vladimir Putin, tha se aneksimi i Luhanskut, Donjeckut, Zaporizhjës dhe Hersonit është “i panegociueshëm”. Por, javëve të fundit, Ukraina shënoi fitore të mëdha në fushëbetejë, duke i vënë forcat ruse nën presion. Ato u tërhoqën të premten nga Hersoni, ku më pas hynë trupat ukrainase. Gjatë vizitës, Zelensky tha se Ukraina është “gati për paqe, paqe për të gjithë vendin tonë”. Ai falënderoi NATO-n dhe aleatët e tjerë për mbështetjen e vendit të tij në luftën kundër Rusisë. Ai tha se sistemet raketore Himars, të dërguara nga SHBA-ja, e kanë ndihmuar shumë Kievin. I pyetur nga turma se ku tjetër mund të avancojnë forcat ukrainase, Zelensky tha: “Jo në Moskë... Ne nuk jemi të interesuar për territoret e një vendi tjetër”. Gjatë qëndrimit të tij në Kherson, zelenski ndoqi ceremoninë e ngritjes së flamurit ukrainas në qytetin e cliruar tashmë dhe përshëndeti banorët e tij. Zyrtarët ukrainas thanë se pamjet u publikuan pas largimit të presidentit nga qyteti, për arsye sigurie. Zelenski vizitoi qytetin, që ndodhet në njërën anë të lumit Dnipro, ndërsa në anën tjetër janë rigrupuar trupat e tërhequra ruse. I pyetur nga gazetarët, pse kishte nxituar të vizitonte Khersonin kaq shpejt, Zelenski fillimisht u përgjigj me shaka: Doja një shalqi!...Më pas, ai tha se ishte i lumtur që ishte në këtë qytet dhe nënvizoi se hap pas hapi ai do të shkelë në të gjithë vendin. Source:Anton Gerashchenko Twitter 🤍Gerashchenko_en Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Khersoni#Zelenski

Назад
Что ищут прямо сейчас на
rusi sprawdzian flippy 文史 asim azhar habibi finishing glaze solar smash game dopamine disco fries hossain GOLDEN FREDDY syekh subakir wren jumbo мистика 痣相 wavemusic mbappe gols hoje Pm music sleep rain music filmfabriek