Bashkia

Bashkia смотреть последние обновления за сегодня на .

Top Channel/ Fondi i komunitetit/ Bashkia e Tiranës rrit vlerën e financimit

1039
9
0
00:02:09
19.01.2023

Përmes Fondit të Komunitetit që është krijuar në Bashkinë e Tiranës, vitet e fundit qytetarët kanë pasur mundësi që të investojnë në përmirësimin e infrastrukturës së pallatit ku banojnë ku gjysma e shpenzimeve paguhej nga vet banorët ndërsa gjysma tjetër nga bashkia. Kërkesat më të shumta kanë qenë për termoizolimin e fasadës,tarracës si dhe instalimi i ashensorëve. Përmes një vendimi të këshillit bashkiak, për këtë vit është rritur vlera financimit si dhe për disa kategori shpenzimet do të paguhen 100% nga bashka e Tiranës. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Fondi#Komuniteti#TopChannelNews

Fiks Fare/ Firmat shkelin kontratën s'penalizohen, bashkia: Do marrim masa!

1478
4
0
00:04:08
08.12.2022

Në nenin 14 të kontratës mes bashkisë dhe firmës përcaktohet se "kontraktori duhet të fillojë zbatimin e kontratës menjëherë sapo ta lidhë atë dhe duhet t’i mbarojë punët brenda afatit të mbarimit". Po nëse nuk zbatohet afati, a penalizohen firmat?! Në kontratë është përcaktuar se autoriteti përgjegjës ka të drejtë të kërkojë dëmet për vonesën në zbatim, nëse kontraktori dështon në dorëzimin e punës brenda afatit të dorëzimit të plotë të specifikuar në kontratë. Por, a janë penalizuar? Fiski u interesua në Bashkinë Mirditë, se përse janë lënë punimet në mes dhe përse kjo vonesë. Juristi i Bashkisë së Mirditës pranon se ende punimet s'kanë përfunduar. Edhe Drejtoresha Juridike s'kishte dijeni nëse firma ka bërë apo jo kontratë për shtyrje afati. Madje, kërkonte që të bisedonte me përgjegjësen e Urbanistikës për këtë problematikë. Pra, firmat s'kanë zbatuar kriterin përcaktues që fituan tenderin, atë kohor dhe nuk janë penalizuar nga Bashkia e Mirditës. Edhe pse vetë kjo bashki mori përsipër që do të marrë masa për penalizimin e firmave që kanë shkelur kontratën Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

PROJEKTI I SHESHIT TEK BASHKIA

1109
10
1
00:02:41
24.11.2022

Bashkia Lushnje sqaron ngjarjen e 48-vjeçares, Shpresa Cani trajtohej me KEMP - Vizion Plus

1653
15
2
00:01:37
29.12.2022

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Bashkia Lushnje ka bërë një reagim në lidhje me ngjarjen e 48-vjeçares, Shpresa Cani që ndërroi jetë në ambjentet e këtij institucioni. Përmes reagimit, Bashkia ka sqaruar detajet e vizitës së zonjës duke përgënjeshtruar informacionet abuzive që po qarkullojnë në media. Reagimi i plotë:Bashkia e Lushnjës përmes Kryetares se Bashkisë Eriselda Sefa nisur nga informacioni jo i verifikuar dhe abuziv i shpërndarë në media lidhur me ndarjen nga jeta të shtetases Shpresa Cani, 48 vjece, banuese në Çinar të Njësisë Fiershegan, dëshiron të sqarojë opinionin publik, duke i shprehur fillimisht ngushellimet më të sinqerta familjes Cani.Sa i përket ngjarjes, sqarojme se të mërkurën rreth orës 11:00 pranë Zyres së Informacionit është paraqitur shtetesja Shpresa Cani e cila kerkoi takim me Kryetaren e Bashkise Eriselda Sefa.Pak minuta më vonë Kryetarja e Bashkise priti në zyrë të interesuarën e cila ishte e përfshirë që nga viti 2007 në kategorine PAK si Invalide e plote nga KMCAP me diagnoze Drepanocitoze Hemozigote (semundje gjaku), me pagese mujore 11 915 lekë.Shtetesja Shpresa Cani deklaroi që jetonte vetëm me babain dhe kërkoi nga Bashkia që përvec trajtimit me KEMP nga KMCAP, të gjendej një mundesi për ndihme shtesë për të dhe babain e saj edhe nga ky institucion.Pasi degjoi shqetësimin e Zonjës Cani, Kryebashkiakja Sefa thirri Drejtoreshen e Shërbimit Social pranë bashkisë Lushnje për të parë mundësinë e ndihmes shtesë nga buxheti bashkiak, përvec pagesës se invaliditetit.Pati një dakortësi që në janar të shihej mundësia për ta futur në skemat e ndihmës nga buxheti bashkiak, mirëpo në një moment Zonja Cani është ndjerë keq.Menjëherë është njoftuar ambulanca dhe shefi i Komisariatit Lushnjë, z.Edvin Ndreu.Ambulanca mbërriti brenda pak minutash në ambjentet e Bashkisë duke transportuar pacienten drejt Spitalit dhe pak caste më vonë mbërritën edhe efektivet e komisariatit Lushnjë.Bashkia e Lushnjës përmes Kryetares së Bashkisë përgenjeshtron dhe shpreh keqardhje për informacionet abusive të shpërndara në media lidhur me dinamiken e ngjarjes. Në ambjentet e bashkisë Lushnje dhe aq më pak në zyrën e kryebashkiakes, nuk ka pasur asnjë debat mes Zonjës Cani dhe përfaqësuesve të bashkisë, përkundrazi pati gatishmëri për të dhënë ndihme shtesë për të interesuaren.Sqarojmë gjithashtu që Zonja Cani është trajtuar me ndihma emergjente sipas programeve të miratuara nga këshilli Bashkiak.Sjellim në vëmendje të mediave dhe të opinionit publik se e ndjera Shpresa Cani nuk ka qënë e trajtuar me ndihme ekonomike (sikurse publikuan disa media) pasi ajo trajtohej me pension invaliditeti!Përsa më siper lutemi që mediat të jene serioze dhe të mos abuzojnë me informacionin, aq më teper që përpara publikimit të lajmeve nuk ka pasur asnjë kontakt për të degjuar zyrtarisht reagimin e Bashkisë për këtë ngjarje!Faleminderit!

Ibrahim Truni nga bashkia e Kukësit bëhet me shtëpi të re

6596
65
12
00:05:18
30.10.2022

JETIMAT E BALLKANIT - Abonoje Kanalin ketu ➥ 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ Jetimat e Ballkanit & Onair Media 🤍jetimat.com ose ne email adrese jetimat🤍hotmail.com +38349/259/931

Zgjedhjet, partia, bashkia? Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj në ‘Real Story’ (2 Shkurt 2023)

1712
12
3
01:10:30
02.02.2023

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë në ekranin e Report Tv përballë gazetarit Sokol Balla në emisionin ‘Real Story’ tha se përfundimi i punimeve të ‘Unazës së Madhe’ do të lehtësojë ndjeshëm trafikun në Tiranë. Veliaj u shpreh se është përfunduar vetëm gjysma e punës ndërsa akuzon opozitën si “autorë të bllokimit” pasi sipas tij kanë vonuar me 3 vite punimet. Duke iu referuar fluksit të ndërtimeve në Tiranë, kryebashkiaku i Tiranës thonë se po punësohen emigrantë kryesisht nga India, Nepali dhe Turqia.

Bashkia e Dibrës nuk ndau pako për to, invalidët mësyjnë zyrën e kryebashkiakut - Bulqiza Tv

962
6
0
00:02:39
28.12.2022

#bulqize #tvbulqiza #diber #bashkiadiber #invalid #festa #btv #btvnews #peshkopi #RahimSpahiu Shtresat në nevojë janë ata që në festa kanë më shumë nevojë për ndihmë. Ata presin që të mbushin tryezën ashtu si pjesa tjetër e shoqërisë. Por në Dibër, invalidtët dhe familjarët e tyre thonë se po mënjanohen nga pushteti vendor. Ata janë paraqitur para zyrës së kryebashkiakut në pritje për të marrë një sqarim. Sipas deklarimeve që ata bënë për mikrofonin tonë, Bashkia i ka veçuar ata, duke ndarë pako vetëm për familjet me ndihmë ekonomike. Vera Lokja thotë se jo vetëm është invalide por edhe me banesë të dëmtuar. Ndërkohë gazetari yne Enver Doci ju drejtua për një intervistë edhe kryebashkiakut të Dibrës, Rahim Spahiu por ai refuzoi të pronocnohej për këtë rast. Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web: 🤍 Videot e fundit nga Tv Bulqiza i gjeni në faqen: 🤍 Follow Tv Bulqiza në Facebook: 🤍 Follow Tv Bulqiza në Instagram: 🤍 Follow Tv Bulqiza në Twitter: 🤍 Follow Tv Bulqiza në TikTok: 🤍

Degjese publike, Bashkia Roskovec SUK 1, Date 31.10.2022, PJESA 2,

127
0
0
00:30:07
01.11.2022

Bashkia Roskovec zhvillloi ne fshatin Suk 1 konsultimin publik me banore per Buxhetin e Bashkise 2023 dhe PBA 2023-2025. Ne takim moren pjese rreth 40 persona, banore te NJA Strum, shoqeruar nga kryepleqte e fshatrave. Degjesa u drejtua direkt nga Kryetarja e Bashkise Znj. Majlinda Bufi, e cili bashke-shoqerohej nga dy nen-kryetaret e bashkise, Z. Maksim Goga dhe Klodjan Lushka. Degjesa u organizua me profesionalizem nga Koordinatorja e Njoftimit dhe Konsultimit Publik znj. Enerida Kuqo. Ne kete degjese moren pjese dhe perfaqesues te INFOCIP, te cilet facilituan dhe dokumentuan procesin konsultativ. Kryetarja e Bashkise, Z. Majlinda Bufi prezantoi pikat kyçe te Buxhetit 2023. Nje nga problemet e paraqitura ishte niveli i ulet i pageses se taksave ne zonat rurale (1 ne 3 banore). Nderkohe, nga banoret u kerkua nderhyrje ne rrjetin ujesjelles (per ujin e pijshem), nderhyrje me investime ne rrjetin e kanaleve vaditese si dhe investime ne rruget rurale (Lagja Agacaj). Bashkia Rokosvec ka angazhim te spikatur ne nderveprim me banoret permes degjesave te shpeshta qe organizon. Fale dedikimit te Kryetares Znj. Majlina Bufi volumi i takimeve me banore eshte nder me te lartit krahasuar kjo edhe me bashki te medha qender qarku. Bashkia Roskovec eshte pjese e programit kombetar te modelimit ligjor te degjesa dhe konsultimeve me publikun. INFOCIP dhe Bashkia Roskovec po punojne per te konsoliduar edhe me mire nje model ligjor mbi konsultimet publike. Perspektiva e unifikimit te standartit te konsultimit publik ne te gjitha bashkite e vendit eshte nje objektiv i Regjistrit per Njoftimin dhe Konsultimin Publik ne Nivel Vendor.

Top Channel/ Teatri i ri kombëtar/ Bashkia e Tiranës hap garën për zbatimin e projektit danez

1551
10
1
00:01:23
26.07.2022

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj në mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak ka njoftuar hapjen e garës për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Teatri#TopChannelNews

Bashkia Tiranë lë banorët pa rrugë

1370
13
0
00:02:01
05.09.2022

#oranews #baldushk #banoret #rrugabaldushkut #bashkiatirane Mungesa e investimeve në zonat përreth Tiranës është kthyer në shqetësim për banorët aty.Në fshatin Kakunjë banorët ankohen se është shëmbur rruga dhe pavarësisht ankesave si në bashkinë Tiranë si në njësinë administrative Baldushk askush nuk e ka marrë seriozisht problemin e tyre. Mungesa e investimeve në njësinë administrative Baldushk ka bërë që sa herë të ketë rreshje shiu lumi Zhullimë të marrë me vete dhe rrugën. Prej vitesh banorët e fshatit Kakunjë e kanë këtë shqetësim. Premtimet thonë se kanë qenë të shumta por deri më sot nuk është marrë asnjë masë konkrete. Tashmë prej ditësh rruga është shembur dhe automjetet e kanë të vështirë të kalojnë. KETU LAJMET MINUTE PAS MINUTE Problemi më i madh është për nxënësit të cilët me nisjen e vitit shkollor duhet të kalojnë në këtë aks. Fëmijët kërkojnë marrjen e masave për sigurimin e rrugës nga lumi. Kjo rrugë lidh banorët e fshatrave Lugë1, Lugë 2, Shalqizë, Bodin si dhe 80 % e banorëve të fshatit Kakunjë me pjesën tjetër të kryeqytetit. Edhe pse distance që duhet të asfaltohet është rreth 5 kilometër bashkia tiranë nuk e ka parë të arsyeshme të merret me këtë situatë të paktën deri më sot. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Skandal me tenderat në Vaun e Dejës, Bashkia paguan miliona lekë për (Mos)pastrimin e territorit

4984
30
4
00:08:13
09.10.2022

Piranjat, i drejtuar nga Florjan Binaj dhe Arilena Ara është një emision i konceptuar si show investigativ. Temat e trajtuara me doza ironie dhe komiciteti, alternuar me dinamiken ne studio, e bejne unik kete format qe eksplorohet per here te pare ne Shqiperi. Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnewsalbania#florjanbinaj#arilenaara

Zbulohet bashkia që nuk mori miratim për votim elektronik

198
2
0
00:06:42
04.02.2023

Media informative më e ndjekur në të gjithë Botën. Euronews Albania mbulon Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi. Informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative vetëm në ekranin e Euronews Albania. Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 #GlobalWeekend#EksiolaShehu#euronewsalbania

Çudira shqiptare! Bashkia Has do mbajë 3 ditë zi për vdekjen e Mbretëreshës-Shqipëria Live

2728
9
6
00:02:36
09.09.2022

Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Autore: Eralda Kenaj Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ShqiperiaLive#TopChannel

Nuk ndalet Bashkia Tiranë, një tjetër leje ndërtimi në zemër të kryeqytetit për pallatin 11 + 3 kate

1443
10
4
00:01:21
25.11.2021

#oranews #pallattirane #lejendertimitirane #bashkiatirane #ndertimetirane Bashkia e Tiranës ka dhënë një tjetër leje ndërtimi në zemër të kryeqytetit ku pritet të ndërtohet një pallat 11+3 kate. Nisja e punimeve duke shembur vilën ekzistuese aty, ka shqetësuar banorët e zonës të cilët jashtë kamerave thonë se objekti i ri është në distancë shumë të afërt me godinat ekzistuese duke cënuar jo vetëm rregullat urbane por edhe sigurinë e ndërtimit. Tirane- Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte ai që kërkoi votën e kryeqytetasve duke u premtuar zero leje ndërtimi dhe parqe e lulishte por situata është ndryshe ngase premtoi. Me firmën e kryebashkiakut Tirana po betonizohet çdo ditë. Një restorant i njohur në rrugët "Nikolla Tupe" dhe "Abdyl Frashëri" tashmë nuk ekziston dhe pritet që të ndërtohet një pallat 11 kate mbi dhe dhe 3 nëntokë Ky pallat pritet të ndërtohet me zhvillues shoqëritë Teksas Development shpk , Daton shpk dhe Integris shpk. Por ajo që vihet rë është së ky pallat është shumë pranë godinave ekzistuese duke cënuar distancat urbane ndërsa banorët jashtë kamerave shprehen të shqetësuar jo vetëm për zënien e hapësirës por edhe për sigurinë e ndërtimeve. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Stop/ Bashkia e Bashes pushon shoferin nga puna, fiton gjyqin, nuk merr paratë - 16 Dhjetor 2022

8407
25
3
00:16:55
16.12.2022

Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Petref Hyka, një ish shofer autobuzi nga Parku i autobuzave të udhëtarëve, në varësi të Bashkisë Tiranë është drejtuar në redaksinë tonë, pasi në vitin 2013, kryetari Lulzim Basha, pushoi edhe 70 shoferë të vjetër, duke i zëvendësuar me rinj, pa njoftim dhe pa arsye. Petrefi iu drejtua bashkisë, Avokatit të Popullit dhe Gjykatës, e cila i njohu të drejtën e dëmshpërblimit. Tani Petrefit i takojnë rreth 5 milionë lekë që nga viti 2015, të cilat nuk ia japin. Përmbaruesi Ekrem Spahiu, ka kryer të gjithë procedurën, por Bashkia nuk i bindet këtij vendimi gjykate, sepse luan me emrin e paditësit Park autobuzash-Bashki. Gazetarja bashkë me qytetarin iu drejtuan Bashkisë Tiranë, zyrës jurudike, ku nga 10 shkresa, që kishte bërë qytetari më parë, bashkë me gazetaren, bënë të 11-ën. Përmbaruesi Ekrem Spahiu, shprehet, se për këtë rast ka 2 zgjidhje: ose vendimi të ekzekutohet me këshill bashkiak, ose ish shoferët të rihapin gjyq, për të cilësuar emrin e debitorit nga park në Bashki. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Ilir Xhakolli harron fshatin/ Zonat rurale në Pogradec pa investime, banorët: Bashkia nuk na dëgjon

609
1
1
00:01:46
24.07.2022

#oranews #pogradec #ilirxhakolli Rreth 1000 banorë të fshatit Blacë të Bashkisë Pogradec jetojnë mes vështirësive të shumta për shkak të mungesës së investimeve ndër vite. Uji i pijshëm dhe infrastruktura rrugore janë shqetësimet kryesore të këtyre banorëve që ndihen të harruar nga pushteti lokal e qendror. Uji i pijshëm është problem kryesor me të cilin po përballen banorët e fshatit Blacë të Pogradecit. Ata shprehen se askush nuk është interesuar për situatën në të cilën gjenden. “Uji i pijshëm thonë se do të vije, erdhi vitin e kaluar bën këto kanale, por se sa do të realizohet nuk e di. “Tëra problemet i kemi s’ka ku të vejë më keq.” Vendosja e disa tubacioneve që nuk u vendosën në punë asnjëherë, u prishi edhe rrugën. “Fshati ka nevojë njëherë për tubat e ujërave të zeza, rrugët duhet të shtrohet.” “Janë çarë kanalet e tubat, i kanë lënë ashtu nuk i kanë rregulluar.” Bujqësia e blegtoria janë të vetmet mënyra jetese, por situate sipas banorëve po bëhet e vështirë. “Jo me dele, jo me dhi. Këtë vit i kanë shitur të gjithë se u rritën shumë ushqimet. Fshati ka pasur 300 lopë, sot ka 60 lopë.” I lënë në harresë të plotë dhe pa asnjë investim konkret, të rinjtë e fshatit Blacë e kanë braktisur atë. “Të rinjtë kanë ikur në emigracion, s’ka të rinj këtu, e shumta janë dy të rinj." Banorët shprehen se bashkia Pogradec e Drejtuar nga Ilir Xhakolli nuk i është përgjigjur asnjëherë shqetësimeve të tyre. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Bashkia Konispol, javet Evropjane, Maj 2021

1931
18
0
00:45:07
12.06.2021

Qëndra Kulturore e Bashkisë Konispol, nën kujdesin e veçantë të kryetarit Shuaip Beqiri, organizoi në qytetin e Konispolit aktivitetin për pritjen e ambasadorit të BE, Luigi Soreca dhe ambsadorëve të tjerë, në kuadër të Javëve Evropjane. Konispol 29 Maj 2021. Kamera: Aranit Balani. Montazhi: Balani Productions.

Fiks Fare/ Bashkia Shkodër: Ishte rast emergjent nuk dinim si të vepronim

1939
5
0
00:02:54
11.07.2022

Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Stop - Bashkia le pezull linjen me license te furgoneve Prrenjas-Qukes - 21 prill 2022

4830
11
1
00:12:32
21.04.2022

Në 18 mars transmetuar një problematikë në Prrenjas. Feredin Kampula bleu disa furgonë, licensa e të cilëve, ishte aktive deri në vitin 2024. Por ai hasi probleme nga Bashkia e Prrenjasit.Feredini tha, se kishte blerë 4 furgonët e linjës Prrenjas- Qukës. Në bashki i thanë fillimisht, se ishte një shoqëri tjetër, që i kërkonte. Më pas i thanë, se kishte ankesa nga kompani të tjera, që i ndërhynte në linjat e tyre.Për fatin e licensës së furgonëve u la të vendosej në mbledhjen e Këshillit Bashkiak në 31 mars. #stoptvklan #stop21prill #denoncimi #BashkiaPrrenjas #furgonat #linjaPrrenjas #SaimirKodra #GentianZenelaj Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Klan News - 4 punonjësit u arrestuan për vjedhje, reagon Bashkia e Pogradecit

3207
19
5
00:01:43
28.08.2022

Katër punonjës të bashkisë së Pogradecit janë arrestuar nga policia pasi akuzohet se vodhën ndihma të dhuruara për qytetarët. Në pranga kanë rënë Reshit Fraholli me detyrë përgjegjës i rrugëve rurale, si dhe Raif Muçka, Bektash Xhudellari dhe Marsel Muçllari, të tre janë punonjës të Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike të Bashkisë së Pogradecit. Policia ka njoftuar se hetimet kanë nisur nga një video e publikuar në rrjetet sociale, në të cilën shfaqeshin punonjës të bashkisë Pogradec që vidhnin pako me ndihma të dhuruara nga donatorë të huaj për komunitetin e Pogradecit, menjëherë specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Pogradec filluan veprimet për verifikimin e rastit dhe për identifikimin e personave përgjegjës. Nga provat e grumbulluara dhe nga hetimet e mëtejshme të kryera, u bë i mundur dokumentimi i plotë i kësaj ngjarjeje. Si rezultat, u arrestuan në flagrancë 4 punonjësit e Bashkisë së Pogradecit. Sipas policisë, 4 të arrestuarit në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në ambientet e pallatit të sportit, në qytetin e Pogradecit, vodhën disa pako me ndihma, të dhuruara nga donatorë të huaj, për komunitetin e kësaj bashkie. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan pakot me sendet e vjedhura dhe një automjet tip “Audi”, me të cilin do të transportoheshin. Pas arrestimit të 4 punonjësve ka reaguar edhe Bashkia e Pogradecit. Në reagimin e Bashkisë thuhet se distancohen nga ky akt i shëmtuar. Bashkia e Pogradecit sqaron ndihmat ishin donacionet e sjella nga shoqata e motoristëve dhe kamionistëve nga Gjermania. Ato janë pajisje shkollore (banka) pajisje spitalore si eko, krevatë etj, të cilat po shpërndahen në institucione sipas dakordësisë që është arritur me donatorë. Klan News SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Stop/ Bilisht, familjarët në shtëpinë e dëmtuar, bashkia fsheh ekspertizën - 19 Janar 2023

2211
10
0
00:13:44
19.01.2023

Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Në Ponçarë të Bilishtit, dy familje janë rikthyer të jetojnë në banesën, që ua shembi tërmeti i vitit 2019. Për dy vjet u trajtuan me bonus qiraje, por këtë vit Bashkia Devoll, ua ndërpreu bonusin dhe i la të rikthehen në banesën, që është e nivelit më të rëndë të dëmtimit. Instituti i Ndërtimit e ka shpallur të pabanueshme dhe u kërkon organeve, që të ndërtojnë një shtëpi të re për 10 pjesëtarët e dy familjeve.Denoncuesi, Resul Ocka, tregon, se  bashkia u ka fshehur akt-ekspertizën e thelluar të Institutit të Ndërtimit, që më në fund e tërhoqën vetë pranë këtij institucioni.Bashkia pretendon, se nuk e ka shkresën e dëmtimit, ndërsa emergjencat e kanë cuar që në qershor.Në fund bashkia na nis një përgjigje, se nuk i ka kapacitetet e duhura për rindërtim dhe sapo t’i ketë, do nisë nga puna.Ndërkohë, Instituti i Ndërtimit na informon se, që në vitin 2020 i ka nisur akt ekspertizën e thelluar për këtë banesë Bashkisë Devoll, ndryshe nga sa tha zyrtari i kësaj bashkie. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Stop/ Bashkia i merr godinën për qendër shëndetësore, nuk paguan ujë e qira - 14 Tetor 2022

8214
24
4
00:22:36
14.10.2022

Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Një denoncues, përfaqësues i shtetases Eva Dilo tregon shqetësin e kësaj të fundit. Ajo ka me certifikatë pronësie një godinë, që sot shfrytëzohet si qendër shëndetsore në Yzberisht. Në vitin 2017 lidhet një kontratë me Bashkinë e Tiranës, por më pas bashkia kërkon ndërprerjen. Në 2019-ën po bashkia kërkon rinovim dhe në 2020-ën sërish ndërprerjen e kontratës, me arsye tërmetin.Por pas tërmetit, kontrata u ndërpre, qiraja nuk u pagua dhe punonjësit e Qendrës Shëndetsore nuk u larguan.Prej 5 vjetësh, përdoruesit nuk paguajnë as ujin, dhe fatura ka shkuar mbi 2 milionë e gjysëm lekë.Pronarja e godinës hapi gjyq fitoi në shkallën e parë, ndërsa bashkia e ankimoi. #stop14tetor #qendrashendetesore #BashkiaTirane #pagesat #denoncimiTirane #SaimirKodra #GentianZenelaj SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Stop-Vore/Bashkia falsifikon dokumentin, qe te shembe pallatin e demtuar nga termeti! (20 maj 2020)

17160
68
10
00:17:44
20.05.2020

#Stop #TvKlan | Një format satiro-investigativ nga #SaimirKodra & #GentianZenelaj. Vora ishte një ndër zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në vend.Shkëlqim Cela, banor i pallatit 8/1 në lagjen “Demokracia” tregon, se pallati i tij pësoi dëmtime të lehta, ndryshe nga ndërtesat rrethuese.Por ai thotë, se bashkia e Vorës ka nxjerrë vendim për prishje të pallatit, të cilin instituti dhe ekspertët e vlerësuan me dëmtime të lehta. Bashkia Vorë madje u jep bonus qiraje disa banorëve të pallatit në fjalë, edhe pse këta të fundit banojnë aty. Si të mos mjaftonin të gjitha këto, Bashkia rezulton të ketë falsifikuar dokumentet e mbledhjes së Këshillit bashkiak,për të arritur në qëllimin e shembjes së pallatit. “Stop” ka siguruar dokumentin e falsifikuar nga Bashkia Vorë, e cila në datën 21 nxorri vendimin, por u mblodh në datën 24, pra pas 3 ditësh.Stop tregon, sesi është manipuluar situata, vetëm se Bashkia kërkon të shembë këtë pallat për interesa okulte. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow rtvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Bashkia Dimal dërgon fadromat për prishjen e një ndërtese,IKMT dhe pronarët konfliktohen me policinë

1797
9
1
00:09:58
25.11.2020

Per me shume video dhe lajme klikoni 🤍 , faqja me e klikuar shqiptare...

Top Channel/ 2 mln euro për banesat sociale, Bashkia e Tiranës marrëveshje me BEI

571
4
3
00:01:38
02.10.2022

Bashkia e Tiranës do të rifuqizojë programin e banesave sociale. Përveç kredive të buta, ku çdo vit përfitojnë 1000 çifte të rinj, fluksit të rritjes së kryeqytetit do t’i vijë në ndihmë edhe programi tjetër i strehimit. Për realizimin e këtij projekti, Banka Europiane e Investimeve dhe Bashkia e Tiranës firmosën një marrëveshje të përbashkët. Drejtuesi i BEI-t, Matteo Rivellini, i cili u prit nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se Tirana u përzgjodh e para ndër qytetet e tjera të Ballkanit për marrëveshjen e financimit të këtij projekti social. “Është një nder të jem këtu, së bashku me Kryebashkiakun Veliaj, dhe të firmosim këtë marrëveshje të madhe. EIB Global ka siguruar 2 milionë euro për asistencë teknike për Bashkinë e Tiranës, që do të përdoren për projektin e parë që do suportojë banesat sociale në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Ne jemi jashtëzakonisht krenarë për këtë. Është një sipërmarrje e re për të cilën po presim të angazhohemi sa më shpejt së bashku,” u shpreh Matteo Rivellini. Edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u shpreh i lumtur që kryeqyteti ynë e nis i pari këtë projekt. “Jam shumë krenar për skuadrën e Bankës Europiane të Investimeve që na ka ardhur nga Luksemburgu, por jam posaçërisht krenar që Tirana është Bashkia e parë në gjithë rajonin tonë që ka këtë raport special. Sot ne kemi firmosur një grant të parë prej 2 milion eurosh, që do të bëjë të gjithë studimin e nevojave që ne kemi për strehimin social, hapësirave që do t’i dedikojmë dhe mënyrës se si do ta planifikojmë në vitet e ardhshme, për të ndjekur hapat e rritjes së Tiranës. Kanë qenë dy vjet bisedime dhe negociata dhe ju falënderoj shumë që zgjodhët Tiranën. E di që në Ballkan ka plot qytete të tjera që gjithashtu, punojnë, duan të ecin përpara, po faleminderit që na dhatë besimin,” u shpreh Veliaj. Kreu i Bashkisë tha se Tirana nuk është më vetëm qyteti ku deri dje migronin nga qytete të tjera të Shqipërisë, por aspirohet edhe nga 144 kombësi të tjera, që vijnë në kryeqytetin shqiptar për një jetë më të mirë. “Tirana do të vazhdojë të rritet, ky është një destin i panegociueshëm. Asnjëri prej nesh, as nuk mundet, po as nuk do që ta ndryshojë këtë destin të Tiranës. Fati i Tiranës është se është kryeqyteti jo vetëm i Shqipërisë, po dhe i shqiptarëve. Është një epiqendër në Ballkan, por është edhe një vend ku sot kemi 144 shtetësi të huaja. Njerëzit vijnë për një jetë më të mirë, jo detyrimisht të gjithë ata që vijnë i kanë mundësitë: janë shumë çifte të reja, familje që krijohen sapo mbaron universiteti, pastaj gjejnë një vend pune, pastaj vijnë fëmijët dhe lind nevoja për strehim,” tha Veliaj. Kryebashkiaku tha se ky program social do shërbejë edhe për të gjithë ata që preken nga projekte zhvillimore të Tiranës, si zgjerimi i Lanës, Unaza e Madhe etj. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #BEI#Bashkia#TopChannelNews

Stop - Prrenjas/ Bashkia jep leje vetem per nje mjet nga flota me license aktive - 21 Prill 2022

3455
13
1
00:08:31
21.04.2022

Për cështjen e licensës së linjës së furgonëve Prrenjas-Qukës, nuk pranoi të shpjegonte as drejtoresha në bashki dhe as kryetari i bashkisë. Më në fund vendimi doli. Por licensa i jepet licensa për linjën, por vetëm për një mjet, ndërkohë që ka orare të ndryshme brenda ditës. Dhe mbi të gjitha, nuk i jepet një kopje e vendimit. #stoptvklan #stop21prill #denoncimi #BashkiaPrrenjas #furgonat #linjaPrrenjas #SaimirKodra #GentianZenelaj Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Ankesë për tenderin e përmirësimit të banesave, Bashkia Cerrik përfundon në KPP

724
3
0
00:01:30
22.08.2021

#rtvora #oranews #bashkiacerrik #andissalla Kriteret e konsideruara diskriminuese kanë çuar në dyert e Komisionit të Prokurimit Publik një tender të hapur nga Bashkia e Cerrikut. Sipas dokumentave, ky institucion është akuzuar nga një prej kompanive se kriteret nuk i shërbejnë për qëllimin e kontratës por sjellin një kufizim jo të drejtë të konkurrencës. Kriteret e vendosura nga Bashkia e Cerrikut për një tender janë konsideruar të padrejta dhe diskriminuese nga një prej kompanive që ka shafqur interes për pjesëmarrje në garë. Sipas dokumentave tenderi bën fjalë për ‘Përmirësimin e banesave ekzistuese për komunitetet e varfra dhe të pafavorizuara’ me fond limit 23.4 milionë lekë. Bashkia e drejtuar nga Andis Salla është akuzuar nga kompania Bajrami N shpk në Komisionin e Prokurimit Publik, se ka vendosur kritere që nuk i shërbejnë qëllimit të kontratës por diskriminojnë pjesëmarrjen në garë. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍

Aktivitet i shkolles Shales, bashkia Konispol

1953
31
1
00:27:30
16.12.2022

"Ne i duam frutat" - ishte aktiviteti qe organizoi shkolla Shales, ne bashkine Konispol. Shales, 15.12.2022 Balani Productions, dhjetor 2022

YOU ARE A SUNFLOWER FOUNDATION mbeshtetur nga BASHKIA TIRANE dhe KRK dhe TEYC ,NGRITI KAUZEN "SI JE'

108
10
0
01:02:25
30.01.2023

Aktiviteti i zhvilluar ne formen e nje fushate sensibilizuese me te rinjte nga Gjimnazi i Pergjithshem Ibrahim Hasmema,Mullet, Tirane percolli mesazhe shume te fuqishme dhe te vlefshme per te gjithe brezin e tyre.Pyetja si je vlen per te gjithe ne,sidomos tek te rinjte te cilet perballen me ndryshimet e medha . #youareasunflower #nonprofit #nonprofitorganization #mentalhealth #mentalhealthawareness #tijenjeluledielli #youth #EuropianYouthCapital2022 #EYC2022 #ActivateYouth #EuropianYearofYouth #nationalyouthcongress #CityOfTirana

BASHKIA VAU DEJËS, NIS LIRIMIN E HAPËSIRAVE PUBLIKE

1639
1
00:01:12
13.11.2015

STAR PLUS TV - LAJME - NEWS

BASHKIA SHKODËR LIRON TROTUARET NË LAGJEN “RUS”

695
9
0
00:02:21
29.06.2022

- - Me një antene të thjeshtë bëni një kërkim automatik në televizorin tuaj dhe gjeni sinjalin e Star Plus Tv, në Digitalb Satelit kanali nr 66, Ne Platformen e RTSH, Abcom HD kanali 143, në livestream në faqen tonë zyrtare starplus-tv.com, nga iPhone, AppleTv, iPad duke shkarkuar aplikacionin tonë StarPlusTv ne AppStore dhe PlayStore, në AMERIKE dhe KANADA në platformën HD TVALB, Europe në Platformat Tibo dhe NimiTv, dhe IPTV në Shqipëri si IBC Telecom, dhe Ultranet nga ku keni mundësi të ndiqni programacionin që dëshironi. Ju ftojmë të na ndiqni. Star Plus – Televizioni juaj

Bashkia Vorë jep 2.4 mln euro për mbetjet, fiton kompania që kërkoi më shumë

172
2
0
00:01:24
27.12.2022

#oranews #bashkiavore #tenderi #tenderatnebashkine #vore #pastriminevore #vora #mbeturinat Bashkia e Vorës ka zhvilluar së fundi një tender prej 2.4 milionë euro, për pastrimin e qytetit. Ajo që bie në sy, është se nga konkurimi janë skualifikuar ofertat me kosto më të ulët dhe është zgjedhur fituese kompania që kërkoi 236 mijë euro më shumë për kryerjen e të njëjtës punë. Institucionet e Pushtetit Vendor nuk heqin dorë nga prokurimet me procedura të dyshimta. Bashkia e Vorës ka shpallur fituesin e tenderit për pastrimin dhe largimin e mbeturinave të këtij qyteti, duke skualifikuar disa oferta. Në prokurimin me vlerë 273 milionë lekë, ose 2.4 milionë euro, kanë marrë pjesë 5 kompani. Katër prej tyre janë skualifikuar nga gara dhe fitues është shpallur subjekti, ALKO-IMPEX General Construcion. Një nga kompanitë e skualifikuara është edhe subjekti “Rej”, i cili edhe pse kishte ofertën me kosto më të ulët, është eleminuar nga gara. Sipas dokumenteve të tenderit, kjo kompani është skualifikuar pasi Komisioni i Verifikimit të Ofertave kur ka shkuar të verifikojë nëse subjekti dispononte mjetet e nevojshme për të realizuar punën, punonjësit nuk kanë arritur të hyjnë në vendin përkatës. Për këtë arsye, komisioni ka marrë vendim që të përjashtojë nga gara kompaninë që për të realizuar punën, kërkoi 231 më pak se kompania fituese. Ndërkohë kompania që ka marrë tenderin, ka kërkuar 2.3 milionë euro, ose sa 97.5% të vlerës së tenderit për të kryer punën për 3 vite, që nga nënshkrimi i kontratës. Në dokumentet e tenderit, thuhet se mbeturinat do të depozitohen në landfillin e Sharrës, por nuk është specifikuar nëse kompania fituese do të paguaj edhe tarifën e incenerimit, apo këtë pjesë e ka veçant Bashkia. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Bashkia e Tiranës jep leje ndërtimi pa e pyetur, revoltohet pronari: Këto hajdutë po na vjedhin

36834
231
150
00:10:20
29.07.2022

#oranews #lajme #edicioniinformativ #lajmeshqip #politike #aktualitet #bashkiatirane #lejendertimi Në rrugën “Stavri Themeli” Tiranë, pranë zonës së ish parkut të Autobusëve, Aleksandër Doçi proteston i vetëm në tokën që thotë që është e tija por që kanë filluar të hidhen themelet e një pallati. Doçi thotë se ai si pronar me letra i 2500 metrave katrorë tokë, dhe se nuk ka dhënë dakordësinë për ndërtim por pavarësisht kësaj ndërtimi vijon nën mbikqyrjen dhe të policisë e cila ka shkuar atje për të parandaluar ndonjë konflikt të mundshëm. Nga sa mësoi gazetarja e Ora News Sonila Musaj, sipas asaj çfarë tregon Doçi, Bashkia e Tiranës ka dhënë lejen e ndërtimit për një kompani që të ndërtojë në pronën e zotit Doçi i cili thotë se nuk është pyetur fare. Aleksandër Doçi pretendon se është pronar i tokës me dokumente dhe i kërkon ndihmë ambasadave të akredituara në Tiranë pasi thotë se po ndërtohet në tokën e tij pa u pyetur. "Po na vjedhin pronat këta hajdutë dhe mashtrues të opinionit botëror që predikojnë se ka demokraci. Po më vjedhin pronën. Ndërton Erion Veliaj, Taulant Balla dhe Edi Rama. Nuk kam bërë kontratë as me firmë asgjë. Këta në mënyrë të paligjshme e më zaptojnë pronën. Të marrin dokumentet dhe ti verifikojnë. Nuk ndjemë mbrojtje. Na kanë mbajtur në burgje dhe internime tani po na marrin dhe pronën. Po na morrën pronën na marrin shpirtin. Kjo s'është Shqipëria që duam. Bërtasim ne për kriminelë ordinerë kur i kemi në krye të shtetit. I lutem ambasadave i vë në dispozicion dokumentacionin nëse unë jam gabim le të ndëshkohem" thotë Doçi i revoltuar. Historia po ndiqet nga gazetarja e Ora News, Sonila Musaj. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Klan News - Bashkia Tiranë lehtësira për studentët

380
3
0
00:01:25
17.10.2022

Veliaj: Do ofrojmë abone falas dhe ulje për akomodimin e të rinjve Gjatë vizitës së zhvilluar në stendat e panairit të bizneseve rinore që ofrojnë shërbime për të rinjtë përmes Kartës Studentore, kryebashkiaku Erion Veliaj u shpreh se bashkia ka bërë ndryshime të mëdha lidhur me kushtet akomoduese. “E di që në ditët e para duhet pak ambjentim, qoftë në konviktet e reja te Fakulteti i Mjekësisë, sigutisht do hapim konviktet e reja në Universitetin Bujqësor - aty ku do të kemi edhe disa nga agjencitë kryesore të teknologjisë, për ta kthyer në një pol jo vetëm për si konvikte, por edhe me jetë 24 orë - ndërsa në Qytetin Studenti po ndërtojmë 2-3 godina të tjera dhe kemi filluar detajimin e kampusit. Aty do të kemi një zonë miks, do të kemi bibliotekën studentore dhe disa nga fakultetet, sepse ka nevojë të shtohet Ekonomiku, Juridiku – pra, për të mos e ndarë pjesën ku studiojmë nga pjesa ku flemë, si dy organizma të ndryshëm, por duke e kthyer këtë në një hapësirë të përbashkët”, ka thënë Veliaj. Veliaj informoi se shumë shpejt studentët do të lehtësohen nga tarifa e konviktit, gjysmën e të cilës do e paguajë bashkia, si dhe aboneja. “Këtë javë, në Këshill Bashkiak, do kalojmë një vendim për ta bërë falas transportin publik për studentët. Mjafton që studentët të marrin Kartën e Studentit, e cila është po ashtu falas, që të numërojmë sa abone janë dhënë, për të pasur pastaj subvencionin të mbuluar 100% nga bashkia. Gjithashtu, do të subvencionojmë deri në 50% pagesën për konviktet. Shumë çmime janë rritur dhe duke paguar 50% të shumës, praktikisht u heqim një barrë”, është shprehur Veliaj. Sipas Bashkise Tirane, Karta Studentore ofron për të gjithë të rinjtë dhjetëra shërbime falas, sikurse ulje në disa të tjera. Klan News SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Top Channel/ Tiranë, Bashkia merr pishinat/ Kompleksi do transformohet për sportistë dhe fëmijë

2846
23
25
00:01:38
19.05.2022

Pas më shumë se 20 vitesh administrim nga privati, kompleksi i pishinave i është rikthyer në administrim Bashkisë së Tiranës. Kompleksi do të transformohet në hapsira për sportistë dhe fëmijët, me kampe verore dhe aquapark. “Morëm në administrim parkingjet e qytetit, të cilat privati i zinte me arka. Sot bashkia i menaxhon shumë herë më mire, në mënyrë më transparente, dhe të ardhurat shkojnë për shërbime që i kthehen sërish qytetarëve. Nuk shoh asnjë arsye pse çunat dhe gocat e Tiranës të stërviten në kompani private, kur mjediset sportive mund t’i ofrojë fare mirë bashkia, në mënyrë që Federata e Notit, sidomos ekipi i Tiranës, të ketë ndoshta kushtet më të mira në Shqipëri, siç kemi bërë me kushtet për Federatën e Volejbollit, të Basketbollit, të Peshëngritjes dhe Atletikës”, Veliaj u ndal edhe tek zgjedhjet për Shoqatën e Futbollit të Tiranës, kur tha se në këtë kompleks do të ketë hapësirë edhe për futbollin kryeqytetas. “Duke qenë se ka rreth 6 fusha futbolli, do të jetë një mjedis që do të përdoret nga Shoqata e Futbollit e Tiranës. Gjykata, Federata, qyteti, e njohën rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë. Nuk lejuam që zgjedhjet të vidheshin, siç ndodhi nëpër qarqet e tjera. E kuptoj që FSHF e ka të vështirë ta “gëlltisë” drejtësinë, aty ku zgjedhjet nuk bëhen me komandë, por bëhen me ndershmëri. Megjithatë, derisa Federata të kuptojë se do të duhet të pranojë pluralizëm, Shoqata e Tiranës do t’i ketë këtu ambientet, edhe fushat sportive, që çdo çuni e goce t’i jepet një shans që të shkëlqejë dhe të mos trajtohet si një mall që duhet të paguajë për të avancuar në fazën tjetër të karrierës”, Kryebashkiaku iu drejtua edhe me një mesazh gjykatave shqiptare, prej të cilave kërkoi që të mos bllokojnë projektet transformuese të qytetit. “I kërkoj gjyqtarit të zhbllokojë dy vilat pa leje që janë te Liqeni. Janë prishur 98, në buzë të Liqenit, dhe nuk ka mbaruar ende 100% projekti i transformimit të Liqenit për dy shtëpi pa leje, të vendosura në buzë të tij, që deri dje derdhnin ujërat e zeza aty. Nuk po kërkoj shtëpinë time, po kërkoj që të largohen njerëz që kanë ndërtuar pa leje në buzë të Liqenit” Pas disa projekteve të përfundura, Bashkia e Tiranës bëri me dije se transformimit do ti nënshtrohet edhe ish-kompleksi sportiv Dajti. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopChannelNews

Назад
Что ищут прямо сейчас на
bashkia nkhlan Dekorasi pelaminan raspberry pi server nas uga music arabic ud Dev uzay belgeseli scared bird pcnsa whiskey dic 바칼 मुंबई में बम धमाका zabawne pranki как исправить краши rage mp german Breed Skyprod's Pancingan pleci joker ganas