Kuvendi

Kuvendi смотреть последние обновления за сегодня на .

Top Channel/ Kuvendi “dëbon” Berishën! Incidentet gjatë seancës, demokrati përjashtohet përkohësisht

4776
7
5
00:02:26
26.01.2023

Kuvendi nisi punimet me tone të qeta duke përkujtuar viktimat e Holokaustit por u rikthye kaosi seancave të mëparshme. Protagonisti ishte Sali Berisha duke bllokuar foltoren e kuvendit me ngulmimin se kryeministri Edi Rama duhet të jepte llogari në kuvend pas ngritjes të akuzave në SHBA ndaj ish drejtorit të kundra-zbulimit të FBI si i përfshirë në korrupsion përmes pagesës të bërë nga shqiptari Agron Neza. Kërkesa e Berishës me firmat e 16 deputetëve të PD ku kërkohej ndryshimi rendit të ditës dhe kryeministri të vinte në kuvend u rrëzua. “Shqipëria gjendet në syrin e ciklonit qe do poshtëronte çdo vend të madh…. Rama dhe ministrat kanë korruptuar një zyrtar të lartë të FBI-së.”- tha Berisha. Pas ndërprerjes së fjalës dhe përjashtim nga seanca të Berishës, deputetët e tjerë të PD nisën të godasin tavolinat e vijuar kaosin. Edhe Enkelejd Alibeaj iu bashkua kërkesës së Berishës. “Ai njeri që është strumbullari një skandali korruptiv duhet të vijë këtu.”- tha Enkelejd Alibeaj. Taulant Balla kreu grupit parlamentar socialist akuzave të Berishës i dha këtë përgjigje. “Kjo është një farsë politiko mediatike për ta shmangur vëmendjen nga hetimet për paratë rusë në pd dhe 21 janarin.”- tha Taulant Balla. Edhe deputeti Gazment Bardhi, tentoi të mos mbetej jashtë kaosit të sotëm parlamentar. Nga jashtë sallës së Kuvendit, Taulant Balla renditi edhe një tjetër arsye për shpërthimin e Berishës në kuvend. “Berishës sa herë i preken interesat familjare, sot djali Sali Berishës në SPAK për Gërdecin. Gjithë kjo dhunë është derivat i kësaj.”- tha Balla. Pas përjashtimit të Berishës nga seanca plenare partia demokratike kërkoi shkarkimin e kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #SaliBerisha#Kuvend#TopChannelNews

Seanca e tensionuar, Kuvendi përjashton Sali Berishën dhe 4 deputetët të tjerë të PD

2081
13
2
00:01:23
27.01.2023

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 në facebook : 🤍 Ndiq News24 në instagram : 🤍 Ndiq News24 në Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

🔴Kuvendi i jashtëzakonshëm i FFK-së

544
0
0
00:53:08
27.01.2023

🔴 Kuvendi i jashtëzakonshëm i FFK-së

Berisha në Kuvend: Rama të vijë këtu ose të shpallë dorëheqjen dhe të dëshmojë në SHBA

4937
18
13
00:07:33
26.01.2023

#parlament #seanceplenare #kuvend #saliberisha SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

🔴Kuvendi i jashtëzakonshëm i FFK-së - 27.01.2023

391
1
0
00:09:29
27.01.2023

🔴Kuvendi i jashtëzakonshëm i FFK-së - 27.01.2023

Parlamenti Shqiptar seancë përkujtimore për viktimat e Holokaustit

3976
15
6
00:41:11
26.01.2023

#oranews #lajme #edicioniinformativ #politike #shqiperia #rajoni #lajmetefundit #lajmengavendi Kuvendi i Shqipërisë ka përkujtuar sot viktimat e Holokaustit. "Gjatë holokaustit ndodhi e katërta valë e ardhjes së hebrenjve në Shqipëri pas valëve të shekuliit të parë për ti shpëtuar skllavërisë në Romë të shek. XV për ti shpëtuar inkuizicionit, shek XVII për ti shpëtuar përndjekjes nga perandoria osmane," tha Nikolla. "Ne në izrael e njohim dhe e vlerësojmë popullin shqiptar, në rrethanat më të vështira dhe duke vënë në rrezik jetën e tyre, shqiptarët mbrojtën hebrenjtë gjatë holokaustit për të shpëtuar shumë prej tyre nga regjimi nazist. Izraeli si shtëpia e popullit hebre veçohet turpshëm dhe vazhdimisht në forumet ndërkombëtare. Ky diskriminim nxitet nga sterotipet dhe simbolet e vjetra antisemitike. Kjo po ndodh në një kohë ku Irani kërcënon publikisht dhe hapur se do të shkatërrojë Izraelin dhe mëshon drejt marrjes së armëve nukleare," tha kryetari i parlamentit izraelit, Amir Ohana. "Një fshat malor, e ndoshta më malori i Librazhdit quhet Çarishtë, aty ku familja Biçaku strehoi 26 hebrenj gjatë luftës së dytë botërore, duke vënë veten dhe anëtarët e familjes në rrezik. Një dëshmi rrënqethëse që dëshmon mbrojtjen e mikut në çdo rrethanë dhe duke rrezikuar jetën," tha Balla. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Deputetët e Kuvendit të Kosovës mbërrijnë tek Kuvendi i Shqipërisë - 27.11.2022 - Klan Kosova

7851
32
3
00:00:31
27.11.2022

Follow Klan Kosova on... • FB: 🤍 • IG: 🤍 • YT: 🤍 • WEB: 🤍 © & ℗ Klan Kosova & Onair Media. All Rights Reserved

Përjashtohet me 10 ditë nga Kuvendi Berisha dhe disa deputetë të PD

2801
6
9
00:03:23
27.01.2023

Përjashtohet me 10 ditë nga Kuvendi, kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha dhe disa deputetë të PD. Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etike është mbledhur këtë të premte në Kryesinë e Kuvendit. Mbledhja erdhi pas kërkesës së PS për masë disiplinore për disa deputetë të PD-së. Socialistët kërkuan përjashtimin për 10 ditë nga punët e Kuvendit të kreut të demokratëve, Sali Berisha dhe deputetët, Flamur Noka, Belind Këlliçi, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Mbledhja u zhvillua me dyer të mbyllura. Kërkesa e socialistëve erdhi pas seancës së ditës së djeshme, e cila nuk u zhvillua në kushte normale ndonëse kishte një sërë projektligjesh dhe vendimesh për të diskutuar. Parashikohej një seancë e gjatë, por zgjati 15 minuta. PD kërkoi debat me kryeministrin për hetimet ndaj ish-zyrtarin e FBI-së. Ata e akuzojnë kryeministrin dhe bllokuan foltoren e Kuvendit. Berisha këmbënguli për mocion me debat, por kjo nuk u pranua nga mazhoranca./tvklan.al SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Kuvendi i Kosoves

10284
19
3
02:11:17
30.11.2022

Kuvendi i Kosoves

Kaos në Kuvend / Berisha 'zapton' Foltoren, e pranishme dhe garda... | Breaking Top News

8260
17
29
00:13:46
26.01.2023

Debate/ Live nga seanca e posaçme në nder të viktimave të Holokaustit. "Breaking" është emisioni më i ri informativ në Top News, që do t’i mundësojë publikut shqiptar marrjen e informacionit në kohë reale. Çdo ditë nga e hëna në të premte, nga ora 10:00-14:00, në një transmentin maratonë me moderatoren Denisa Ruzi, publiku do të ketë mundësi të njihet me të rejat më të fundit nga vendi, rajoni dhe bota. Në këtë hapësirë televizive do të mundësohen diskutime në studio dhe lidhje live me analistë, politikanë, ekspertë dhe gazetarë të terrenit për të komentuar zhvillimet e fundit politike, sociale, kronikë, aktualitet etj. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Breaking#TopChannel#TopNews

Berisha largohet nga Kuvendi: Sot parlamenti ka ditën e turpit ditën e fundit!

570
2
2
00:00:53
26.01.2023

Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 #now#EsmeraldaMulaj#euronewsalbania

Tv Klan - Kuvendi përjashton 10 ditë Berishën dhe 4 deputetë të PD | Lajme - News

580
3
0
00:01:10
27.01.2023

Sali Berisha, Flamur Noka, Belind Këlliçi, Edmond Spaho dhe Edi Paloka janë përjashtuar 10 ditë nga mbledhjet e komisioneve parlamentare dhe seanca plenare. Vendimi u mor nga Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën pas kërkesës së bërë nga Partia Socialiste lidhur me bllokimin që opozita i bëri të enjten foltores së Kuvendit. Në kërkesën e firmosur nga 7 deputetë socialistë thuhet se Berisha, Noka, Këlliçi, Spaho dhe Paloka u sollën në mënyrë të pahijshme dhe jo etike, duke penguar zhvillimin e rregullt të seancës plenare dhe duke shkaktuar kaos në Kuvend. Të enjten parlamenti u përfshi nga debate lidhur me hetimin e FBI-së për ish-shefin e kundërzbulimit Charles McGonigal, i cili rezulton se është takuar disa herë me kryeministrin Rama. Opozita kërkoi një interpelancë me kreun e qeverisë, i cili nuk ishte në seancë dhe bllokoi foltoren, duke akuzuar Ramën se ka korruptuar ish-zyrtarin e FBI-së për të luftuar Partinë Demokratike. Tv Klan #kuvendi #saliberisha #deputete #partiademokratike SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Email: info🤍tvklan.al Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Kuvendi nuk ndryshon rendin e ditës, Balla: Kërkesa, farsë politike për të hequr vëmendjen

319
1
4
00:08:47
26.01.2023

Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania

Top News- Kuvendi përjashton Berishën/ Bashkë me të edhe 4 deputetë që bllokuan foltoren

519
3
1
00:01:01
27.01.2023

Sekretariati për Etikën në Kuvendin e Shqipërisë ka vendosur përjashtimin me 10 ditë nga Parlamenti të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe katër deputetëve të tjerë, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho e Edi Paloka. Vendimi erdhi pas kërkesës së 7 deputetëve socialistë, kërkesë kjo e kundërshtuar ashpër nga deputeti demokrat Sajmir Korreshi një ditë më parë. Deputetët socialistë e kanë konsideruar sjellje jo etike të demokratëve bllokimin e foltores, e kësisoj kanë kërkuar përjashtimin e tyre nga Kuvendi për 10 ditë. Deputetët kërkues kanë qenë Ismet Beqiraj, Petro Koçi, Denis Deliu, Arben Pëllumbi, Ermonela Felaj, Mimi Kodheli dhe Gerta Duraku. Ka qenë rrëzimi i kërkesës së demokratëve për mocion me debat me kryeministrin Edi Rama për çështjen McGonigal, ajo që solli debate të ashpra në Kuvend të enjten, deri në bllokim të foltores. Demokratët zgjodhën ashtu si edhe herë të tjera që të hynin live në rrjetet e tyre sociale, në mungesë të dhënies së fjalës nga kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla. Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Kuvendi#Berisha

Berisha dhe 4 deputetë u përjashtuan për 10 ditë nga Kuvendi, Korreshi: S'ia mbyllin dot gojën

1978
2
6
00:02:40
27.01.2023

#reportTV #lajmeshqip #lajme Deputeti i PD Saimir Korreshi ka folur pas vendimit të Kuvendit për të përjashtuar për 10 ditë nga seancat plenare Sali Berishën, Flamur Nokën, Edi Palokën, Edmond Spahon dhe Belind Këlliçin. “Nuk mund t’ia mbyllë gojën opozitës me përjashtimin e disa deputetëve. Që sot, është palaço parlament, palaço kryeministër dhe palaço qeveri”, tha Korreshi.

Kuvendi i Kosovës mban seancë pleanare - 29.09.2022 ATV

5093
7
1
03:08:35
30.09.2022

✔️ Did you subscribe to ATV's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 #atv 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new videos. Follow ATV on: FB: 🤍 IG: 🤍 WEB: 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ ATV & Onair Media

Kuvendi mbylli seancën, Berisha: Se vazhdojnë më punën nëse s'flasim për çështjen e agjentit të FBI

415
0
4
00:01:55
26.01.2023

#reportTV #lajmeshqip #lajmeshqip Ish kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se nëse çështja e agjentit të SHBA, McGonigal nuk trajtohet, Kuvendi nuk e vazhdon më punën e tij.

Kuvendi sot senacë për viktimat e holokausit

146
0
0
00:06:51
26.01.2023

Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 #now#EsmeraldaMulaj#euronewsalbania

Debate në Kuvend, Nikolla përjashton Berishën nga seanca

2691
9
16
00:03:35
26.01.2023

Kryetarja e Parlamentit, Lindita Nikolla, ka përjashtuar nga seanca plenare kreun e Partisë Demokratike, Sali Berisha. “Përjashto veten ti”, u shpreh Berisha pas vendimit të Nikollës. “Nuk e lëshojmë këtë sallë sot pa u bërë debati se ne do të mbrojmë interesin kombëtar”, shtoi më tej Berisha. Kuvendi është përfshirë në debate të forta pas rrëzimit të kërkesës së PD-së për debat me Ramën në lidhje me hetimin e MCGonigal./tvklan.al SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Kuvendi i jashtëzakonshëm i FFK-së përcillet me kundërshtime

104
1
0
00:02:58
27.01.2023

Subscribe dhe aktivizo 🔔 për t'u njoftuar për të gjitha videot e reja. Ndiqni Kanal10 në: Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Website: 🤍 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © & ℗ Kanal10. #Kanal10 #K10

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare - 18.01.2023 ATV

2941
6
0
02:14:11
19.01.2023

✔️ Did you subscribe to ATV's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 #atv 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new videos. Follow ATV on: FB: 🤍 IG: 🤍 WEB: 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ ATV & Onair Media

Top Channel/ Kuvendi nis me sherr! Përplasja mes dy fraksioneve në PD për përbërjen e grupit

5038
16
6
00:01:47
21.12.2022

Numri i madh i çështjeve për diskutim supozohej të prodhonte një seancë parlamentare plot debate mes opozitës dhe shumicës socialiste. Por ndodhi e kundërta. Kaosi pushtoi sallën plenare të kuvendit. Dy fraksionet e deputetëve në PD u përplasën mes veti, ku nuk munguan edhe ofendimet mes Flamur Nokës dhe Enkelejd Alibeajn. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Kuvendi#TopChannelNews

Berisha përjashtohet nga kuvendi, ndëshkohen me 10 ditë edhe 4 deputetë të tjerë të PD

150
0
0
00:01:22
27.01.2023

Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍

Largohohet nga kuvendi Alibeaj: Nuk po na jepet fjala nga mazhoranca!

227
2
0
00:02:43
26.01.2023

Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 #now#EsmeraldaMulaj#euronewsalbania

‘Rama të japë sqarime për aferën korruptive’ - Alibeaj thirrje nga Kuvendi

274
2
2
00:02:15
26.01.2023

Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 #now#EsmeraldaMulaj#euronewsalbania

🔴LIVE/ Nis Kuvendi, PD thërret Ramën në interpelancë urgjente, 6 orë debate për Portin e Durrësit

11152
16
01:09:59
24.11.2022

🔴LIVE/ Nis Kuvendi, PD thërret Ramën në interpelancë urgjente, 6 orë debate për Portin e Durrësit Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #ABCNEWSALBANIA #SALIBERISHA #kuvendi

Flamur Noka përjashtohet nga Kuvendi, Nikolla: Turp për këdo që ju sheh!

3543
14
5
00:01:21
21.12.2022

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 në facebook : 🤍 Ndiq News24 në instagram : 🤍 Ndiq News24 në Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

Seanca e tensionuar, Kuvendi përjashton Sali Berishën dhe 4 deputetët të tjerë të PD, ja vendimi

105
0
0
00:01:23
27.01.2023

Per me shume video dhe lajme klikoni 🤍 , faqja me e klikuar shqiptare...

Kuvendi nis me sherr, Rama: Embëlsira për në fund. Spaho: Tek ura e Lanës ke marrë edukatën

11791
28
7
00:02:38
08.09.2022

#oranews #edirama #edmondspaho #debatparlament Kuvendi nisi me sherr mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit demokrat Edmod Spaho. Deputeti Edmond Spaho thotë se po trajtohen si deputetë të njerkës ndërkohë që ndërhyri Rama. Edmond Spaho: Dua të sjell në vëmendje një problem që është bërë problem. Një grup deputetësh po e trajtoni si deputetë të njerkës, si armiq. Në çdo listë diskutimesh ne jemi të renditur të fundit. Përse mbahet ky qëndrim? Nëse ju padrejtësisht na keni caktuar si të pavarur ndërkohë që unë nuk ndihem I pavarur dhe rregullorja thotë e bëj unë deklarimin, së paku na trajtoni me dinjitet. Alternojini. Një nga grupi I opozitës... e vendosni një nga ne. Kjo nuk shkon Lindita Nikolla: Mos bëni kor zërash. Edmond Spaho: Unë kam që në tetor që flas i fundit Ndërhyn Rama: Ëmbëlsira në fund Edi Rama: Ëmbëlsira më e madhe jeni ju. Aq më tepër kemi 2 vjet që nuk ju kemi pasur mes nesh dhe për çdo gjë që thua hedh vetëm batuta. Tek ura e Lanës e ke marrë edukatën. Me të gjithë rrugaçët e idiotët e ke marrë edukatën. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare - 08.12.2022 ATV

5199
5
0
03:32:16
09.12.2022

✔️ Did you subscribe to ATV's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 #atv 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new videos. Follow ATV on: FB: 🤍 IG: 🤍 WEB: 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ ATV & Onair Media

Top Channel/ Kuvendi, debat për buxhetin! Braçe kritika për ministren e Bujqësisë

989
1
1
00:02:08
22.12.2022

Ka nisur me debat të fortë seanca e sotme plenare në Kuvend mes ministres së Ekonomisë Delina Ibrahimaj dhe deputetes së PD Jorida Tabaku. Ministrja Ibrahimaj prezantoi në Kuvend aktin normativ për shtimin e të ardhurave buxhetore për vitin 2022 me 5 mld lekë, me në fokus blegtorët, rindërtimin dhe sportin. Ibrahimaj tha se inflacioni në vendin tonë është stabilizuar, krahasuar me vendet e tjera të rajonit. Nga ana tjetër, deputetja e PD-së Jorida Tabaku tha se inflacioni ka goditur familjet shqiptare, me rritjen e çmimit të naftës e rritjen e çmimeve të produkteve të shportës. E fortë ishte përgjigjja e Ibrahimajt, e cila tha se opozita e vulës ka ardhur në Kuvend dhe shpik terma të rinj dhe sipas saj inflacioni ardhur si pasojë e Putin. “Opozita e vulës dhe të shpikë terminologji që as janë parë dhe as janë dëgjuar as në Shqipëri askund. Të shpikë inflacioni socialist kjo nuk është parë dhe nuk është dëgjuar. U desh që të ngrihet zëri i opozitës dhe të flasë për inflacionin, që nëpër botë e quajnë të Putin, të përmendet si inflacioni socialist. Në cilën botë jetoni ju, cilin realitet i servirin shqiptarëve. Inflacioni është i Putin, nuk është i socialistëve. Inflacioni si Shqipërisë është inflacion që është ndikuar nga politikat e kësaj qeverie. Kemi bërë dy rishikime buxheti dhe kanë qenë në qëllim mbështetjen e shtresave në nevojë. Shifrat tregojnë që kemi rritje të konsumit gjatë 6 mujorit të parë, do vazhdojmë të kemi rritje edhe gjatë fundit të vitit. Jeni mësuar të bëni shpifje dhe me rritjen dhe me nismat e qeverisë”– tha Ibrahimaj. Termin “opozita e vulës” Tabaku nuk e priti aspak mirë, madje iu përgjigj me gjuhë të ashpër ministres Ibrahimaj. “Të të vij turp që ke ardhur nga rruga dhe je bërë ministre dhe më thua mua je bërë opozita e vulës. Dëgjo këtu se mëson. Sot realiteti që jetojnë familjet shqiptare është kështu, sot të ardhurat në buxhetin e shtetit kanë ardhur 50% nga faktorë të brendshëm. Ministrja nuk shikon familjet, se e ka mendjen te koncesionet, miraton këtu VkM e akte normative për tendera e koncesione. Është aq e paaftë për qytetarët, saqë ka 12 muaj pa bërë asgjë dhe na sjell këtu një akt normative. Zonja ministre, askush nuk e ka arrogancën paaftësinë, arrogancën dhe korrupsionin tënd”- tha Tabaku. Ndërsa Ibrahimaj, pati një përgjigje edhe për akuzat e deputetit Gazment Bardhi. “Unë jetoj në rrugën ‘Rexhep Jella’. Shtëpia është në pronësi të përparim Ibrahimaj, që është babai i bashkëshortit tim. Spiunët tuaj sillini të më shoqërojnë, ajo është shtëpia ku unë jetoj prej vitesh. Kjo është për qytetarët, jo për ju. Ju shisni vetë, vrerë”- tha Ibrahimaj. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ErionBrace#Kuvend#TopChannelNews

Pas debateve me Ramën, Kuvendi përjashton Bardhin

1193
0
9
00:01:23
22.12.2022

#reportTV #lajmeshqip #lajme Pas debateve me kryeministrin Edi Rama, Kuvendi ka përjashtuar përjashtimin nga seanca të deputetit demokrat, Gazment Bardhi.

Meta: Hetimi nga SHBA i rëndësishëm, Kuvendi dha shfaqje të turpshme dje me dirigjimin e Ramës

305
5
0
00:03:30
27.01.2023

#oranews #ilirmeta #shba Kreu i PL Ilir Meta deklaroi sot se hetimi i cështjes McGonigal është i rëndësishëm, ndërsa përfshirja e Edi Ramës në të është një aferë skandaloze korrupsioni. “Jam i bindur se të gjithë jeni shokuar dje me shfaqjen tepër të shëmtuar të Kuvendit dhe drejtuesve të tij, në dirigjimin e Edi Ramës, i kapur në flagrancë në një komplot të qartë kundër demokracisë, pluralizmit politik dhe rendit kushtetues në vend, duke përdorur, manipuluar, joshur dhe korruptuar zyrtarë të latë të vendeve partnere. Çdo përpjekje e Ramës për t’iu shmangur të vërtetës përfshirë dhe hetimin Parlamentar, për këtë aferë skandaloze korrupsioni që ka pushtuar lajmet kryesore të mediave në SHBA, Britani dhe gjithë Evropës. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Kuvendi vazhdon debatin për grevën

19084
56
11
04:39:47
22.09.2022

My Event Description

Report TV -Nis Kuvendi, përkujtohen viktimat e Holokaustit

89
0
0
00:00:35
26.01.2023

#reportTV #lajmeshqip #lajmeshqip Kuvendi ka nisur me një seancë të posaçme plenare në nder të viktimave të Holokaustit.

🔴Kuvendi i jashtëzakonshëm i FFK-së - 27.01.2023

294
0
0
00:09:36
27.01.2023

🔴Kuvendi i jashtëzakonshëm i FFK-së - 27.01.2023

Kuvendi i Kosovës mban seancë pleanare - 20.10.2022 ATV

1531
5
0
01:04:21
20.10.2022

✔️ Did you subscribe to ATV's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 #atv 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new videos. Follow ATV on: FB: 🤍 IG: 🤍 WEB: 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ ATV & Onair Media

Kuvendi, seancë të posaçme në kujtim të viktimave të Holokaustit

337
2
1
00:02:19
26.01.2023

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 në facebook : 🤍 Ndiq News24 në instagram : 🤍 Ndiq News24 në Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

Kuvendi përkujton viktimat e Holokaustit, Begaj: Shqiptarët, krah hebrenjve

142
2
1
00:01:22
26.01.2023

#oranews #kuvendi Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit, Kuvendi i Shqipërisë mbajti një seancë të Posaçme për të nderuar viktimat gjatë Luftës së Dytë Botërore. Gjithashtu kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla përcolli edhe mesazhet që dërguan dy presidentët, ai i Izraelit Isaac Herzog dhe kreu i shtetit shqiptar Bajram Begaj. Kuvendi i Shqipërisë mbajti këtë të enjte një seancë të veçantë në nder të viktimave të Holokaustit. Përfaqësues të ambasadave të huaja dhe anëtarët e parlamentit kujtuan ndihmën që populli shqiptar i dha hebrenjve gjatë kohës së luftës. Edhe pse jo i pranishëm, Presidenti Begaj nderoi viktimat e Holokaustit me anë të një letre përshëndetëse. "Kemi ndërmarrë nisma në përkujtim jo vetëm të viktimave të Holokaustit, për edhe të rolit të Shqipërisë në mbështetjen e tyre ashtu edhe të miqësisë mes shqiptarëve dhe hebrenjve. Memoriali i Hebrenjve në Tiranë dhe Muzeu Solomon në Berat". Ndërkaq edhe Presidenti izraelit, Isaac Herzog dha mesazhin e tij për shqiptarët në të njëjtën mënyrë si homologu i tij Begaj. “Kur kujton se vendi ynë shpëtoi hebrenj gjatë Holokaustit, vlerëson kontributin e Shqipërisë në luftën kundër antisemitizmit dhe përpjekjet për edukimin e brezave që mos ti harrojnë mësimet e historisë”. Kryetari i parlamentit izraelit, Amir Ohana, ju drejtua gjithashtu Kuvendit me anë të një videomesazhi. "Ne në Izrael e njohim dhe e vlerësojmë popullin shqiptar, në rrethanat më të vështira dhe duke vënë në rrezik jetën e tyre, shqiptarët mbrojtën hebrenjtë gjatë holokaustit për të shpëtuar shumë prej tyre nga regjimi nazist. Izraeli si shtëpia e popullit hebre veçohet turpshëm dhe vazhdimisht në forumet ndërkombëtare. Ky diskriminim nxitet nga sterotipet dhe simbolet e vjetra antisemitike. Kjo po ndodh në një kohë ku Irani kërcënon publikisht dhe hapur se do të shkatërrojë Izraelin dhe mëshon drejt marrjes së armëve nukleare" . Edhe krerët e grupeve parlamentare të vendit nga foltorja e Kuvendit u shprehën se Shqipëria është dhe do të mbetet si një nga shtetet që do të dënojë në çdo mënyrë çdo formë të antisemitizmit. "Një fshat malor, e ndoshta më malori i Librazhdit quhet Çarishtë, aty ku familja Biçaku strehoi 26 hebrenj gjatë luftës së dytë botërore, duke vënë veten dhe anëtarët e familjes në rrezik. Një dëshmi rrënqethëse që dëshmon mbrojtjen e mikut në çdo rrethanë dhe duke rrezikuar jetën," tha Balla. "Holokausti, ky krim lebetitës ndaj një populli të tërë, i llahtarshëm që nuk kurse as fëmijë e gra, as pleq e të sëmurë është dëshmi e faktit se djallëzorja mund të marrë forma të tilla të pamendueshme. Është dëshmi e faktit se si një grupim politik se si një ide e çmendur e veshur me politikë mund të rritet, të ecë e të shfaqë e të duket si normale e pranuar," tha Alibeaj. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Kuvendi i Kosoves

3153
10
0
06:37:05
22.12.2022

My Event Description

Назад
Что ищут прямо сейчас на
Kuvendi ariel sharon 질염 Pokemon Opening pba injury green screen sci fi alien breeding formula nurburgring fire king legacy hacks free saphire plugin Homes on Redfin Financial Aid ニコニコ動画 Arunpanwar LM3ALEM prem mandir 代銷 hibiscus kopling calya sigra баг на вх в кс