Serbia

Serbia смотреть последние обновления за сегодня на .

Serbia Travel Guide - Top 10 Places To Visit ! (2020)

214845
2071
183
00:08:12
19.04.2020

One of the most beautiful and diverse countries to visit in Europe, Serbia seems to have it all. From lively urban attractions, to calm and peaceful towns and villages, Serbia, is well-worth a visit. Watch the Serbia travel guide and take a look at the Top 10 places to visit in Serbia. Speechelo : 🤍 CREDITS TO ALL VIDEO CLIPS HAVE BEEN GIVEN AT THE END OF THE VIDEO. Contact : top10places.business🤍gmail.com Music Used : Do It by MBB : 🤍 Tropical Traveller by Del. : 🤍 A Clear Horizon by Nekzlo : 🤍 Tags: Serbia,Serbia travel,Serbia travel guide,Serbia travel vlog,Serbia tourism,top 10 places to visit in Serbia,Serbia places to visit,Travel and tourism.

🇷🇸 SRB vs. 🇩🇪 GER - Highlights Phase 1 | Women's World Championship 2022

201863
2255
119
00:09:55
29.09.2022

🔴 FIVB Women's World Championship LIVE on Volleyball TV: 🤍 Watch the Women's highlights between Serbia and Germany from Phase 1 of the FIVB Women's World Championship 2022 in Lódz (Poland)! #Volleyball 🏐 More highlights from the Women's World Championship: 🤍 📅 Full schedule + results: 🤍 🔔 Subscribe NOW!: 🤍 LOVE BEACH VOLLEYBALL? ▶▶ Check out 🤍 FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA 📱 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 More info: 🤍

USA 🇺🇸 - Serbia 🇷🇸 | Game Highlights - #FIBAWWC 2022

83363
578
103
00:03:10
29.09.2022

Enjoy the highlights of the game between USA and Serbia from the FIBA Women's Basketball World Cup 2022 in Sydney, Australia. #FIBAWWC #NothingBeatsLikeIt 📺 Watch live games and extended highlights on Courtside1891 ➡️ 🤍 💥 Love to watch basketball? We show dozens of free live games per week! Subscribe and hit the bell! 🤍 Click here for more: 🤍ball/womensbasketballworldcup/2022 Download the official Women's World Cup app: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍

Migrant influx creates tension at Serbian border | DW News

54653
786
430
00:03:49
27.09.2022

While the world has turned its focus on the exodus from Ukraine, the Balkan route is experiencing a surge of migrants too. Tens of thousands are striving to reach the EU. Often times they are stranded in towns along the Serbian border. Subscribe: 🤍 For more news go to: 🤍 Follow DW on social media: ►Facebook: 🤍 ►Twitter: 🤍 ►Instagram: 🤍 ►Twitch: 🤍 Für Videos in deutscher Sprache besuchen Sie: 🤍 #refugees #serbia #EU

🇷🇸 SRB vs. 🇰🇿 KAZ - Highlights Phase 1 | Women's World Championship 2022

94770
1202
49
00:09:58
30.09.2022

🔴 FIVB Women's World Championship LIVE on Volleyball TV: 🤍 Watch the Women's highlights between Serbia and Kazakhstan from Phase 1 of the FIVB Women's World Championship 2022 in Lódz (Poland)! #Volleyball 🏐 More highlights from the Women's World Championship: 🤍 📅 Full schedule + results: 🤍 🔔 Subscribe NOW!: 🤍 LOVE BEACH VOLLEYBALL? ▶▶ Check out 🤍 FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA 📱 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 More info: 🤍

Milorad Dodik Direktno sa Minjom Miletić

34835
275
450
00:50:52
29.09.2022

Srbija treba da ima svoj stav kada je reč o referendumima u Ukrajini koje organizuje Moskva, zato što štiti svoj integritet, ali meni odgovara da referendum legalizujem kao način odlučivanja statusa Republike Srpske, rekao je za Euronews Srbija aktuelni član predsedništva BiH i kandidat za predsednika RS Milorad Dodik gostujući u emisiji "Direktno sa Minjom MIletić" na Euronews Srbija. Navodi da u formalnom smislu Rusija jeste ugrozila teritorijalni integritet Ukrajine, ali da bi voleo da se govori o tome kako Amerika ima pravo da ode negde i zaštiti svoje preduzeće, a "Rusija nema pravo da zaštiti 15 miliona ljudi". 🤍

Konstrakta - In Corpore Sano - LIVE - Serbia 🇷🇸 - Second Semi-Final - Eurovision 2022

6652079
150792
20917
00:03:31
12.05.2022

Konstrakta performed In Corpore Sano, representing Serbia at the Eurovision Song Contest 2022 in Turin, Italy. Find out more: 🤍 - The Eurovision Song Contest celebrates diversity through music. Please keep your comments respectful. We will not tolerate racism, sexism, ableism, homophobia, transphobia, body-shaming or any other derogatory or hostile language. Offensive users will be blocked and reported. Music first, always. Subscribe to the Official Eurovision Song Contest Podcast; 🤍 Follow us on TikTok: 🤍 Follow us on Instagram: 🤍 Follow us on Twitter: 🤍 Follow us on Facebook: 🤍 If you want to know more about the Eurovision Song Contest, visit 🤍 Shop the official Eurovision Song Contest merchandise: 🤍

Things To Do In BELGRADE, Serbia - TOP 11

110542
2798
207
00:18:15
05.11.2021

Things To Do In BELGRADE Serbia. Belgrade Top 11. Belgrade is one of the oldest continuously inhabited cities in Europe, and a city with the most turbulent history. Belgrade was the first attacked city in the First World War and the last city in Europe to experience aerial bombing in 1999. It sits at the junction of two major European rivers, Sava and Danube and with its rich history, beauty, interesting communist architecture and amazing atmosphere is one of the most interesting places on the Balkans. This was the capital of Yugoslavia and is now the capital of Serbia. Hi guys, my name is Rok and I’ve spent the last 9 years travelling around Europe as a tour guide and I can’t wait to show you Things To Do In Belgrade, Serbia. Things To Do In Belgrade Serbia: 00:00 Intro 01:00 Republic Square 02:20 Kosančićev Venac 03:32 Museum of Yugoslavia 05:41 Skadarlija 06:46 Nikola Tesla Museum 08:16 Ada Cinganlija 09:32 Sava Promenade 10:54 Saint Sava Temple 12:34 Knez Mihailova Street 13:42 Kalemegdan Park 15:19 Belgrade Fortress 17:09 Conclusion LIST OF MY FAVOURITE BELGRADE TOURS: Belgrade 8-hour Big Tour: 🤍 Belgrade 3-Hour Sightseeing City Tour: 🤍 Belgrade 2-Hour Sightseeing Boat Cruise: 🤍 Red Belgrade Communist Tour: 🤍 Daytrip from Belgrade: Novi Sad & Sremski Karlovci: 🤍 Daytrip from Belgrade: Golubac, Viminacium, and Lepenski Vir: 🤍 If you have any questions about Belgrade, leave them in the comment section. Also share your thoughts, your ideas and your experience about Belgrade. By clicking like you will help this video to be visible to others. Please consider subscribing and clicking on notification bell to be notified every time I post a new travel video. Thank you, Rok Goes Around P.S.: Rok is a traveler, a cinematic vlogger and a tour guide. On this travel channel he is combining his 20 years of travelling experience, his 10 years of filmmaking experience and his 9 years of tour guiding experience.

Top Channel/ Aneksimet ruse, SHBA: Do ketë trazira në Ballkan, Serbia o këtej, o andej!

3134
13
1
00:02:11
01.10.2022

Pas aneksimit të katër rajoneve ukrainase nga Rusia, ekspertë amerikanë pohuan se përshkallëzimi i agresionit rus në Ukrainë pasqyron dështimin e presidentit Vladimir Putin por edhe strategjisë së tij që të frikësojë Kievin dhe perëndimin dhe t’i detyrojë të pranojnë kontrollin e tij mbi pjesë të territorit ukrainas. Këshilltari i lartë në Këshillin e Atlantikut, Ian Brzezinski tha për VOA në programin në gjuhën serbe, se nga pikëpamja e tij Rusia mund të përpiqet të nxisë probleme në disa zona përreth saj ndërsa nuk përjashtoi mundësinë që presidenti rus Vladimir Putin të përpiqet të nxisë trazira dhe kriza edhe në Ballkan. “Ka tensione në Ballkan midis grupeve të ndryshme etnike në vende të caktuara, vende të ndryshme kanë tensione me njëra-tjetrën dhe Kosova e Serbia janë një rast klasik. Pastaj ka një paqëndrueshmëri të mundshme ne Bosnjë përbrenda dhe rreth marrëdhënieve më Serbinë. Këto janë raste të dukshme ku ndërhyrja ruse mund të jetë interesante për Putinin si një mënyrë për të nxitur një lloj krize që do të shpërqendronte perëndimin. Ambasadorja Jennifer Brush, e cila një kohë ka shërbyer në Ballkan, mendon se ndikimi më i madh i luftës në Ukrainë mund të shtrihet në Bosnje e Hercegovinë dhe në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe. Ato popullata serbe janë nxitur aktivisht nga rusët. Janë zonat e vetme ku mund të keni një poster të Putinit dhe ku Putini ka popullaritet, madje është ndoshta më popullor në Banja Llukë sesa në Moskë. Koncepti rus për botën ruse ka nxitur ringjalljen e idesë për botën serbe, por dështimi i dukshëm i Rusisë në Ukrainë do të dështojë edhe përpjekjet serbe për një botë të tillë. Të dy ekspertët e cilësuan të pavend nënshkrimin e një marrëveshjeje ndërmjet Serbisë dhe Rusisë për “konsultime” të ndërsjella mbi çështjet e politikës së jashtme. Ata e cilësuan interesante të shohësh qeverinë serbe dhe zyrtarët e lartë serbë të jenë kritikë ndaj agresionit rus në Ukrainë dhe ndaj referendumeve të Rusisë. Por nga Serbia dërgohen sinjale të përziera, shprehen ata, duke theksuar se bashkëpunimi me Moskën nuk është në interesin e Beogradit, dhe ai tashmë duhet të pozicionohet qartë. Pamje: AFP Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #SHBA#Serbia#TopChannelNews

Serbia, Russia and the war in Ukraine | DW Documentary

1120815
12538
12005
00:28:18
24.05.2022

Serbia has refused to impose sanctions on Russia up to now. The majority of Serbs support Putin’s war in Ukraine. Many have traumatic memories of NATO bombing during the Kosovo War and mistrust the West. This documentary shows how the war in Ukraine has actually strengthened many Serbs’ feelings for Russia and upped President Vladimir Putin’s popularity. At demonstrations, protesters chant "Serbia and Russia: brothers forever” and "Putin, Putin”. Construction worker Sreten Mijovic regards Ukrainians as antichrists. For him, the most important things in life are Russia, Serbia and the Serbian soccer club Red Star Belgrade. The Grbovic family remembers the frightening weeks that they spent in the cellar during the NATO bombing campaign in 1999 — when Russia was the only country that took Serbia’s side. Serbia would like to join the European Union, but it feels strong ties to Russia because of a shared culture and the Christian orthodox faith. #documentary #dwdocumentary DW Documentary gives you knowledge beyond the headlines. Watch top documentaries from German broadcasters and international production companies. Meet intriguing people, travel to distant lands, get a look behind the complexities of daily life and build a deeper understanding of current affairs and global events. Subscribe and explore the world around you with DW Documentary. Subscribe to: ⮞ DW Documentary (English): 🤍 ⮞ DW Documental (Spanish): 🤍 ⮞ DW Documentary وثائقية دي دبليو (Arabic): 🤍 ⮞ DW Doku (German): 🤍 ⮞ DW Documentary हिन्दी (Hindi): 🤍 For more visit: 🤍 Follow DW Documentary on Instagram: 🤍 Follow DW Documental on Facebook: 🤍 We kindly ask viewers to read and stick to the DW netiquette policy on our channel: 🤍

🇷🇸 Serbia - President Addresses United Nations General Debate, 77th Session (English) | #UNGA

205925
6029
3209
00:19:35
21.09.2022

Aleksandar Vučić, President of the Republic of Serbia, addresses the general debate of the 77th Session of the General Assembly of the UN (New York, 20 - 26 September 2022). The UN General Assembly (UNGA) is the main policy-making organ of the Organization. Comprising all Member States, it provides a unique forum for multilateral discussion of the full spectrum of international issues covered by the Charter of the United Nations. Each of the 193 Member States of the United Nations has an equal vote. The United Nations is an international organization founded in 1945. Currently made up of 193 Member States, the UN and its work are guided by the purposes and principles contained in its founding Charter. The UN has evolved over the years to keep pace with a rapidly changing world. But one thing has stayed the same: it remains the one place on Earth where all the world’s nations can gather together, discuss common problems, and find shared solutions that benefit all of humanity. General debate website: 🤍 مشاهدة هذا الفيديو باللغة العربية على موقع البث الشبكي للأمم المتحدة 请在联合国网络电视(UN Web TV)观看中文版视频 Regardez cette vidéo en français sur UN Web TV Vean este video en español en UN Web TV Смотрите это видео на русском на UN Web TV 🤍 Screenshot credit: UN Photo/Cia Pak #UNGA #UnitedNations

Konstrakta - In Corpore Sano - LIVE - Serbia 🇷🇸 - Grand Final - Eurovision 2022

4112246
67957
7019
00:03:39
14.05.2022

Konstrakta performed In Corpore Sano, representing Serbia at the Eurovision Song Contest 2022 in Turin, Italy. Find out more: 🤍 - The Eurovision Song Contest celebrates diversity through music. Please keep your comments respectful. We will not tolerate racism, sexism, ableism, homophobia, transphobia, body-shaming or any other derogatory or hostile language. Offensive users will be blocked and reported. Music first, always. Subscribe to the Official Eurovision Song Contest Podcast; 🤍 Follow us on TikTok: 🤍 Follow us on Instagram: 🤍 Follow us on Twitter: 🤍 Follow us on Facebook: 🤍 If you want to know more about the Eurovision Song Contest, visit 🤍 Shop the official Eurovision Song Contest merchandise: 🤍

I formed the SERBIAN EMPIRE... and it was GLORIOUS!

34220
1694
113
00:36:42
28.09.2022

CK3 Serbia is an interesting play. Today, we form the SERBIAN EMPIRE in CK3, a bit of a different CK3 Formable Nation as it's using a CK3 Mod. This CK3 mod adds additional start dates: basically a new CK3 start date! The Balkans is a hectic place and a CK3 challenge - the CK3 Byzantine Empire tries to destroy us as we attempt to stand up to the HRE and France! I formed the SERBIAN EMPIRE... and it was GLORIOUS! Live on Twitch! - 🤍 Join our Discord! - 🤍 Help us out on Patreon: 🤍 Follow us on Twitter: 🤍 Shoutout to our Patreon Supporters! Emperor: Faith incandescent JoshuaS King: Charlie Damerell Crilly Flyerton99 JdoW52 Kargon Sjalmi Lewis Wright Redguard76 ShadowSinger Duke: Benjin ColeZawesome Cutaline Ghostwolf567 Of The Dragon Phalexsu Thomas Carmichael Count: AssBreath Bobby Bottle Service Brandon Smith-Darby danjamrod King of the Hoot Hoots Penda ratsoupchef Red Star Stuart Watson Søren Ryge ThatOneGuy Baron: choppyrice Hachi Professor toad Rhcali Tobias Lauge Borgstrøm Trevor #ck3

Ligue des Nations - Le serial buteur Mitrović frappe encore, la Serbie fait tomber la Norvège

58568
877
102
00:05:04
28.09.2022

Retrouvez le résumé de Norvège - Serbie (0-2) comptant pour la sixième et dernière journée de Ligue des Nations. Ne ratez rien de l'actualité sportive 👉 🤍 Abonnez-vous à l'offre numérique 👉 🤍 Regardez la chaine l'Équipe 👉 🤍 Suivez-nous sur : Facebook 👉 🤍 Twitter 👉 🤍 Instagram 👉 🤍 Snapchat 👉 🤍 Twitch 👉 🤍 Aujourd’hui, L'Équipe, c’est une centaine de disciplines suivies, plus de 10 000 journées de reportages, plus de 100 tours du monde parcourus par plus de 300 journalistes pour être présents sur les terrains de sport du monde entier. L'Équipe, c'est : - le premier titre d'information sportive en France - la première chaîne gratuite 100% sport en France - le leader de l'information sportive en ligne

Geography Now! SERBIA!

1288452
56959
15227
00:27:48
22.07.2020

You just got "Serbed" Thanks Guest stars! Check out their Instagrams here: IVAN- (Co-host): 🤍 Noah: 🤍 Keith: 🤍 Kaleb: 🤍 Hannah: 🤍 Art: 🤍 Serbian geograpeeps in this video: Slabodan- 🤍 Tamara- 🤍 Jovana- 🤍 Attila- 🤍 Check out 🤍 ! You asked for merch so we made it for you! Become a patron! Donate to help pay for production of GN. You also get exclusive BTS footage, pics/ and access to other perks! Go to: 🤍 Want to send stuff for Fan Friday episodes? Our public mailbox address is: 1905 N Wilcox ave, # 432 Los Angeles CA, 90068 SUBSCRIBE: 🤍 Follow GN social medias! Instagram: 🤍 🤍 Twitter: 🤍 - Welcome to Geography Now! This is the first and only Youtube Channel that actively attempts to cover profiles on every single country of the world. We are going to do them alphabetically so be patient if you are waiting for one that's down the road. CONTACT US if you are from a country that is coming up! Teach us! Email: GeographyLater🤍gmail.com Stay cool Stay tuned and remember, this is Earth, your home. Learn about it. #Serbia #Europe #Info #travel

Top Channel/ Vuçiç ‘kundër’ Putin: Serbia nuk do t'i njohë referendumet e Rusisë në Ukrainë

25111
100
20
00:01:13
28.09.2022

Presidenti i serbisë aleksandër vucic është distancuar nga veprimi i fundit i Rusisë , atë të mbajtjes së të ashtëquajturave referndumeve në Ukrainë. Vuçiç tha të mërkurën se Serbia nuk do të njohë rezultatet e referendumeve të mbajtura në katër rajone të Ukrainës pjesërisht të pushtuara nga forcat ruse, pavarësisht lidhjeve të ngrohta të Beogradit me Moskën. "Serbia ... nuk do t’i njohë (referendumet) pasi i përmbahet ligjit ndërkombëtar, Kartës së Kombeve të Bashkuara dhe rezolutave të OKB-së", u tha presidenti serb Vuçiç gazetarëve të mërkurën. Ky është një qëndrim i fortë i vucic që nga nisja e luftës, pasi ai shpesh është akuzuar që nuk ka dalë hapur në dënimin e Rusisë për pushtimin e Ukrainës. “Ne po mbrojmë tërësinë tonë tokësore dhe është në interesin tonë më të mirë të mbrojmë tërësinë tokësore të vendeve të tjera të njohura ndërkombëtarisht”, tha presidenti serb, duke theksuar se vendi i tij ndodhet nën trysni për shkak të qëndrimit ndaj Moskës. Serbia, një kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian, varet nga Rusia për furnizimet e saj me gaz natyror dhe ka refuzuar t'u bashkohet sanksioneve perëndimore kundër Moskës. Ndërkohë Kremlini mbështet Beogradin në kundërshtimin e tij të vazhdueshëm ndaj njohjes së pavarësisë së Kosovës. Beogradi ndërkohë u përball me kritika nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian pasi të premten e kaluar nënshkroi në Nju Jork një marrëveshje me Rusinë për "konsultime" të ndërsjella mbi çështjet e politikës së jashtme. Pamjet: AFP Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Vucic#TopChannelNews

Tijana Bošković vs Hanna Orthmann | Serbia vs Germany | Highlights | World Championship 2022 (HD)

26692
341
66
00:08:21
29.09.2022

Tijana Bošković (Serbian Cyrillic: Тијана Бошковић; born 8 March 1997) is a Serbian volleyball player for the Serbia women's national volleyball team. She was the leading scorer for the Serbia women's national volleyball team in her debut in the 2014 FIVB Volleyball Women's World Championship, and 2017 Women's European Volleyball Championship. She has won the Serbian Championship title (2013-2014 season) and two Serbian Super Cups (2013 and 2014). Her current club is Eczacıbaşı VitrA since 2015-2016 season. At the national team level she won the European Junior Girls Championship in 2014 and was selected as Most Valuable Player of the tournament. She was the leading scorer for the Serbia Women's National Volleyball Team when she made her debut in the 2014 FIVB Volleyball Women's World Championship. She won a silver medal with the national team in Rio 2016 Olympic Games, a gold medal at the 2017 CEV European Championship and a gold medal at the 2018 FIVB World Championship, where she was selected as the MVP in two consecutive years. At the 2019 European Volleyball Championship she led her team to clinch the European title for the second time in a row and became the MVP. Being selected as the 2019 CEV Female Volleyball Player of the Year, Bošković has recorded an impressive achievement by receiving that award for the third consecutive year. She currently holds women's world record for spike speed of 110.3 km/h. At the 2020 Summer Olympics, Boskovic became the first player to have scored three times 30 points or more in a single match in an olympic tournament. She did it twice in three sets, against Japan with 34 and Korea with 30, but also adding 32 in a four-set defeat to Brazil. She was also the top scorer of the tournament on 192 points in eight matches, averaging a staggering 24 points per match. Boskovic was also the Tokyo 2020 most efficient attacker, striking 165 from a whopping 313 swings for a 52.72% efficiency. Personal life Tijana was born on March 8, 1997 in Trebinje, Bosnia and Herzegovina. Her father was a football player. She has two siblings – a brother Vuk and a sister Dajana. Tijana can speak three languages: Serbian, Turkish and English. Her older sister Dajana Bošković plays for the national team of Bosnia and Herzegovina. The two sisters played their first international match against each other in 2021 Women's European Volleyball Championship. - Hanna Orthmann (born 3 October 1998) is a German volleyball player who plays for Türk Hava Yolları SK in the Turkish Women's Volleyball League (Turkish: Sultanlar Ligi). She participated in the 2018 FIVB Volleyball Women's Nations League. Career Hanna Orthmann played youth volleyball at SC Union 08 Lüdinghausen. In 2014 she came to the Volleyball training camp at USC Münster, where she first played in the youth team in the second Bundesliga Nord. At the end of 2015, she had their first Bundesliga appearance on 17 January 2016 in the 0-3 defeat against NawaRo Straubing. In 2017 she moved to the Italian Serie A to ProVictoria Pallavolo Monza. From 2012 to 2016, Hanna Orthmann also played in the German youth and junior national team. She played at the 2015 FIVB Volleyball Girls' U18 World Championship in Peru. At the 2016 World Grand Prix Orthmann had their first appearances in the senior team. She played with the 2016 UEFA European Under-19 Championship in Hungary and Slovakia. Awards Individual 2020 European Olympic Qualification Tournament "Best Outside Spiker" Volleyball TV: 🤍 - Watch ALL the Volleyball Action 🤍 - Subscribe NOW 🤍 - News, Schedules, Results & more: 🤍 FOLLOW VOLLEYBALL WORLD ON SOCIAL MEDIA Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 More info: 🤍

Il FORMAGGIO più COSTOSO al mondo 🧀 Serbia in giornata

64568
3549
97
00:12:58
25.09.2022

Vado in Serbia in giornata per provare il formaggio più costoso del mondo! Offerta Offerta NordVPN 🤍 4 mesi GRATIS aggiuntivi sul piano biennale, oltre al solito soddisfatti o rimborsati Seguimi su instagram 🤍 per sapere quello che faccio in tempo reale Il mio corso per crescere su youtube! 🤍 Per sottopormi il vostro canale / progetto imprenditoriale 🤍 Proposte commerciali info🤍marcelloascani.com Richieste di consulenza: 🤍

🇷🇸 SRB vs. 🇧🇬 BUL - Highlights Phase 1 | Women's World Championship 2022

185127
2335
197
00:10:00
26.09.2022

🔴 FIVB Women's World Championship LIVE on Volleyball TV: 🤍 Watch the Women's highlights between Serbia and Bulgaria from Phase 1 of the FIVB Women's World Championship 2022 in Arnhem (Netherlands)! #World Championship2022 #Volleyball 🏐 More highlights from the Women's World Championship: 🤍 📅 Full schedule + results: 🤍 🔔 Subscribe NOW!: 🤍 LOVE BEACH VOLLEYBALL? ▶▶ Check out 🤍 FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA 📱 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 More info: 🤍

This Serbia team is TOUGH! 😤

5451
102
1
00:00:13
29.09.2022

#FIBAWWC #Shorts 🏀 Love to watch basketball? We show dozens of free live games per week! Subscribe and hit the bell 🔔 🤍 Click here for more: 🤍ball Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Sina Weibo: 🤍 #basketball | baloncesto | basquete | basquetebol | 농구 | basket | バスケットボール | バスケ | pallacanestro | bola basket | 篮球 | баскетбол | basketbol | basketbolda | baskette | كرة السلة | Баскетбол

First Solo Trip Ever To Serbia | Before You Visit Serbia | Things You don't Know About Serbia!

16637
454
121
00:11:54
20.11.2021

For my first solo trip ever to Serbia, I did some extensive research about the country. So here's a list of everything you need to know before your first visit to Serbia. I am hosting my very first group tour to Serbia. Sign up if you're interested to join me! - 🤍 With the pandemic going on, there have been so many alterations with rules and restriction, it's hard to get some clear information online. So this vlog will give you a run down on all the things you don't know about Serbia. Prior to my trip and after it, several other women travelers asked me did i feel safe in Serbia? And the answer is YES! The main cities such as Belgrade & Novi Sad are always bustling with people. Also, I made sure I centrally locate myself, so that everything is easily accessible to me. I suggest take a pen and paper or starting typing in your Notes app, as these are things to know before booking your trip to Serbia in 2021. Before my visit to Serbia, I was quite nervous too but all those who've traveled solo in the past, were so motivating and encouraging of my decision. I strongly suggest you must visit Serbia in 2021. And visit it at least for 1 week, so you can enjoy all the sights of this gorgeous country. Serbia is more expensive than you think! 🤍 LINKS TO MY RECOMMENDED ACCOMMODATIONS Zlatibor 🤍 Novi sad 🤍 Belgrade 🤍 - Hotel 🤍 - Apartment CHAPTERS 00:00 - Intro 01:06 - Visa for Serbia 01:32 - Covid-19 requirements 02:55 - Is Serbia safe for a solo female traveler? 03:30 - What’s the best time to visit serbia? 04:44 - Serbian currency 05:22 - Is serbia expensive? 06:00 - COVID-19 restrictions in Serbia 06:35 - What to do in Serbia? 07:30 - Where to stay? 08:16 - How many days is enough to visit Serbia? 08:46 - What to pack? 09:50 - Serbian Cuisine 10:20 - Sign up for the Serbian group tour -LINKS If you’d like to closely follow my travels and engage more feel free to follow me - 🤍instagram.com/justgowithamreen To read further detailed articles about my travel experiences, please check out my blog - 🤍justgowithamreen.com If you liked this video please go ahead and like it and leave your comments. And I really appreciate your constant support - Please subscribe, it’s FREE!!! 🤍youtube.com/justgowithamreen AFFILIATE LINKS The music used in this vlog comes from Epidemic Sound - 🤍 The best optimization tool used for all my YouTube videos is TubeBuddy- 🤍 Hey guys, do you ever wonder how to decide where to go next? what factors should you consider? How to Plan and Budget? Well, I have created a simple guide that will help you and prompt you in deciding your next destination with ease and to top it off, you can get a Budgeting tool as well. The E-book as well as the budgeting tool is absolutely free. Here's the link to it, go ahead and give it a download - 🤍

Serbia Street Food. Roasting and Cutting many Lambs and Porks. Rostiljijada, Leskovac

14538
204
18
00:09:07
29.09.2022

🤍 🤍settime2588.com 🤍facebook.com/settime2588 instagram: settime2588 🤍twitter.com/settime2588 Street Food Grill Festival. Rostiljijada 2022 Leskovac, Serbia, Srbija Thanks for kind cooperation to : PEK2 restoran, Klenje, Srbija, Serbia #streetfood #rostiljijada #serbia #leskovac #srbija #serbiastreetfood #pljeskavica #burger #grill #barbecue #bbq #foodporn #cheese #cucumber #onions #pickles #cabbage #mayo #tzatziki #sourcream #ketchup #kajmak #pork #pig #piglet #mutton #lamb #rost

Konstrakta - In Corpore Sano - Serbia 🇷🇸 - National Final Performance - Eurovision 2022

4462797
72254
12215
00:03:12
07.03.2022

Konstrakta will represent Serbia at the Eurovision Song Contest in Turin with the song 'In Corpore Sano' after winning 'Pesma za Evroviziju.' This live performance from Pesma za Evroviziju was provided by our friends at RTS. #Eurovision2022 #ESC2022 #PesmaZaEvroviziju ~~~~~ Serbian Lyrics ~~~~~ Onas eroproc ni somrefne snem Koja li je tajna zdrave kose Megan Markl? Koja li je tajna? Koja li je tajna zdrave kose Megan Markl? Koja li je tajna? (Koja li je tajna?) Mislim da u pitanju je duboka hidratacija Kažu da na koži i kosi se jasno vidi sve Recimo, tamni kolutovi oko očiju ukazuju na probleme s jetrom Frke oko usana možda uvećanu slezinu Uvećana slezina nije dobra, nije lepa A umetnica mora biti zdrava Biti zdrava, biti zdrava Biti zdrava, bi-bi-bi-biti zdrava Biti zdrava, biti zdrava Biti zdrava, mora, mora, mora Velika je sreća što postoji Autonomni nervni sistem Ne moram kontrolisati otkucaje srca Srce kuca, srce samo kuca Lepi dani, jarke boje, suknje moje na mom telu Suknje moje, pas i ja Šetamo nas dvoje, brojimo korake, suknja ide oko noge moje, mi šetamo i to je sve I ne mora bolje, srce samo kuca Dajem poverenje, neka samo kuca Dajem poverenje, neka kuca, neka dišem Bože zdravlja, Bože zdravlja, Bože zdravlja (Bože zdravlja) Nemam knjižicu O kako da me prate (U ime zdravlja) Da o meni brinu (U ime zdravlja) Umetnica je nevidljiva (U ime zdravlja) Ne vidiš me, to je magija (U ime zdravlja) Umetnica može biti zdrava Biti zdrava, biti zdrava Biti zdrava, bi-bi-bi-biti zdrava Biti zdrava, biti zdrava Biti zdrava, može, može, može In corpore sano, in corpore sano In corpore sano, in corpore sano In corpore sano, in corpore sano Corpus je sano i šta ćemo sad Mens infirma in corpore sano Animus tristis in corpore sano Mens desperata in corpore sano Mens conterrita in corpore sano I šta ćemo sad? ~~~~~ English Lyrics ~~~~~ What could be the secret of Meghan Markle's healthy hair? What could it be? What could be the secret of Meghan Markle's healthy hair? What could it be? What could it be? I think it's all about deep hydration. They say our skin and hair show it all. For example - Deep undereye circles could signal liver trouble. The pesky spots around the lips point to an enlarged spleen enlarged spleen   That's not a good spleen, not a very pretty spleen. And the artist must be healthy: To be healthy To be healthy  To be healthy  To be, to be, to be To be healthy To be healthy  To be healthy  must be, must be, must be. How lucky, the existence of the autonomic nervous system. No need to control my heartbeats The heart beats, the heart beats, alone. A summer's day, the colours bright, skirts of mine On my body My dog and I We walk just the two of us, counting steps. The skirt goes around my leg We are walking And that's all! And it does not have to get better! The heart beats by itself! I surrender my trust, let it beat by itself! I surrender my trust,  let it beat!  Let me breathe! God grant us health, grant us health, grant us health! God grant us health,  since there's no medical insurance for me. Now how will they follow me?  All in the name of health  How will they care for me? All in the name of health  The artist is invisible All in the name of health You can't see me, it's magical.  All in the name of health  The artist could be healthy: Be healthy Be healthy  Be healthy  be, be, be be healthy Be healthy Be healthy  Be healthy  could be, could be, could be. In corpore sano, in corpore sano In corpore sano, in corpore sano In a healthy body, in a healthy body  Corpus is sanum, and what now?!  A sick mind in a healthy body  A sad soul in a healthy body  A desperate mind in a healthy body  A frightened mind in a healthy body  NOW WHAT SHALL WE DO? - The Eurovision Song Contest celebrates diversity through music. Please keep your comments respectful. We will not tolerate racism, sexism, ableism, homophobia, transphobia, body-shaming or any other derogatory or hostile language. Offensive users will be blocked and reported. Music first, always. Follow us on TikTok: 🤍 Follow us on Instagram: 🤍 Follow us on Twitter: 🤍 Follow us on Facebook: 🤍 If you want to know more about the Eurovision Song Contest, visit 🤍 Shop the official Eurovision Song Contest merchandise: 🤍

SERBIA - CAMA (Lyric Video)

570076
8257
204
00:04:09
01.12.2016

Music video by SERBIA performing "Cama" Director: Jacobo Wong y Ernesto Ortiz Modelo: Fernanda Garza Instagram: 🤍serbia_mx Twitter: 🤍serbia_mx FB: Serbia Oficial Spotify: Serbia mx

SERBIA - Abúsame (Vídeo Oficial)

766501
10404
456
00:04:11
24.05.2017

¡Nuestro nuevo sencillo: #Abúsame en todas las plataformas! FB: /SerbiaOficial IG: 🤍Serbia_mx TW: 🤍Serbia_mx Producción: SoulMedia Dirección y Fotografía: Marcelo Quiñones Edición: Alejandro Flores LETRA Tengo piedras en el corazón tengo piedras en la mente y si me muero en el intento yo... Lagrimas corren cuando escucho tú voz. uuhuuuuhh uuhuuuuhh No te pierdas, eres mi adicción Considerame demente Y si te mato en el intento ya... Lagrimas corren cuando veo que ya no estas. Ya no siento el corazón desde que te fuiste ya no siento nada Ya no me hables de amor eso lo escuchaste en un cuento de hadas Y abúsame Como si fuera esta la última vez No siento el corazón Me lo arrenqué Me lo arrancaste. Tengo un buen sentido del humor Que me alivia cuando mientes Y a la mierda el remordimiento Ya... lagrimas recorren cuando empiezo a recordar Ya no siento el corazón desde que te fuiste ya no siento nada Ya no me hables de amor eso lo escuchaste en un cuento de hadas Y abusame como si fuera esta la ultima vez No siento el corazón Me lo arranque Me lo arrancaste Ya... No importa lo que pasará después... Ven... y rompeme la madre de una vez De una buena vez Ya no siento el corazón desde que te fuiste ya no siento nada Ya no me hables de amor eso lo escuchaste en un cuento de hadas Y abúsame Como si fuera esta la última vez abúsame #Serbia #Canicula

Highlights | Serbien – Sverige 4-1 | Förlust i Belgrad

18823
204
45
00:03:08
27.09.2022

Det blev en tung kväll nere i Belgrad för herrlandslaget. Viktor Claesson gav blågult ledningen, men Serbien kom tillbaka och vann matchen med 4-1 efter bland annat ett hattrick av Aleksandar Mitrovic.

NORWAY 0-2 SERBIA | PORTUGAL 0-1 SPAIN LIVE Reaction | UEFA Nations League FINALE

13412
365
54
02:14:50
27.09.2022

The final day of the UEFA Nations League group stage. So many phenomenal twists in this international break, will we see Serbia make one today, and get revenge on Norway? Winner gets League A promotion... Will Spain reclaim first place from Portugal in League A? This has been a great international break, hopefully the final day leaves us entertained. TikTok: 🤍 Instagram: 🤍 Twitter: 🤍

Serbia - Celosa (Lyric Video)

357709
7217
276
00:04:23
24.01.2020

Serbia - Celosa (Lyric Video)

🇷🇸 SRB vs. 🇨🇦 CAN - Highlights Phase 1 | Women's World Championship 2022

217489
2914
167
00:09:58
25.09.2022

🔴 FIVB Women's World Championship LIVE on Volleyball TV: 🤍 Watch the Women's highlights between Serbia and Canada from Phase 1 of the FIVB Women's World Championship 2022 in Arnhem (Netherlands)! #World Championships2022 #Volleyball 🏐 More highlights from the Women's World Championships: 🤍 📅 Full schedule + results: 🤍 🔔 Subscribe NOW!: 🤍 LOVE BEACH VOLLEYBALL? ▶▶ Check out 🤍 FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA 📱 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 More info: 🤍

THE FINAL Italy vs Serbia I CEV EuroVolley 2021 Women I Holidays Special

358483
3166
217
03:11:25
06.01.2022

Watch every match live & on-demand at 👉 🤍 Follow the tournament 👉 🤍 Subscribe to our YouTube Channel here 👉 🤍 Live Streaming 📺 🤍 News 💻 🤍 Facebook 👍 🤍 Twitter 🐤 🤍 Instagram 📸 🤍 YouTube 🎥 🤍

Serbia 🇷🇸 - Mali 🇲🇱 | Game Highlights - #FIBAWWC 2022

27016
205
26
00:03:11
26.09.2022

Enjoy the highlights of the game between Serbia and Mali from the FIBA Women's Basketball World Cup 2022 in Sydney, Australia. #FIBAWWC #NothingBeatsLikeIt 📺 Watch live games and extended highlights on Courtside1891 ➡️ 🤍 💥 Love to watch basketball? We show dozens of free live games per week! Subscribe and hit the bell! 🤍 Click here for more: 🤍ball/womensbasketballworldcup/2022 Download the official Women's World Cup app: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍

Ndalon shqiponjën, Serbia kundër Shaqirit dhe Xhakës-Shqipëria Live 27 Shtator 2022

35286
139
68
00:25:51
27.09.2022

Zvicra mori vendimin që t'i ndalojë futbollistëve me origjinë shqiptare festën me shqiponjë gjatë Botërorit 2022 në Katar. Helvetët do të luajnë në Grupin G, ku kanë si kundërshtarë Brazilin, Kamerunin dhe Serbinë. Pikërisht këta të fundit i kanë dërguar një kërkesë zyrtare Federatës Zvicerane, që të detyrojë futbollistët me origjinë shqiptare të mos bëjnë gjestin e shqiponjës. Gazetari: Gerald Qerimi Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Autore: Eralda Kenaj Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ShqiperiaLive#TopChannel

Serbia rejects EU draft on Kosovo as president Vučić adrresses UN general assembly

9562
177
434
00:01:29
22.09.2022

Serbia rejects EU draft on Kosovo as president Vučić addresses UN general assembly READ MORE : 🤍 Subscribe to our channel: 🤍 Watch our LIVE here: 🤍 Subscribe to our thematic channels: NoComment: 🤍 Euronews Green: 🤍 Euronews Next: 🤍 Euronews Travel: 🤍 Euronews is available on YouTube in 12 languages: 🤍 #World

10 police officers injured in clashes during gay pride parade in Serbia | Latest News | WION

39400
784
708
00:02:24
18.09.2022

Clashes broke out between the police and right wing protesters during an LGBTQ+ march organised to mark the end of the Euro pride week. Tensions soared in the Serbian capital of Belgrade as ultra-nationalist and anti-gay groups hurled stun grenades and stones at the police. #Serbia #prideparade #worldnews About Channel: WION The World is One News, examines global issues with in-depth analysis. We provide much more than the news of the day. Our aim to empower people to explore their world. With our Global headquarters in New Delhi, we bring you news on the hour, by the hour. We deliver information that is not biased. We are journalists who are neutral to the core and non-partisan when it comes to the politics of the world. People are tired of biased reportage and we stand for a globalised united world. So for us the World is truly One. Please keep discussions on this channel clean and respectful and refrain from using racist or sexist slurs as well as personal insults. Subscribe to our channel at 🤍 Check out our website: 🤍 Connect with us on our social media handles: Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Follow us on Google News for latest updates Zee News:- 🤍 Zee Bussiness:- 🤍 DNA India:- 🤍 WION: 🤍 Zee News Apps : 🤍

SERBIA - Monstruos (Video Oficial)

311873
8034
306
00:04:55
01.04.2020

Idea Creativa: Eduardo Vázquez Dirección: Lamas Daniel Dirección de Fotografía: Adrian Morales Productor: Omar Hernández (El Cabrito) Asistentes de Producción: Jair Maltos, Vero Pesina Maquillaje: Alma Boho Vestuario: José Maria González Edición & Efectos Visuales: Juan Vildósola

F-117 Nighthawk Shootdown over Serbia, 1999 - Animated

1409447
31583
4266
00:10:20
25.02.2022

During the NATO bombing of Yugoslavia, a USAF F-117 Nighthawk stealth aircraft conducts a strike mission into Serbia. Notably difficult to detect on radar, the commander of a Serbian Surface to Air Missile battery knows the Nighthawk is coming, but the aircraft's stealth technology "should" make the engagement almost impossible. My "Group Captain" tier Patreons vote on my next video subject. If you'd like to have your say on my next video, please check out my Patreon at the link below: 🤍 🤍 Special thanks to my Patreons: Abusemtex, Alexander K Leach, András Csányi, Andy Kim, Blair Bunke, big mike, Bill Luster, Bryant Miano, Chris Faehl, Christopher Vance, Cody, dan, Dave Lombard, David West, Dean Winger, Dullis, e 141, Eric Gagnon, Ethan Chickering, Eric M, ETB, Flavio Ribeiro, Galen, Harmen, Ian Young, imfromthe808, iulian stef, Jeff Phillips, Jeffrey Yen, John Smaha, JONATHAN Vallett, Kole Pulley, libor riska, lokiju, Luke Graham, Michael Choi, Miyama1018, ned hulton, Nicolai E. G, omega21, PS, Richard Bejtlich, Richard Knijnenburg, Richard Selsor, Sami Koivuluoma, Sean Bao-Han Rogers, Shane Harper, Shay Kneupper, Shomik M, Stephen James, tired swed, Tommy Truong, wilbs43, Will Coward, William Sherlock, Yancey Larochelle-Williams, Yurnero, Zachery Plaice, Aaron, Aaron M Love, Aaron Weisenburger, AgentComet, Alistair Jones, Alex Bell, Alex Pickworth, Allan D, Andrew Ringquist, Apollo, Arthur Morgan, Axel Essbaum, Ben Harazim, Bodo Nuber, Brandon, Brenton Williams, Brett VanBuren, Brian Chan, Caleb DeArmas, Casual Observer, Casey Ross, Christopher Cardona, Christopher Pivetz, Colin Stachowski, Connor Kunihiro, CTomic, D4VN, Damien Dec, Darius Cosby, Dayan, Douglas, Eddy Gurge, Ekstasis, Eric Bolks, Erick Velez, Escipio Sumski, evantown, Fredrik Inzix, Fredrick Wilson Nordby. Gaute, Geir Morten Soerensen, Geudang Asak, Graeme McEvoy, Grant McFarland, Gunship Sequel, Hanne Kortegaard Støchkel, Harrison A Tamke, Harry, Hunter Thornsberry, Innominate, Jack Baylor, Jack Mermod, Jack Parkin, Jackie Carson, Jason, Jason Wemyss, James Trevor, J Shefsky, Jeffery Barnes, Jerry Xiao, Jessica Tiger, Jingold, Joe Robinson, John Harrison Herndon, John Smith, John Walters, John Hesketh, Jordan Hedges, Joseph Sullivan, Justin Smith, kokosabre, Kristian Hagberg, Kurt Fox, Lasse Pedersen, Laudern, Leo Maltoni, Luffylink, Luis Martinez, Luke Graham, LVE, Manfred Breuner, Mark D, Matthew Fessenden, Mathew Baker, Matthew Flint, Michael, Michael J Jacobsen, Mike Thompson, Mike Wass, Muj Rahman, Nate Graham, Nick, Nick Rudd, Olufemi Adediwura, piranha45, Pongsapak Yopinta, Rabbit Corn, Reese Spector, Richard Woodard, Rick Y-Bobby, Riley Matthews, Robby Gottesman, Robert Evans, Roderick Russell, Rory Weden, Ryan March, Scalar, Schnitz, Siddharth Ahuwalia, Silver Sk, SONY _USR, Squerdle, Steven Leach, Tactical_Jackal, Tadwinks, The Man They Call Asher, Thomas Burton, Tim Storey, Timothy Bucklin, Tristan Sarles, UnicornStampede, Vral, Walter Kim, Warren Rudkin, Weston Hullander, Will Merrill, William Lydon, zintho9, Aaron Roberts, Alex Mackinnon, Andrew Rodman, Bartosz Milewski, bascommander, Carlos Andino, Chris Roybal, Christopher Guilmette, Dave, David Burt, Douglas Foulds, Dylan Gilstein, e, Floyd Rocker, Henry Buckley, Jack Lazarus, Jake Castadio, James Rosengrove, Johan West, john boland, Keven Guimaraes, Kristian Klibo, Loyd Enochs, Marcelo Avila, Mark L., Mason, Matt, Matt Gonzales, Matthew Pulitano, Miguel, Neil Meldrum, No Gods No Masters, Nicole Johnson, Peter S., scott carson, Shawn Heidrich, Ryan Bertsche, T. Anthony Moore, The Rainmaker, Theodore Harris, Thomas Evans, Tom Cho, Tom Handal, Tommy Gates, Travis Metzger, Shikhir, SkytechCEO, SWVYX, WeatherRaptor58, Wolfgang Seitz, Wyatt Flynn Wilgus, Glen C, Kelson Ball Music: 🤍

Serbia vazhdon ‘vëllazërinë’ me Rusinë, reagon BE

4563
11
0
00:04:41
26.09.2022

Follow Klan Kosova on... • FB: 🤍 • IG: 🤍 • YT: 🤍 • WEB: 🤍 © & ℗ Klan Kosova & Onair Media. All Rights Reserved

Discovering a new country in Eastern Europe! | Backpacking Serbia vlog

1840
48
23
00:17:01
16.09.2022

Hey guys! Join me and my two best friends as we continue our 1 month backpacking journey in Belgrade and Niš in Serbia! Instagram: 🤍gemma.todd 🤍abbey_francis 🤍amberpv123 Music from thematic: Music by heiWr - Promise - 🤍 Music by Naomi - Saturday Light - 🤍 Music by Yung Wacho - That's That (feat. Tony Rashad) - 🤍 Music by sunshine blvd. - 19 - 🤍 Music by Bmyshadow - Nostalgic - 🤍 Music by Clueless Kit - Rooftop - 🤍 Hope you enjoy!! Gemma xx

Serbia / Kosowo. Geneza sporu.

119685
5022
596
00:22:17
14.08.2022

Patronite: 🤍 Discord: 🤍 00:00 Konflikt w Kosowie - Geneza. 01:22 Wersja Serbska i wersja Albańska. 02:50 Serbia: Znaczenie Kosowa 09:00 Albania: Znaczenie Kosowa 13:25 Porównanie poglądów Serbii i Albanii. 19:27 Informacja o pierwszej części filmu. 19:33 Podsumowanie Albańczyków. 20:15 Podsumowanie Serbów + Prezydent Serbii. #kosowo #serbia #albania #jugoslawia #edukacja

Назад
Что ищут прямо сейчас на
serbia roger sohu Belgian Malinois jollibee cravings among us real life nba deep 3s วิธีฝึกภาษาอังกฤษ ด้วยตัวเอง горячий против холодный زفات الدمام drone france LEE KNOW เกมส์ใหม่ๆ riyankasasuri prakshrahj movie ccie нерадзурри black clover genshin lyre ПРОЯВИТСЯ ЛИ МУЖЧИНА В БЛИЖАЙШЕЕ ВРЕМЯ significado