Ora news

Ora news смотреть последние обновления за сегодня на .

Edicioni Informativ, 04 Dhjetor 2022, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme

39931
87
16
00:24:33
04.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Edicioni Informativ, 06 Dhjetor 2022, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme

49044
178
33
00:28:24
06.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Edicioni informativ - 7 Dhjetor 2022 - Ora 9:00 - Ora News

1659
5
2
00:45:05
07.12.2022

#oranews #edicioniilajmeve #lajme Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ, 03 Dhjetor 2022, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme

46313
125
20
00:27:48
03.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

"Ora e Betit" nga Beti Njuma - Kush e goditi Sali Berishën (6 Dhjetor 2022)

3412
21
5
01:08:33
06.12.2022

#rtvora #oraebetit #betinjuma Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

LIVE nga Tirana/ Samit dhe protestë nga opozita ( 6 Dhjetor 2022 )

41251
94
5
05:33:03
06.12.2022

#oranews #edicioniilajmeve #lajme Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ, 04 Dhjetor 2022, Ora 12:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

39149
80
5
00:28:08
04.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Edicioni Informativ, 03 Dhjetor 2022, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

44043
115
8
00:24:58
03.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

'Më pëlqeu veprimi i Xhakës, në fund të fundit është mashkull', Mema: Jam nga Kruja, s' bëj mbrapsht

4851
92
3
00:01:00
04.12.2022

#rtvora #boterori #katar2022 #drilonxhepollari #altinsulce #orasport #qatar2022 #kosova #zvicerserbi #dorinamema #granitxhaka #zvicra #serbia #shorts Nën moderimin e Altin Sulçe dhe Dorisa Keçanit Ora Sport, do të vijë për shikuesit e RTV ORA çdo të diel në mbrëmje në orën 21:00. Analiza, personazhe të njohur të botës së sporti.Follow TV Ora dhe RTV Ora News Për më shumë lexoni në: Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 #rtvora#orasport#sport#altinsulce#futboll#kampionat

Edicioni informativ - 7 Dhjetor 2022 - Ora 11:00 - Ora News

1114
4
3
00:30:26
07.12.2022

#oranews #edicioniilajmeve #lajme Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ, 04 Dhjetor 2022, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

41247
68
9
00:13:41
04.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Berisha: E kishte gati shkresën mjekësore Fuga, goditja e planifikuar nga Rama, Çuçi e Veliu

7453
22
8
00:37:44
06.12.2022

#oranews #edicioniilajmeve #lajme Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ, 02 Dhjetor 2022, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme

31073
78
3
00:26:35
02.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

SHBA dënon dhunën ndaj Berishës: Të skandalizuar nga goditja e deputetit, të hetohet incidenti!

2876
5
2
00:02:05
06.12.2022

#oranews #saliberisha #be #samiti Sulmi fizik ndaj kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë protestës së kësaj të marte ka shkaktuar reagimet e gjithë aktorëve të politikës në vend. Rama dhe Basha dënuan sulmin. Reagimeve i është bashkuar edhe Ambasada e ShBA-së në Tiranë, e cila kërkoi hetimin e plotë të këtij incidenti. Dhuna ndaj kreut të opozitës, Sali Berisha, pak minuta para se ai të ngjitej në foltoren e protestës anti-qeveritare në ditën që në Tiranë mbahej samiti i nivelit të lartë mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor është dënuar me forcë nga të gjithë aktorët politikë në vend. Presidenti Bajram Begaj dënoi ashpër sulmin fizik të ndodhur gjatë protestës së opozitës dhe inkurajoi autoritetet të hetojnë këtë rast. "Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj, dënon ashpër sulmin fizik të ndodhur gjatë protestës së sotme të opozitës ndaj z. Sali Berisha, Deputet i Kuvendit, ish-President dhe ish-Kryeministër i Republikës.Presidenti Begaj i konsideron këto akte të papranueshme dhe që bien ndesh me parimet e demokracisë dhe zhvillimin e protestave paqësore. Kreu i Shtetit inkurajon autoritetet të hetojnë këtë rast dhune dhe të zbardhin sa më shpejt dinamikat e ngjarjes. Liria e fjalës dhe tubimeve paqësore janë e drejtë kushtetuese dhe si të tilla duhet të garantohen dhe mbrohen" thuhej në deklaratë. Pavarësisht akuzave të Berishës që e cilësoi si organizatorin kryesor të sulmit fizik, kryeministri Edi Rama reagoi dhe tha se dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës dhe se kushdo që përdor dhunën si mjet të përballet me të gjithë forcën e ligjit. Edhe pse është shpallur non grata nga ana e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ambasada e këtij vendi në Tiranë e dënoi dhunën ndaj kryedemokratit Sali Berisha gjatë protestës së opozitës këtë të martë. Një zëdhënës i ambasadës së ShBA-ve është shprehur se janë skandalizuar nga një veprim i tillë ndaj një deputeti të Kuvendit. “U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj një anëtari te parlamentit dhe presim qe autoritetet ta hetojnë plotësisht incidentin. Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirinë e fjalës në përputhje me ligjin”, shprehet zëdhënësi i ambasadës. Sulmi fizik ndaj kreut të PD-së është dënuar edhe nga ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha, kreu i grupit parlamentar demokrat Enkelejd Alibeaj, si dhe deputeti Gazment Bardhi, të cilët kërkuan hetimin e ngjarjes, duke theksuar se dhuna nuk mund të jetë kurrë zgjidhje. Goditja me grusht ndaj z. Berisha ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Agjencia britanike e lajmeve Reuters shkruan se udhëheqësi i opozitës shqiptare Sali Berisha u godit me grusht në fytyrë nga një kalimtar teksa drejtonte turmën e mbështetësve të partisë së tij në qendër të Tiranës për protestën antiqeveritare që po zhvillohet disa metra larg vendit ku po mbahet samiti i BE-së. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ, 04 Dhjetor 2022, Ora 00:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

13917
33
1
00:16:40
04.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Edicioni Informativ, 30 Nëntor 2022, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

37849
91
8
00:27:20
30.11.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Goditet në fytyrë Sali Berisha, kreu i PD-së u sulmua me grusht nga 31-vjeçari Gert Shehu

14355
79
67
00:03:30
06.12.2022

#oranews #saliberisha #gertshehu #dhuna Protesta e opozitës në bulevard u shoqërua me një incident të rëndë ku një 31-vjeçar goditi me grusht në fytyrë Sali Berishën. I riu me origjinë nga Tepelena rezulton me probleme psikologjike, ndërsa policia tha se ka precedent edhe për plagosje dhe çështje droge. Kreu i PD, kërkoi lirimin e Gert Shehut dhe akuzoi direkt Edi Ramën si autor të këtij akti. Sipas Berishës, incidenti ishte përpjakja e fundit e regjimit për të penguar protestën e opozitës. Protesta e thirrur nga opozita më 6 dhjetor, njëherësh me samitin e BE me vendet e Ballkanit në Tiranë, e përballi Sali Berishën me një situatë që nuk e kishte provuar asnjëherë që pas hyrjes në politikë. 31-vjeçari, Gert Shehu, me origjinë nga Tepelena dhe banues në Tiranë, iu afrua liderit demokrat dhe arriti ta qëllojë me grusht në fytyrë. Ngjarja ndodhi në Unazë rreth orës 12.25, në metrat e fundit të marshimit të turmës nga selia blu drejt bulevardit tek Ura e madhe e Lanës në krah të ish-hotel Dajtit. Si pasojë e goditjes, Berisha humbi drejtimin por u mbajt në këmbë nga truprojat, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe mbështetës të tjerë. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Gentjan Shehu shoqëroget nga 'bodyguardët' në selinë e PD pasi goditi me Grusht Sali Berishën

7980
19
34
00:00:54
06.12.2022

#oranews #gentianshehu #saliberisha Ora News mëson emrin e djalit që dhunoi me grusht kryetarin e PD-së Sali Berisha. Mësohet se ai është Gentian Shehu dhe jeton në Babrru. Pasi goditi Berishën djali u sulmua me grushta dhe shkelma nga mbështetës të PD-së . Më pas u shoqërua në selinë e PD-së dhe ku u mor nga policia. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Momenti kur Sali Berisha qëllohet me grusht në protestë

16620
45
34
00:00:20
06.12.2022

#oranews #saliberisha #protesttaeopozites Incident gjate protestës. Ndërsa kryetari i PD-së krah Ilir Metës po marshonin drejt Bulevardit një djalë i ri ka dalë para dhe e ka goditur me grusht. Nga pamjet Berisha duket që humbi ekuilibrin dhe u rrëzua. Ndërkohë mbështetës dhe rojet që ruajnë Berishën e kanë kapur menjëherë dhe e kanë vënë poshtë duke e dhunuar dhe goditur me grushte e shkelma. E gjithë skena ndodhi rreth orës 12:20 minuta. Për më shumë lexoni: 🤍 Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍 Follow Televizionin Ora News

Samiti i Bashkimit Europian në Tiranë

4454
18
0
00:41:32
06.12.2022

#oranews #edicioniilajmeve #lajme Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Me thirjet Rama ik militantët presin Berishën në selinë PD: Tirana po zien e tëra në shesh!

881
4
6
00:00:59
06.12.2022

#oranews #samitibe #samititiranes #samitiballkanitperendimor #lidereteuropian #europaneshqiperi #pd #protestapd #protesta6dhjetorit #samiti6dhjeotrit #edirama #saliberisha Kryetari i PD-së, Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së ku janë grumbulluar dhe mbështetës të PD-së që do solidarizohen në protestën që pritet të nisë në orën 12:00. “ Tirana po zien. E tëra në shesh. Rroftë Tirana, rroftë Shqipëria!” tha Berisha. Protestuesit e pritën me thirrjet Rama ik! Ndërkohë në PD vijon grumbullimi dhe përgatitja për protestën që pritet të nisë në orën 12:00. Protestës do i bashkohet dhe Partia e Lirisë. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

'Gjesti i Xhakës', modelja Dorina Mema: Rregulloi pantallonat, është kampion, nuk do marrë dënim

6111
93
0
00:01:00
04.12.2022

#rtvora #boterori #katar2022 #drilonxhepollari #altinsulce #orasport #qatar2022 #kosova #zvicerserbi #dorinamema #granitxhaka #zvicra #serbia #shorts Nën moderimin e Altin Sulçe dhe Dorisa Keçanit Ora Sport, do të vijë për shikuesit e RTV ORA çdo të diel në mbrëmje në orën 21:00. Analiza, personazhe të njohur të botës së sporti.Follow TV Ora dhe RTV Ora News Për më shumë lexoni në: Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 #rtvora#orasport#sport#altinsulce#futboll#kampionat

Masa të rrepta sigurie për Samitin e BE në Tiranë

761
2
1
00:04:19
06.12.2022

#oranews #samitibe #samititiranes #samitiballkanitperendimor #lidereteuropian #europaneshqiperi #pd #protestapd #protesta6dhjetorit #samiti6dhjeotrit #edirama #saliberisha Për më shumë lexoni në: Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

PD në dyert e gjykatave, para samitit e protestës shqyrtohet padia e dy kuvendeve

3663
6
1
00:01:36
05.12.2022

#oranews #saliberisha #enkelejdalibeaj #partiademokratike Gjykata e Apelit do të shqyrtojë një prej padive që lidhet me konfliktin brenda PD vetëm pak orë para samitit të BE dhe protestës së thirrur nga opozita në Tiranë. Konflikti brenda demokratëve nuk është vetëm në dyert e gjykatave, por edhe me përfaqësimin zyrtar pasi tashmë selia blu pëfaqësohet me dy faqe të ndryshme interneti, e para ku Lulzim Basha rezulton ende kryetar dhe e dyta që njeh Sali Berishën. Një orë para filllimit të Samitit të BE me vendet e Ballkanit dhe 3 orë para protestës së Partisë Demokratike, Gjykata e Apelit do të shqyrtojë një prej çështjeve të debatuara që lidhet e konfliktin brenda PD. Bëhet fjalë për kërkesën e Gazment Bardhit me objekt bashkimin e vendimeve të dy kuvendeve atë të 17 korrikut si dhe të 18 dhjetorit në një 1 një të vetëm. Krahas çështjes së bashkimit të dy kuvendeve Alibeaj ka paraqitur edhe një ankim kundër vendimit të datës 25 mars të Gjykatës së Tiranës, që i dha Partinë Demokratike Sali Berishës duke ia njohur ndryshimet e bera në statut nga Komisioni i Rithemelimit. Përplasja mes demokratëvë nuk duket vetëm në dyert e gjykatave për statutin dhe vulën, por edhe në prezencën e Partisë Demokratike në adresën zyrtare dhe rrjetet sociale. Në një vëzhgim të kryer faqja zyrtare e Partisë Demokratike pd.al vijon të administrohet nga të besuarit e Lulzim Bashës. Ky uebsite nuk është përditësuar me informacion, madje në të kryetar i PD rezulton ende Lulzim Basha. Faqja në facebook e lidhur me uebin pd.al, numëron plot 329 mijë ndjekësa dhe duket se po mbahet ende nën menaxhim nga ish-kryetari Basha, ku publikimet e vetme janë ato të deputetëve të grupimit të tij. Në pamundësi për ti rimarrë faqen zyrtare dhe rrjetet sociale të partisë, edhe grupimi Berisha ka hapur faqen e re, PDSH.al. Sipas përmbajtjes së këtij uebi, kryetar i PD është Sali Berisha ndërkohë që faqja e Facebook ku të dërgon kjo adresë, me rreth 9 mijë anëtarë, poston aktivitetet dhe fjalimet e grupimit kundërshtar me Bashën dhe mban emrin Partia Demokratike e Shqipërisë-Komisioni i Rithemelimit. Shenim: *Ky është artikull ekskluziv i Ora News, që gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”. Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Ora News” bashkëngjitur me linkun e artikullit origjinal. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ - 4 Dhjetor 2022 - Ora 15:00 - News, Lajme - Vizion Plus

3019
6
1
00:27:10
04.12.2022

Main news of the day in Albanian language. Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍

Edicioni Informativ, 07 Dhjetor 2022, Ora 12:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

4465
33
0
00:27:43
07.12.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

VIDEO e momentit kur djali që dhunoi Berishën merret policia

6179
12
10
00:00:33
06.12.2022

#oranews #protesta #sulmindajsaliberishes #saliberisha Ora News siguron momentin kur djali që goditi Sali Berishën shoqërohet në ambulancë nga forcat e policisë. Ai ka shenja dhune në fytyrë nga dhuna e ushtruar nga protestuesit dhe bodygardët e Berishës. Incidenti ndodhi gjatë protestës. Për më shumë lexoni: 🤍 Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍 Follow Televizionin Ora News

Edicioni Qendror Informativ - 2 Dhjetor 2022 - Ora 20:00 - RTV Ora

1217
7
00:22:32
02.12.2022

#rtvora #lajme #shqip Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

Ora News/Berisha: Po bëhet një hakmarrje primitive ndaj një medie.Ka një alergji ndaj fjalës së lirë

478
3
0
00:02:14
04.11.2022

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 në facebook : 🤍 Ndiq News24 në instagram : 🤍 Ndiq News24 në Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

Edicioni Informativ, 30 Nëntor 2022, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News - Lajme

35687
78
16
00:26:50
30.11.2022

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Liderat e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor shijojnë performancën e “Valles së Rugovës” mes tyre Vuçiç

1288
18
1
00:02:15
07.12.2022

#oranews #samitiibe #ballkaniperendimor #valleerrugovës Për më shumë lexoni në: Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

RENEA në Ora News, 2 vite rezistencë

2847
18
2
00:25:42
03.08.2022

#rtvora #oranews Këto pamje duket sikur i përkasin një shteti ku media shihet si armiku i pushtetit. Por në fakt i përkasin 3 gushtit të vitit 2020 kur Forcat Speciale të Policisë me armë e maska mësynë në ambientet e RTV Ora dhe Ora News. Me një numër të lartë që nuk bëhen bashkë as në një skenë të rëndë krimi, dy vite më parë u vunë përballë gazetarëve dhe stafit të Yldon Media Grup, duke krijuar presion dhe shantazh. Brahim Shima: Prezencën e policisë 2 vjet përpara në Rtv Ora dhe Ora News e denoncuam si shkelje flagrante dhe dhunë të policisë ndaj medias, gazetarëve. Ishte tentativë e hapur për të censuruar dhe ndaluar denoncimin e lajmeve që gazetarët sillnin në televizion dhe fakti që jemi dy vite pas kësaj ngjarje dhe gazetarët vazhduan punën tyre tregon se ne kishim të drejtë dhe publiku e mbështeti atë që ne thamë. Një veprim i paralajmëruar me kërkesën për mbylljen e ekranit, gazetarët vendosën të qëndrojnë po përballë, në mbrojtje të një prej lirive themelore, lirisë së fjalës, transparencës dhe demokracisë, Momente të frikshme dhe ankth. Për disa momente televizioni u pëfshi në amulli, por që i shërbeu më pas për të vijuar misionin, asnjë ndryshim në linjën editoriale, asnjë tolerim për shkeljet e pushtetarëve. Trashgim Sokolaj: Në kushtet që po veprojmë besoj se kemi qenë në një nivel të pranueshëm dhe nuk jemi dorëzuar për asnjë moment. Në Tiranë e në rrethe gazetarët vijuan misionin e vështirë për ti shërbyer qytetarëve, edhe pse pas largimit të policisë vendin ia zuri drejtimi nga shteti. Luan Rama: Shpallja e vendimit të sekuestros për televizionin është një absurditet në kuptimin ligjor por në kuptimin më të gjerë pasi kemi të bëjmë me një institucion të rëndësishëm mediatik që shfrytëzon frekuencat që janë pasuri publike për të mirë të interesit publik, në shërbim të qytetarëve, të vërtetës. Konfondimi i qëndrimit ndaj një individi qoftë ky dhe pronari i televizionit me qëndrimin ndaj gjithë televizionit është një lajthitje juridike me prapavijë të dukshme politike që kompromenton vetë institucionet që e kanë marrë këtë vendim. Në përballje me shtetin Bordi i Televizionit vendosi të përballet me shtetin, duke mos lejuar ndikimin te gazetarët. Një mision sa i vështirë aq dhe i pa provuar më parë. Brahim Shima: Disa herë tentativa për të censuruar dhe ndërhyrë në lajme. Por kemi arritur tu krijojmë gazetarëve kushtet të ndjekin lajmin siç është dhe atë sesi transmetohet në dokumenta dhe terren. Jemi nga mediet e vetme që kemi ditur të ndajmë procesin gjyqësor nga lajmi, duke mos ushtruar presion ne ndaj strukturave të drejtësisë pavarësisht se strukturat të politikës tentojnë hapur dhe nën rrogoz për të ushtruar presion ndaj çdokujt, atyre që janë në përballjen e parë që janë gazetarët, operatorët, drejtuesit e televizionit. Veprimi politik me synim të qartë për të intimiduar gazetarët nuk pati efekt. Madje i gjithë stafi reagoi duke i qëndruar besnik lajmit. Por kohëzgjatja prej dy vitesh solli dhe largimin e një pjese të tyre, e të rinj që iu bashkuan. Suela Alla: Ka pasur shumë gazetarë që janë larguar, shumë të rinj të tjerë që janë bashkuar se besojnë te Ora, Ora News, për misionin për të thënë të vërtetën. Trashgim Sokolaj: Mesazhi që dua jap për gazetarët, të cilët qëndruan me ne gjatë kësaj periudhe është që i vlerësoj pafund për profesionalizimin dhe karakterin gjatë gjithë kësaj periudhe. I kuptoj dhe ata që vendosën të largohen, situata nuk ishte fare e pranueshme. Ndoshta zgjodhën një rrugë më të lehtë, është çështje e tyre. Për aq sa kemi bashkëpunuar i vlerësoj. Por kam një vlerësim dhe një respekt të veçantë për ata të cilët vendosën që në këto kushte që u krijuan, të paparashikuara dhe të paprecedent në tregun mediatik vendosën të qëndrojnë, bashkëpunojnë, ti përballojmë bashkë të gjithë situatuat jopozitive që na u krijuan nga kjo situatë. Besoj që kemi arritur të përmbushim ato pritshmëri që publiku ka çdo ditë kur merr telekomandën dhe shikon Ora News. Beti Njuma: Jemi përpjekur të bëjmë maksimalen, falenderoj gjithë kolegët që refuzuan të bëhen pre e këtij presionit të egër që u ushtrua ndaj Rtv Ora. Këto dy vite betejë për të vërtetën, ishin sa të lodhshme por edhe sfiduese. Gazetarët tregojnë përjetimet e tyre. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

Rama: Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka po përdoren si mish për top për lojë luftërash ballkanike

18950
81
110
00:04:08
04.12.2022

#oranews #edirama #granitxhaka #xherdanshaqiri Kryeministri Edi Rama u pyet pse nuk reagoi lidhur me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin. Edi Rama: Pse të flisja? Nuk jam kryeministri i Zvicrës. Do i fryja zjarrit të një nacionalizmi, më falni për shprehjen qesharak që është dhe sa i rrezikshëm. Nuk është e nevojshme. Kush e bën këtë nuk bën gjënë e duhur. Është për të ardhur keq si mund të shkëputen nga skuadra e tyre dy lojtarë qytetarë të nderuar të denjë të atij shteti që për shkak të kombësisë të tyre të përdoren si mish për top për lojë luftrash ballkanike. Sa i takon pjesës së sanksioneve i përkasin politikës së FIFA-s që është tejet strikte. Më duket e tepruar të hyjë në detaje pasi të gjithë kanë të drejtë të manifestojnë sipas dëshirës. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Helikopteri i ushtrisë shfaqet gjatë fjalimit të Vjosa Osmanit para samitit në Tiranë

1340
14
5
00:01:38
06.12.2022

#oranews #samitibe #samititiranes #samitiballkanitperendimor #lidereteuropian #europaneshqiperi #pd #protestapd #protesta6dhjetorit #samiti6dhjeotrit #edirama #saliberisha #vjosaosmani Presidentja Vjosa Osmani u shpreh shumë e lumtur që ishte e pranishme në këtë samit në Tiranë Vjosa Osmani: Është një samit shumë i rëndësishëm. Shpresoj që konkluzionet dhe deklarimet do të tregojnë unitetin e europian drejt përshpejtimit të integrimit të Ballkanit Perëndimor. Në të njëjtën kohë jam këtu si lideri i një vendi më tepër pro europian dhe tregojmë angazhimin tonë drejt BE-së dhe sa i takon angazhimeve dhe politikave të BE-së dhe sanskioneve ndaj Rusisë. Na duhet që BE të lëvizë nga fjalët drejt realizimeve sa I takon procesit të liberalizimit të vizave. Kosova do të dorëzojë aplikimin për kandidate për BE-në brenda këtij viti. Shpresojmë në mbështetjen e vendeve anëtare të BE-së. Nuk është vend për dialog mes Serbisë dhe Kosovës por është një proces që besojmë se të çohet në njohjen reciproke mes dy shteteve." Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Berati mahnit Steinmeier, pas takimeve politike Presidenti “qetësohet” në qytetin e UNESCO-s

15846
86
8
00:01:21
02.12.2022

#oranews #presidentigjerman #unesco #politika #berati #unesco Pas takimeve politike në Tiranë, ditën e dytë të qëndrimit në Shqipëri Presidenti i Gjermanisë Frank Walter Steinmeier zgjodhi ta kalojë në Berat, trashëgimia kulturore e të cilit mbrohet nga UNESCO. Xhamia Mbret dhe Teqeja e Helvetive ishin ndalesa e parë në qendrën historike të qytetit. Presidenti Steinmeier dhe delegacioni që e shoqëronte vizituan po ashtu edhe Kalanë e qytetit. U ndalën në Muzeun Kombëtar Ikonografik “Onufri”. Pasi u njoh me ikonat, punime të piktorëve të njohur shqiptar zyrtari i lartë gjerman nuk nguroi të linte përshtypjet e tij në librin e Muzeut. Maja me e lartë e kalasë, “Tabaja” aty ku qyteti i “një mbi një dritareve” shihet plotësisht ishte ndalesa e fundit. Për mediet përcolli vetëm pak fjalë. Vizita e Frank Walter Steinmeier është e para pas 27 vitesh e një Presidenti Gjerman në vendin tonë. Për më shumë lexoni në:🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Berisha: Personi që më goditi mua është agjent i policisë kriminale, ishte e planifikuar nga Rama

2187
9
10
00:01:47
06.12.2022

#oranews #saliberisha #sulmindajsaliberishes #goditetsaliberisha Në një dalje nga selia blu pas sulmit me grusht nga një person në protestën e Berishës, kreu demokrat u shpreh se personi ishte agjent i policisë kriminale. Berisha: Ishte një akt agresiv kriminal i një personi që plotëson çdo kusht për të qenë i përdorur. Ajo që është më flagrante është se personi është agjent i policisë kriminale. Kontingjent minimal q2ë futet me doza të vogël në rrethet e trafikantëve. Ka disa çrregullimet. Fakti që zyra e Fugës shpërndau me urgjencë këtë dokument shëndetësor për të, tregon se gjithçka ishte përgatitur. Fakti që zyra e tij e kishte gati shkresën për gazetarët tregon se ishte e planifikuar. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

SPAK konfiskon Ora News | ABC News Albania

18615
59
43
00:02:00
03.11.2022

Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania

Belind Këlliçi dhe Ilir Alimehmeti në balotazh në primaret e Tiranës, Kalaja: Këlliçi fitues

2176
6
6
00:11:00
05.12.2022

#oranews #adrianakalaja #primaret #belindkellici Përfundon numërimi i votave të primareve të PD-së në Tiranë. Belind Këlliçi dhe Ilir Alimehmeti shkojnë në balotazh që do të mbahen të dielën tjetër. Këlliçi mori 200 vota më pak për të arritur 50% Belind Këlliçi ka marrë 4040 vota nga 8470 vota gjithsej. Ndërsa Ilir Alimehmeti mori 2196 vota. Adriana Kalaja, një nga 7 kandidatet e PD-së në primaret për Tiranën shpreh gadishmërinë për të mbështetur Belind Këlliçin dhe i bën thirrje Ilir Alimehmetit të pranojë humbjen. ‘Sot për interest ë PD-së duhet të mbyllet gara. Nuk duhet të ketë balotazh” tha Kalaja në një intervistë për Ora Neës me gazetaren Katerina Hysenllari ndërsa i bëri thirrje të gjithëve të rreshtohen krah Këlliçit për të nisur betejën kundër Erion Veliajt në zgjedhjet e 14 majit 2022. “Nëse do të isha në vend të dytë do të kërkoja dorëheqjen dhe nëse ka pak dinjitet zoti Alimehmeti duhet ta bëjë. Me pikët që ka fituar, Belind Këlliçi është fitues real dhe moral Unë po të isha në vend të dytë nuk do e çoja prapë PD-në në balotazh. Nga sot duhet të përgatitemi për 14 majin. Për mua Belindi është fitues dhe unë nuk kam asnjë dyshim në këtë pikë. Nëse Ilir Alimehmeti është futur në këtë garë për ti shërbyer PD duhet të japë dorëheqjen. Ne nga sot nuk duhet të humbasim asnjë sekond, por të nisim betejën për të rrëzuar Erion Velinë më 14 maj” Numërimi i votave në Primaret e Tiranës, tashmë i përfunduar ka përcaktuar dhe dy kandidatët që do të shkojnë në balotash përballë njëri-tjetrit. Këlliçi mori 200 vota më pak për të arritur 50%, pra 4040 vota nga 8470 gjithsej. Vetë Adriana Kalaja mori 128 vota. Për më shumë lexoni në: 🤍 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Berisha: Rama bëri gjithçka për të penguar protestën tonë historike, nuk ka forcë që na ndal

1094
8
5
00:04:56
06.12.2022

#oranews #samitibe #samititiranes #samitiballkanitperendimor #lidereteuropian #europaneshqiperi #pd #protestapd #protesta6dhjetorit #samiti6dhjeotrit #edirama #saliberisha Pas protestës së sotme, kreu i PD-së, Sali Berisha u shpreh se regjimi i Ramës bëri gjithçka që të mos zhvillohej protesta e opozitës në bulevard. Berisha tha se Rama u tremb nga vërshimet në bulevard dhe prandaj organizoi një skenar të tillë, duke shtuar se sot u faktua se nuk ka forcë që e ndal opozitën. Berisha: Mirënjohje të pakufishme. Ky regjim bëri gjithçka që protesta jonë të mos zhvillohej. Kaloi edhe një akt që dëshmoi karakterin prej krimineli Edi Rama. Zgjodhën një person që mund të kryejë çdo gjë, pasi e panë që ju vërshuat nga të gjithë anët e Shqipërisë, në këtë protestë që do ta shkruajë historia me germa të arta. Kjo ishte protesta e jetës. Sot faktuam se nuk ka forcë në botë që na mund dhe na pengon që të përmbushim qëllimet tona. Ndaj të frymëzuar, që të gjithë, nga ky akt guximi dhe trimërie e idealizmi, të vazhdojmë betejën tonë kundër armikut më të egër pas Enver Hoxhës në gjithë historinë e vendit. Atë që po bën Edi Rama nuk e ka bërë asnjë pushtet dhe asnjë lider në botë. Duhet të çlirohemi nga kjo monstër që nuk njeh parim dhe ligj. Beteja të mëdha na presin që do t’i fitojmë. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

15 vjet RTV Ora e Ora News: Vërtetësi. Profesionalizëm. Pa kompromis për të drejtën, për ju!

1452
7
2
00:37:00
31.01.2022

#oranews #rtvora #15vjetoranews #15vjetrtvora Punë, risi, informim,me paanësi, vërtetësi, profesionalizëm, pa kompromis për të drejtën, për ju! Ky ishte misioni me të cilin u krijua televizioni Ora News. Ishte 31 janari 2007 kur u përshëndetëm për herë të parë me një premtim “Të parët për lajmin e fundit” Slogan që nisi e vijon një traditë dhe sfidë për një television për të gjithë njerëzit. Shqipëria kishte aso kohe plot halle, por ka dhe sot plot dhe kamerat dhe gazetarët e Ora News janë në mision të përditshëm. Nuk jemi mjaftuar me pasqyrimin por kemi kërkuar zgjidhjen, përgjegjësitë. U kemi treguar të vërtetat e mëdha të pushtetarit që kur të merr votën të kërkon nderin. U kemi kërkuar të vërtetat zyrtarit me kollarë e këmishë të bardhë, por të bërë pis nga korrupsioni Ora News ishte e pari TV që futi në Shqipëri kulturën e transmetimeve LIVE. Parimi ishte i thjeshtë. Çdo gjë në ekran, çdo gjë në sy të qytetarit. Kemi qenë aty ku është shkruar historia. Në çdo vend ku jetojnë ata që i thonë vetes shqiptarë. Vitet ikën. Sfidat u bënë edhe më të mëdha. Ndaj sollëm dy ekrane me një qëllim, Ora News për lajmin e fundit dhe në RTV Ora me argëtim, debat, kulturë, lajm të thelluar e shumë më shumë. Ora është një ekran për të gjithë familjen. Sjell debatin, analizën dhe emisionet tematike për çdo moshë. Ora News mbeti shtëpia e lajmit. Për të vërtetat që themi u gjendem pa faj nën shenjestrën e pushtetin. Tentuan të na mbyllin gojën. Na linçuan dhe akuzuan. Kur dështuan, përdorën skemën më të turpshme duke përdorur pandeminë. E sërish nuk ndaluan. Në 3 gusht 2020 Forcat Speciale RENEA, me maska dhe armë rrethuan Ora Neës. Të tillë aksion, nuk e kishim parë si reagim pas ngjarjerve më tronditëse të krimit në vend. Uniforma që nderonim dhe shteti për të cilin punojmë çdo ditë që të bëhet më i mirë na i ishte vënë përballë. Armë kundër fjalës së Lirë. Atë ditë, sfida jonë u bë edhe më e madhe. Tashmë ështe për të drejtën dhe parimet e medias së lirë. Kur e nisëm këtë mision ishim vetëm disa. Sot jemi me qindra. Qindra të tjerë kanë qenë pjesë e rrugëtimit. Bashkë kemi krijuar një media të vërtetë. Një ekran që nuk është përfekt, pasi jeta nuk është e tillë. Por një pasyqyrë të realitetit ku jetojmë. Të gjallë dhe plotë shpresë se e nesërmja do të jetë me e mirë. Nderim për të gjithë. Të mirëpritur ata që do të vijnë nga sot e në vijim. Sot mund të na ndjekin në të gjithë botën në cilësinë më të lartë të zërit e figurës falë teknologjisë më lartë të transmetimit. Dhe gjithçka jo vetëm në ekran. Radio është pjesë e rrugëtimit tuaj e webi ora neës e lajmit që qëndron në dorën tuaj Mijëra fëmijë shqiptarë sot kanë moshën e Ora News. Ne çdo ditë punojmë me të gjithë forcë që ata të kënë jetë më të mire. Pa dallim nësë jetojnë në fshatrat më të thella apo në vilat e shtrejta të pushtetarëve. Ne punojmë që ata të jenë sa më parë të barabartë mes të barabartëve. Shtetas krenarë të një Shqipërie Europiane. Por nuk është e lehtë. Nuk ka qenë kurrë. Ne kurrë nuk kemi pranuar të jetë e tillë. Në kohëra të vështira për gazetarinë, sidomos në Shqipëri, kemi qëndruar fanatikë të së vërtetës. Kemi besuar tek drejtësia! Kemi besuar tek njerëzit! Ju falenderojmë! Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

Назад
Что ищут прямо сейчас на
ora news lawang novel Jovem Guarda Pranikah yangi yangilik sapphire plugin premiere pro влог ирина ф Dexilio camera Kragh myjka karcher k3 Roundup herbicide Şebnem Paker czech rifle BOLÉMAN CHIC pacman 2d CoD CouRage aeromodeling oracion para hoy UFO in Punjab reclaimed