Lavdi

Lavdi смотреть последние обновления за сегодня на .

Varrimi në Koshare 1999 - LAVDI

79737
124
00:13:42
06.09.2019

Beteja e Koshares u zhvilluar më 9 prill të vitit 1999 në kuadër të operacionit “Shigjeta”, është njëra ndër më të përgjakshmet dhe më heroiket e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Thyerja e kufirit në mes të Kosovës dhe Shqipërisë më 9 prill të ‘99-së, shënoi jo vetëm një fitore morale për UÇK-në, por ajo i hapi rrugë furnizimit me armatim dhe mbështetje logjistike për shumë zona të luftës në brendësi të Kosovës.Triumfi i luftëtarëve nga mbarë trojet e Kosovës, të bashkuar në Brigadën 138, në krye të së cilës ishte komandanti Agim Ramadani, bëri që të shembet muri gati njëqindvjeçar i vënë në mes të Kosovës dhe Shqipërisë. Beteja e Koshares ishte njëra ndër hallkat më të fuqishme në zinxhirin e pakëputshëm të historisë kombëtare dhe si e tillë do të përkujtohet gjithmonë ndër shqiptarët. Më 9 prill, 120 pjesëtarë të Ushtrisë Qlirimtare të Kosovës thyen kufirin dhe sulmuan batalionin e 53-të kufitar të Brigadës 125 jugosllave, e cila përkrahej nga policia serbe, paramilitarët serbë dhe mercenarët rusë.Luftimet e ashpra zgjatën tërë ditën. Nga UQK ranë dëshmorë 4 dhe u plagos 1, kurse ushtria serbe la 23 të vrarë.[ Rendesia.Beteja e Koshares është një ndër betejat më të mëdha të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Ushtrisë së RF të Jugosllavisë. Palët në këtë betejë kanë qenë të pabarabarta, por UÇK, ka pasur përparësi strategjike, pasiqë beteja është zhvilluar në kufirin me Shqipërinë administrative. Furnizimi ka qenë në nivel, e gjithashtu edhe morali i luftëtarëve ka qenë i lartë. Ushtria jugosllave ka qenë e ndihmuar edhe nga mercenarët e vullnetarët rus e sllavë të tjerë.[6] Triumfi i luftëtarëve nga mbarë trojet e Kosovës, të bashkuar në Brigadën 138, në krye të së cilës ishte komandanti Agim Ramadani, bëri që të shembet muri gati njëqindvjeçar i vënë në mes të Kosovës dhe Shqipërisë. Prandaj ish-luftëtarët e kësaj beteje, luftën kundër forcave ushtarake e policore serbe në Koshare e konsiderojnë si një betejë historike të luftës së UÇK-së. - Kliko "Subscribe" për informacion dhe videot e reja që së shpejti do të vendosen në kanalin tonë.

Gjelosh Hajdari" Lavdi n'shekuj Mulosmanve

478586
1643
137
00:11:26
11.11.2020

#gjeloshhajdari#lavdinshekujmulosmanve#folklor#muzikeshqip#hite# Lavdi n'shekuj Mulosmanve Tex: Kadri Fikaj Ork: Behar Neli Realizoi: Stodio Valbona

LAVDI PËR QENGJIN | GLORY TO THE LAMB (LARRY DEMPSEY) | COVER | NDËR BREZA

843
11
1
00:04:54
26.09.2022

Copyright (C) 2022 Ernis Çili / CHILL PRODUCTION #worshipsongs #cover #coverartists #muzikshqip Drejtues Artistik / Pianist Elvin Muçaj Drejtues Adhurimi Sabina Mitrovasili Arvenola Bekteshi Këngëtar Ernis Çili Drejtues i vokaleve/ Këngëtar Landi Kademi Bateri - Gerti Qiriako Kitarë Elektro-akustike - Daniel Mitrovasili Kitarë Bass - Alois Muçaj Violinë - Mishel Çili

Do të japim lavdi - Lavdërim Misini

1763
37
5
00:04:01
17.02.2021

C Do të japim lavdi Am dhe nder F do ngrem duart të lartësojmë Ty G të lartësojmë emrin Tënd të Shenjt x2 C Se Ti je i madh Am i fuqishëm dhe i madh F s'ka asnjë tjetër si TY G s'ka asnjë tjetër si Ty x2 Nëse dikush ka informacion për autorin e këngës, ju lutem ta japi në koment. Orkestrimi dhe këndimi by L.M mos harroni të bëni subscribe

Lavdi Zotit te madherishem

642
7
0
00:05:50
28.03.2019

"Lavdi Zotit të Madhërishëm" nga grupi "Gurë të Gjallë". Jezusi ju bekoftë! "Praise to God Almighty" by "Living Stones". Lord bless you all!

Hoxhë Mazllam Mazllami - A është shirk thënja Lavdi Deshmorëve

10944
26
3
00:02:31
02.12.2012

Nje sqarim i Bukur nga Hoxha i nderuar Mazllam Mazllami imam ne xhamin e jeni mahalles ne prizren. realizmi : UrbanMedia burimi i videos : Daveti Islam

A lejohet me than LAVDI për dëshmorë ? Dr.Shefqet Krasniqi

41046
314
00:02:58
07.05.2014

Ndalohet rreptësisht ri-ngarkimi apo çdo ndërhyrje në videot e Hoxhës Dr. Shefqet Krasniqi, qoftë shkëputje, montim a përpunim i caktuar, pa lejen paraprake të stafit përgjegjës.

Blennd - Lavdi Deshmorve (Official Video HD)

7364
136
11
00:02:56
12.03.2021

Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Available on : Spotify: 🤍 iTunes: 🤍

Ajtene Derguti- Lavdi qoft perendija

172460
309
42
00:09:27
06.04.2013

Love Dee Mtaalam (Official Music Cover)

86573
1476
111
00:03:36
02.11.2021

Song: #Mtalaam Artist : #LoveDee ©2021 Administered by #Youngferooz

Sinan Zylbehari- Lavdi Deshmoreve video.wmv

6108
27
2
00:04:10
14.01.2010

Sinan Zylbehari, Zilbehari, Kenge, patriotike, Tirana, Prekazi, Kalaja, Drenica, Adem Jashari, Skenderbeu, Shqiponja, Gostivari, Tetova, Shkupi, Kercova, Dibra, Struga, Prizreni, Prishtina, gjilani, peja, gjakova, mitrovica, suhareka, tirana, durrsi, durresi, vlora, fieri, kavaja, saranda, BBA. USA, UCK, valton

Lavdi Sali 😂😂 #shorts

28859
738
49
00:00:24
05.11.2019

Deshmoret e rene ne Kumanov 26 Maj dita vorrimit LAVDI

9067
16
0
00:01:54
30.05.2015

Sot më 26 Maj 2015 ju dha lamtumira e fundit 10 Dëshmorëve të Kombit të rënë gjatë luftimeve në Kumanovë. Më 09-10 Maj ranë për të mos vdekur Dëshmorët e Kombit. 1. Beg M Rizaj 1977 -2015 2. Hysen L Rushiti 1965 - 2015 3. Turgaj M Gashi 1978 - 2015 4. Arben Q Rexhaj 1971 -2015 5. Mirsad O Ndrecaj 1979- 2015 6. Xhafer H Zymeri 1972 -2015 7. Fatlum K Vishesella 1983 -2015 8. Nusret E Kalosshi 1975 -2015 9. Valon S Kabashi 1985 -2015 10. Samid B Kastrioti 1975 -2015 LAVDI !

Zotit lavdi përjetë

1061
4
2
00:03:32
17.04.2011

ZOTIT LAVDI PËRJETË Kliko këtu për tekstin me akordet për kitarën: 🤍 Përpara gjithë krijimit, kur fole Ti dhe u bë Ti ishe Mbret mbi mbret, ishe Ti, ishe Ti Tani sundon nga lart, lart'suar mbi gjithçka, Engjëjt të lavdërojn', me ta ne bashkë këndojmë. Zotit lavdi, Zotit lavdi, Zotit lavdi, Përjet'. (2x) Krijues Zot më dhe frymë që të lavdëroj, Emrin tënd madhështor, për çdo dit', për çdo dit'. K'shtu jeta ime t'jet', ofrim i gjallë për ty, Një jet' që k'ndon përjet' madhështinë e mbretit tonë. Ura Merrma jetën, le të jetë, Veç për ty e lavdin' Tënde, Merrma jetën, jotja të jetë. (2x) Këndojmë . . .

Herojt e Shqiptaris...LAVDI

5137
11
1
00:04:14
13.09.2008

herojt e shqiptaris me muzik patriotike nga ilir shaqiri rrnoft shqiptaria

Viola Shqau - Pergjithmone paçi lavdi

69713
275
60
00:04:24
30.11.2022

Teksti: Lulash Brigja Muzika: Pllumb Vrinca Orkestrimi: Mario Marku

Gjovalin Shani - Lavdi Kullës Pjetër Enjllit

29738
264
20
00:09:31
02.09.2022

Interpretimi : Gjovalin Shani ☎️+355692654244 Teksti : Lulash Brigja Audio / Produksion : Dj Lami Kamera / Montazhi : Turi Pasko

"Lavdi dhe Tani e Lavderimeve te se Merkures se Madhe"

432
7
00:04:07
27.04.2016

Psalur nga kori bizantin i psalteve " Shen Joan Kukuzeli " nen drejtimin e z. Theodhor Peci RADIO “NGJALLJA” FM 88.5 MHZ WEB 🤍 WEB 🤍 Facebook: 🤍 WEB 🤍 ME JU, PËR NJË SHOQËRI DASHURIE - EMISIONE SHPIRTËRORE & SOCIALE - EMISIONE PËR FËMIJË & TË RINJ - EDICIONE INFORMATIVE - SHËRBESA KISHTARE - LEXIMI I DHIATËS SË RE & JETË SHËNJTORËSH - MUZIKË TË LEHTË, KLASIKE, KISHTARE TEL +355 44 53 22 94 email: radiongjallja🤍yahoo.com radiongjallja1998🤍gmail.com Perpunimi Kompjuterik: Jorgo Kobuzi

Adelina Ismaili - Lavdi ushtarit tim

18637
175
18
00:04:13
25.01.2020

Gezuar 2000 LABIA Labia Publisher: Produksioni Labia ; Follow : Produksioni Labia online FACEBOOK : 🤍 TWITTER:🤍 INSTAGRAM Produksioni Labia :🤍 INSTAGRAM Music & Film LABIA :🤍 Contact : Produksioni Labia email: labia🤍europe.com Mob : +38349400035 ,+38349399999 .................................... Download : iTunes : Amazon : .................................... Listen: Spotify: Deezer: AppleMusic: ................................................................................. Muzika : Teksti : ......................................... Të gjitha drejtat Video & Audio janë të rezervuara nga Produksioni Labia Ndalohet kopijimi Video dhe Audio apo editimi në kanalet tjera muzikore Copying, re-uploading and illegally distributing this copyrighted work is strictly prohibited! #produksionilabia #adelina ismaili

Lavdi Dëshmorëve të Kombit

44
0
0
00:00:50
18.04.2022

Lavdi Dëshmorëve të Kombit

Gjelosh Kol Fusha - Lavdi në Shekuj Gimait e Shales

23584
172
39
00:05:53
27.12.2022

Teksti : Gjergj Preka Muzika : Gjelosh Kol Fusha Orkestroi : Alfred Qemalja Realizoi : Studio Valbona

Marash Krasniqi / Oj Kosovë Lavdi plotë

2910
10
1
00:02:47
05.12.2015

Kangë të vjetra nga Marash Krasniqi

Lavdi Stalinit

276
10
0
00:01:01
02.03.2016

Lavdi Vani kurdari

1204
9
0
00:03:14
11.04.2019

Astrit Morina - Do te japim Lavdi

28150
157
9
00:04:52
14.05.2013

C Em Am Do te japim lavdi dhe nder F Do ngreme duart Dm Te lartesojme ty F Te lartesojme emrin G C Tend te shenjte Refreni G C Em Se ti je i madh i fuqishem Am Je i madh F Dm S'ka asnje tjeter si ti——i F G C S'ka asnje tjeter si ti perjezusin🤍hotmail.com

Të jap lavdi || Qendra Kristiane e Durrësit - QKD

885
13
0
00:04:05
24.05.2020

Të jap lavdi se e meriton Të jap lavdi për çfarë ke bërë Të jap lavdi se je i aftë Të jap lavdi derisa t’fitoj. Të jap lavdi kur dielli shkëlqen Të jap lavdi në errësirën e natës Të jap lavdi dhe në betejë Të jap lavdi në çdo situatë. Ref: Po, në mesin tonë është Zoti Jeton Ai ne lavdërime Po, Ai është midis nesh Lavdi,lavdi,lavdi në përjetësi Qielli hapet ndërsa të lavdërojmë Ëngjëjt bashkohen ndërsa të lartësojmë.

FAIR | LAVDI😂 WAH BETE

1745
62
0
00:00:11
23.10.2021

"Lavdi ty që na rrëfeve dritën"- dhoksologji tingull i dytë- Psal -Theodhor Peci

7772
108
5
00:06:57
23.03.2019

"Lavdi ty që na rrëfeve dritën"- dhoksologji e tingullit të dytë shkëputur nga libri muzikor "ANASTASIMATARI" përshtatur-kompozuar dhe psalur nga Theodhor Peci.

Lavdi, lavdi, i bekuar je o Zot - Radio Maria Albania

10706
54
1
00:02:43
13.02.2019

LAVDI, LAVDI, I BEKUAR JE O ZOT Ref. Lavdi, lavdi, i bekuar je o Zot (2x). 1. Këtë buk’ e këtë ver’, tek ti ofrojmë, o Zot. Janë dhuratat e dashnis’ sate, ushqim për njerëzimin. I bekuar je ti o Zot, për tryezën që na shtron. Bëj që rreth këtij altari, të jetojmë në v’llazëri. Ref. 2. Këtë jetë që na dhuron, Ty sot po ta ofrojmë. Ditët tona t’i jetojmë, në fe e thjeshtësi. I bekuar je ti o Zot, për Bukën që ofron. Le të bëhet Korpi yt, Shëlbimi i jetës sonë. Ref.

Fair And Lavdi feat Hindustani bhau😂 | Hindustani bhau's Cream | Fair And Lovely Ad meme

1544
40
5
00:00:24
24.03.2020

#fairandlavdi#hindustanibhau#fairanadlovelyad#hindustanibhaulavdi#dankmeme#internetmemes#hindimeme#meme#memevideo#videomeme#memes#NGBanda#hindimemes#trendingmeme#viralvideo#viralvideomeme#viralmeme#dankestmeme#dankindianmeme#indiameme#indianmeme##dankmemehindi

“Lavdi Enver Hoxha”, nostalgjikët e Partisë Komuniste në Tiranë lule dhe homazhe për diktatorin

66702
441
112
00:00:30
29.11.2022

#partiakomuniste #gjonbruci #komunizmi #komunistetirane #shkoder #ditaeclirimit Por nuk munguan as ithtarët e diktatorit. Fotoja e diktatorit komunist Enver Hoxha është rikthyer në kryeqytet. Nostalgjikët e diktatorit kanë kryer sot homazhe te Varrezat e Dëshmorëve, teksa në hyrje të rrugës kanë vendosur pankarta dhe lule. Përveç fotos së Enver Hoxhës, si udhëheqës i Partisë Komuniste dhe strateg i LANÇ, ata kanë vendosur dhe figura të tjera të LANÇ. Për më shumë lexoni në: Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Koshare Lavdi 🇦🇱

1530
38
0
00:00:15
29.07.2021

Varrezat e Dëshmorëve ne Shipol te Mitrovicës - Lavdi Dëshmorëve 🇦🇱🇽🇰

465
8
5
00:01:58
26.12.2021

#kosovo #mitrovic #albania Me 6 Qershor, Ditës së Dëshmorëve të Kombit të Komunës së Mitrovicës, mbahen homazhe te varrezat e dëshmorëve në Shipol të Mitrovicës. Lavdi atyre qe rane per Kosoven!

EDITORIAL/Nga Berat Buzhala Lavdi për pak ditë/ Krismën Ramës do ia dëgjoni kur të takohet me Vuçiç

733
4
0
00:07:45
13.10.2022

𝐍𝐓𝐕 𝐓𝐄𝐋𝐄𝐕𝐈𝐒𝐈𝐎𝐍 - 🤍 ✔️ Did you subscribe to 𝐍𝐓𝐕's Official channel? 👇🏼 🤍 Prodhim i NTV Televison 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫 : NTV ℗ & © NTV Television. All Rights Reserved. Join this channel to get access to perks: 🤍

Fair and Lavdi | MEMES #shorts

2235
49
0
00:00:05
18.06.2022

Fair and Lavdi ╔═╦╗╔╦╗╔═╦═╦╦╦╦╗╔═╗ ║╚╣║║║╚╣╚╣╔╣╔╣║╚╣═╣ ╠╗║╚╝║║╠╗║╚╣║║║║║═╣ ╚═╩══╩═╩═╩═╩╝╚╩═╩═╝ Subscribe To Our Channel - 🤍 Watch Next: ▶Student's Savage Reply In Board Exams Interviews - 🤍 ▶ Ranbir Kapoor-Alia Bhatt Wedding - 🤍 ▶ Taarak Mehta Ka Ooltah Chashmah Characters In Real Life - 🤍 Watch More Videos On Our Playlists ! ▶ School & College Life - 🤍 ▶ Funny TV Shows & Movies - 🤍 ▶ Trends That Need To Die - 🤍 ▶ Pyaar Ka Punchnama - 🤍 I create fun videos on trending, funny and relatable topics. If this sounds like you, make sure you SUBSCRIBE. ✅ Connect With Us Through Details Below ​ ▶Instagram - 🤍 ▶Instagram Motivational Page - 🤍 ▶Twitter - 🤍 ▶Facebook page - 🤍 ​ ▶YouTube Channel - 🤍 Thanks For Watching :) A New Release Every Week ! #mememocker #fairandlovely #memes _ Tags : mememocker,memes,meme,meme compilation,funny memes,dank memes,memes compilation,best memes,tik tok memes,fresh memes,try not to laugh,funny videos,try not to laugh challenge,funny videos 2022,funny fails,funny videos compilation,funny video,funny,comedy,trending shorts,tiktok,shorts,youtube shorts

Назад
Что ищут прямо сейчас на
lavdi Viral memes Redmi band vs mi band 4 ukraine russia fedor comix english mi band 3 DOPEMAN FNF Full Mod Surprise Eggs Qo'qon bozor bolo sem forno БАРВИХА РП pyschama helden canadian shaan Voy Anuszkiewicz ковка молота Фитен гроу илюша 5冠 vape n bros PS4 Slim Noise