Denoncim

Denoncim смотреть последние обновления за сегодня на .

KLSH nuk 'djeg' askënd për incineratorin e Tiranës, asnjë denoncim në institucionet e drejtësisë

212
2
0
00:01:57
01.12.2022

#oranews #klsh #tirane Edhe pse shkeljet janë të shumta dhe se faturën e lartë e paguajnë qytetarët përmes taksave, çuditërisht KLSH ka vendosur të mos bëjë asnjë denoncim në institucionet e drejtësisë. Madje edhe pse gjen dëmet e shkaktuara, Klsh e drejtuar prej Arben Shehut nuk përmend asnjë emër në 54 faqe, por mjaftohet me rekomandime që duket se edhe pse kanë kaluar 10 muaj asnjë prej tyre nuk është zbatuar. Akuzat për një skemë korruptive miliona euroshe me incineratorin e Tiranës nuk po gjejnë përgjigje as nga drejtësia dhe as nga institucionet e tjera shtetërore që kanë për detyrë kontrollin e dokumentacioneve të përdorura nga palët në nëshkrimin e kësaj kontrate. Rasti i fundit vjen nga Kontrolli i Lartë i Shtetit si institucioni i fundit që ka zbuluar abuzime në këtë çështje. Në raportin e tij, KLSH thotë se fatura e lartë që duhet paguar është kthyer në shqetësim si për bashkinë e kryeqytetit, por edhe për Ministrinë e Infrastrukturës dhe për bashkitë e tjera të qarkut të Tiranës. Në të thuhet se për shkak të mungesës së dakordësimit për t’i paguar 29 euro për ton koncesionarit, ka sjellë dyfishimin e kostove për menaxhimin e mbetjeve të kryeqytetit. Pas kontrollit të ushtruar ng audituesit e KLSH-së, arrihet në konkluzionin se tarifa nuk i përket kostos reale, pasi në impiant nuk realizohen djegie të mbetjeve, por vetëm grumbullime të tyre në landfill, ndërsa institucionet paguajnë kompaninë private për një punë të pakryer. Procedura konkuruese për dhënien e këtij projekti me koncension nuk është kryer në përputhje me parimet e transparences është një tjetër shkelje. Dhe më tej shtohet se janë shkaktuar vonesa të konsiderueshme në afatin e fillimit dhe vijimit të punimeve të projektit, si pasojë e veprimeve dhe mos veprimeve si dhe shmangies nga detyrimet e përcaktuara në kontratë ku përgjegjës bëhet si Bashkia e kryeqytetit ashtu edhe koncensionari. Por edhe pse shkeljet janë të shumta, dhe se faturën e lartë e paguajnë qytetarët përmes taksave, çuditërisht KLSH ka vendosur të mos bëjë asnjë denoncim në institucionet e drejtësisë. Madje edhe pse gjen dëmet e shkaktuara, KLSH e drejtuar prej Arben Shehut, nuk përmend asnjë emër në 54 faqe, por mjaftohet me rekomandime që duket se edhe pse kanë kaluar 10 muaj asnjë prej tyre nuk është zbatuar. Shenim: *Ky është artikull ekskluziv i Ora News, që gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”. Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Ora News” bashkëngjitur me linkun e artikullit origjinal. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Aplikim për verifikimin e lejes së drejtimit për konvertim ose denoncim

1360
3
0
00:00:58
09.04.2022

Qytetarët shqiptarë jashtë atdheut, mund të aplikojnë 📲përmes e-Albania, për verifikimin e lejes së drejtimit për konvertim ose denoncim🟠 Procedura është e thjeshtë dhe nevojitet vetëm një kopje të Kartës së Identitit ose Pasaportës👩‍💻🧑‍💻 Me anë të shërbimit ju kryeni aplikimin e njëkohësisht edhe gjurmoni statusin e tij në çdo kohë✅ Me e-Albania, çdo gjë e ka një zgjidhje🤝🤝

Tirana më pak e ndotur, Veliaj: Denoncim ndotësve - Top Channel Albania - News - Lajme

717
6
1
00:01:36
10.02.2017

Në analizën vjetore të ndërmarrjes së pastrim-gjelbërimit, Veliaj i kërkoi punëtorëve të saj të bashkëpunojnë me administratorët për të ndëshkuar ndotësit nëpër lagje.

Hetim per nje denoncim te ralle - Alpazar - Vizion Plus

217552
652
3
00:10:43
13.10.2015

🤍 🤍 🤍 🤍 Show, humor dhe shume argetim ne Al Pazar.

Fiks Fare/ Monitorime/ Deputeti Gjuzi: Fjala denoncim do të thotë denoncim

4279
27
4
00:04:12
20.10.2020

Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Paralajmerimi i analistit: Shume shpejt do te kete nje denoncim te forte per…

14596
33
16
00:02:45
03.03.2021

Analisti Lorenc Vangjeli nga studio e emisionin “Opinion” në Tv Klan ka paralajmëruar denoncimin e një afere. Vangjeli në u shpreh se shumë shpejt do të denoncohet projekti i impiantit të ujërave të zeza në Tiranë dhe sipas tij publikimi i denoncimit do të bëhet shumë shpejt. Më tej analisti tha se janë paguar mbi 95% e parave të projektit dhe në terren janë rreth 40% të zbatuar. Lorenc Vangjeli: Do kesh një denoncim shumë të madh, bëhet fjalë për impiantin e ujërave të zeza të Tiranës. Nëse merr rrugën e Kombinatit. Blendi Fevziu: Po ti e ke denoncimin aty? Lorenc Vangjeli: Po unë të paralajmëroj sipas zakonit. Monika Kryemadhi: Damian Gjiknuri e ka bërë nja shtatë herë. Blendi Fevziu: Le të vijë është i mirëpritur. Lorenc Vangjeli: Janë disa dhjetëra milionë Euro kredi të qeverisë japoneze që me to ka ndodhur një gjë shumë e çuditshme. Blendi Fevziu: Kanë avulluar. Lorenc Vangjeli: Janë paguar mbi 95% e parave të projektit dhe në terren janë rreth 40% të zbatuar. Monika Kryemadhi: Në burg të shkojnë të gjithë kush e ka bërë këtë gjë./tvklan.al #Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë – e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Politiko | Koka: Në 8 vite Basha ka bërë vetëm një denoncim pa qëllime politike | Top News

249
0
0
00:05:39
14.02.2022

Politiko është një program debati dhe intervistash politike. Trajton tema të ditës të cilat lidhen me politikën, por edhe me kulturën e shoqërinë. Transmetohet dy herë në javë në TOP NEWS, të hënën dhe të premten, ora 20.30 Motoja e emisionit: Ne nuk e vendosim demokracinë, por e shpjegojmë atë. Moderator: Alfred Lela Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Politiko#TopChannel#TopNews

Pa Gjurme- Denoncim live: Më shfrytëzojnë vajzën 8 vjeçare, kam video që tregon se çfarë i bën i ati

109536
380
74
00:33:13
04.06.2019

PJESA E DYTE E PA GJURME DT 4 QERSHOR Një tjetër grua denoncon dhunën nga bashkëshorti i saj. Një 32-vjeçare nga fshati Guri i zi Shkodër merr guximin ta bëjë publike historinë e saj. Një histori dashurie që lindi në vitin 2009. Zamira dhe Indriti i cili i përket komunitetit rom u martuan shumë shpejt, pas 3 muaj njohje. Gjërat nuk shkuan mirë që prej fillimit, Indriti ishte i papunë dhe jetonte vetëm duke mbledhur kanaçe si dhe ishte konsumues alkooli. Vështirësitë ekonomike në familjen Kudraleti nuk kishin të sosur. Ata jetonin në një shtëpi me qira, ndërsa Zamira e nisi jetën në çift mes dhunës që ushtronte bashkëshorti i saj, Indriti. Ky i fundit ushtronte dhunë sistematike jo vetëm ndaj bashkëshortes por edhe ndaj prindërve të tij, nënë Sabries dhe baba Demirin, këta të fundit e denoncuan disa herë djalin e tyre në polici. Një vit më pas, Zamira mbetet shtatzënë. Për shkak të dhunës nga i shoqi ajo nuk mundte dot të kishte shtatzëni normale, pas dështimeve të njëpasnjëshme, ajo më në fund në vitin 2011 sjell në jetë vajzën e saj të vetme. Vitet kalonin dhe jeta për Zamirën bëhej edhe më e vështirë, dhunë fizike dhe psikologjike, në gjendje të dehur ose jo Indriti vinte dorë mbi bashkëshorten sa herë ishte në familje. Zamira vendos t'i japë fund ditëve të zeza të saj, kur largohet nga shtëpia bashkë me vajzën dhe bën dokumentet për divorc. Në vitin 2017 ajo divorcohet ligjërisht nga Indriti, dhe gjykata vendos që vajza të jetojë më nënën përkundrejt detyrimit ushqimor që kishte babai. Sot kërcënimet vijojnë, presion nga bashkëshorti dhe familja e tij për t'ia marrë vajzën nënës, e cila arriti ta rimarrë të miturën më 22 prill të këtij viti. Duke thyer urdhrin e gjykatës, i ati ia mori vajzën nënës për afro një vit me radhë, derisa ajo bëri denoncimin. Një vit gjatë të cilit vajza bënte jetë kazaneve duke mbledhur kanaçe.

Portokalli, 21 Nëntor 2021 – Kapo Kapllani ( Kapo denoncon të dashurën )

664096
4780
56
00:07:36
21.11.2021

Cabaret Show "Portokalli"- Sezoni 36 Programi "Portokalli" është spektakli më i madh i humorit në Shqipëri. "Portokalli" nuk ka të bëjë aspak me agrumin e njohur "portokalli", por me ngjyrën portokalli të semaforëve të rrugës. Kjo lidhet me realitetin shqiptar i cili shpesh duket si një makinë e ndaluar në një semafor të mbetur me ngjyrën portokalli, gjë që nuk e lejon as të shkojë përpara e as të kthehet mbrapa. Personazhet e Portokalli janë njerëz të mbetur pikërisht këtu, në këtë pikë kritike, me hallet e tyre të përditshme, të cilët, sic ndodh në një kryqëzim rruge, përballen me fatet e njëri-tjetrit. Çdo të diel, Ora 21:00 në Top Channel.Prezantuar nga Salsano Rrapi, Fjoralba Ponari.. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Portokalli#TopChannel

Tjeter denoncim i PD-se per rindertimin

171
0
1
00:01:36
24.09.2020

Shumë familje në Njësinë Numër 4 në Tiranë, të dëmtuar që në tërmetin e 21 Shtatorit, janë lënë në harresë nga shteti. Valbona Rama, banore në këtë njësi, me shpresën e humbur, thotë se ende nuk e di se çfarë do të bëhet me shtëpinë e saj. Në bisedën që pati me zëdhënësen e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ajo thotë se pas disa kërkesave në Bashkinë e Tiranës, ekspertët e kanë vlerësuar të pabanueshme shtëpinë e saj, por që deri më tani nuk ka shkuar njeri për t’i thënë se çfarë do bëhet më tej. Ajo gjithashtu shprehet se në shtëpi po qëndrojnë me frikë duke qene ̈se nuk kanë ku të shkojnë, pasi shteti nuk u ka dhënë as bonus qeraje. Valbona Rama: Jam Valbona Rama. Jam ankuar për shtëpi te Bashkia, kanë ardhur nja dy-tre herë ato edhe e kanë parë, kanë thënë që do ta rregullojmë, më thanë që do të japim dhe bonus, nuk më kanë dhënë as ndihma, asnjë gjë s’po bëhet. Ina Zhupa: Ju kanë ardhur ekspertë? Valbona Rama: Kanë ardhur, ata të Bashkisë kanë ardhur. Ina Zhupa: Kur erdhën, çfarë ju thanë? Është e banueshme? Valbona Rama: Është e pabanueshme tha shtëpia, nuk banohet këtu tha, do t’ju ndihmojmë edhe juve tha dhe asnjë gjë s’po na japin. Të paktën të vijnë ta rregullojnë vetë. Nuk dua as lekë, asnjë gjë se këtu nuk jetohet. Po të kisha unë para, unë e rregulloja vetë, nuk prisja ata të vinin, po unë kam hall se do fillojnë shirat tashi, se erdhi dimri edhe do pikojë gjithë shtëpia edhe ku do rri me gjithë kalamajtë, nuk e di. Ina Zhupa: Ju jetoni këtu? Valbona Rama: Këtu, ja te kjo shtëpia e kalbur që është nga tërmeti. Kam një vit. Që në shtator është bërë kjo punë. Dokumentat i kam. I kanë bërë me fotografi e me të gjitha dhe kur vjen puna asnjë gjë s’po bëjnë. Unë dua që nga Bashkia, qeveria të më vijë të më rregullojë shtëpinë. Asnjë gjë tjetër nuk dua, se po jetoj si mos më keq!/tvklan.al SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow rtvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Murrizi gati për denoncim 'Fundërrinat që iu lëpihen karrigeve të shefave' | Zona Zero Top News

683
2
1
00:02:28
05.01.2022

"Zona Zero" është emisioni më i ri informativ i Top News. Eshtë Zona e pyetjeve, Zona ku merren përgjigjet dhe Zona ku zhvillohen debatet. Eshtë Zona me Zero kompromise, Zero embargo dhe Zero sekrete. Çdo ditë nga ora 16:00-20:00 "Zona Zero" nën drejtimin e gazetarit Thimi Samarxhiu do të sjell tek publiku informacionet më të fundit dhe analizat më të detajuara të ngjarjeve kryesore të ditës. Një zonë e dedikuar informimit korrekt, të saktë dhe pa kompromise me të vërtetën. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ZonaZero#TopChannel#TopNews

Wake Up/ Bilbilfryrësit vetëm 1 denoncim për korrupsion në 3 vjet. Pse nuk funksionoi ligji?

311
1
0
00:15:38
16.12.2019

Në tre vjet të miratimit të Ligjit për Bilbifryrësit (spiunëve kundër korrupsionit në administratë), në 11 ministri ka pasur vetëm një denoncim. Ndërkohë këto denoncime nuk kanë munguar në institucionet e tjera të varësisë, apo edhe në institucionet e pushtetit vendor. Në një studim të Komitetit Shqiptar të Helsinkit, thuhet se në total Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Pasurive ka trajtuar 43 çështje të sinjalizuara në institucionet e tjera që kur ky ligj hyri në fuqi. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #WakeUp#TopChannel

Fiks Fare, Deputeti Gjuzi: Fjala denoncim do të thotë denoncim, 20 Tetor 2020, Pjesa 3

3321
12
2
00:05:51
20.10.2020

Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Avokatja Beqiri apel vajzave: Mos lejoni t’ju shantazhojnë bëni denoncim në polici

192
1
1
00:00:38
13.10.2022

#oranews #psikologia #intervista #socialmedia #instagram #facebook Avokatja, Nexhi Beqiri, në një intervistë me gazetaren, Sonila Musai, në Ora News u shpreh se shteti shqiptar dhe ligji e kanë zgjidhur problemin e atyre personave që ndihen të kërcënuar apo shantazhuar. "Me një denoncim në polici të personit që të përndjek duke të shnatazhuar të kërcënuar denoncoje në polici. Policia në këtë rast është ose duhet të jetë shumë herë më e kujdesshme që most ë nxjerrë identitetet e personave se në Shqipëri ndodh që del dhe në të gjitha portalet e ndryshme në mënyrë që të sigurohen të marrë në mbrojtje këto vajza që ndihen të shnatazhuar të kërcënuara dhe personi që e bën këtë gjë të dënohet dhe dënimi shkon deri me burg". Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Vdekja e foshnjës, babai në 'Pa Gjurmë':Do bëj denoncim, mjekët ia matën vetëm një herë temperaturën

1418
4
0
00:01:52
28.01.2022

#reportTV #lajmeshqip #lajme Agimi, sjell edhe foton e fundit të vajzës, që është shkrepur mbrëmjen e datës 13 janar, 5 ditë përpara se e bija të ndërronte jetë. Sipas tij, e bija gëzonte shëndet të plotë. Ai akuzon mjekët për mjekim të gabuar dhe pakujdesi në trajtimin që i është bërë duke thënë se dy orët e qëndrimit të vajzës në spital, mjekët ia matën vetëm një herë temperaturën.

Report TV -Erdhe të bësh denoncim? Dritan Leli del nga Prokuroria e Posaçme: Pyesni SPAK

12683
11
9
00:00:53
22.07.2022

#reportTV #lajmeshqip #lajmeKryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli ka reaguar lidhur me praninë e tij në SPAK. I pyetur nga gazetarët Lela është shprehur se nuk ka bërë denoncim dhe se duhet të pyesin SPAK.

Fiks Fare, Denoncim/ Eksperti i policisë me makinë me targa false, 6 Janar 2021, Pjesa 2

7838
50
5
00:09:52
06.01.2021

Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

“Jetojmë me atë të çmendurin nëpër këmbë”, Bietës i vjen denoncim live/ Ftesë në 5

3200
20
1
00:01:32
17.11.2021

#BietaSulo, autore & moderatore e #FtesëNë5, emisioni më i ndjekur i pasditeve shqiptare Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopChannel

Denoncim!'Ja si bëhet korrupsioni me mjedisin në Jalë...' Mato | Zona Zero Top News

219
2
0
00:04:12
10.11.2021

Të ftuar: Rudina Muça, Auron Tare , Ened Mato "Zona Zero" është emisioni më i ri informativ i Top News. Eshtë Zona e pyetjeve, Zona ku merren përgjigjet dhe Zona ku zhvillohen debatet. Eshtë Zona me Zero kompromise, Zero embargo dhe Zero sekrete. Çdo ditë nga ora 16:00-20:00 "Zona Zero" nën drejtimin e gazetarit Thimi Samarxhiu do të sjell tek publiku informacionet më të fundit dhe analizat më të detajuara të ngjarjeve kryesore të ditës. Një zonë e dedikuar informimit korrekt, të saktë dhe pa kompromise me të vërtetën. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ZonaZero#TopChannel#TopNews

Nje denoncim jo I zakonshem - Alpazar - Vizion Plus

338095
1095
11
00:10:58
25.10.2015

🤍 🤍 🤍 🤍 Show, humor dhe shume argetim ne Al Pazar.

PD Denoncim per fondin e kujdesit te detyrueshem shendetesor | ABC News Lajme

111
0
1
00:00:56
08.11.2018

Partia Demokratike ka denoncuar qeverinë për favorizim të familjarëve në marrjen e posteve drejtuese shtetërore. Bëhet fjalë për Fondin e Kujdesit të Detyrueshëm Shëndetësor, ku zëvendës drejtoreshë e përgjithshme është votuar motra e ministrit të financave dhe ekonomisë Arben Ahmetaj nga vetë ky i fundit, anëtar bordi i Këshillit Drejtues. Por nuk mbaron këtu, sipas demokratëve, pasi anëtare është edhe ministrja Manastirliu, kunata e së cilës punon në këtë institucion, sëbashku me kunatën e Taulant Ballës, kunatën e Fatmir Xhafës dhe atë të Engjëll Agaçit. Nga 310 milionë euro buxhet i Fondit, 110 milionë euro paguhen direkt nga shqiptarët, si sigurim shëndetësor dhe 200 milionë vijnë nga taksapaguesit për t’u ndarë më pas mes klientëve të qeverisë, sipas Partisë Demokratike, e cila denoncon se qeveria vetëm në një vit, paguan 24 milionë euro për koncesionet në shëndetësi, 90 milionë euro për rimbursimet dhe me pjesën tjetër financojnë spitalet. Është ky model i motrave dhe kunatave të ministrave në administratë që detyron 79 % të rinisë mendojë largimin nga vendi, theksojnë demokratët sipas të cilëve, vëmendja e qeverisë jo vetëm nuk është tek qytetarët, por është vetëm tek familja e kryeministrit, ministrave dhe pushtetarëve të tjerë, gjë e cila duhet ndaluar me masa të rrepta ligjore sipas kësaj force politike./abcnews.al

Brace denoncim publik prokurorit Ndoja | ABC News Albania

3840
8
4
00:03:13
05.10.2019

Qeveria ka vendosur t’i hapë luftë publike Prokurorit Arjan Ndoja. Nisi si një denoncim i kryeministrit në Parlament, ndërkohë që paraditen e së të shtunës, numri dy i qeverisë Erion Braçe vendosi t’i bëj publikisht Vettingun prokurorit që 4 ditë më parë çoi prapa hekurave kreun e Kadastrës në Durrës, Liridon Pula. Sipas Braçes arrestimi i zyrtarit të Kadastrës ishte një formë e hapur shantazhi nga prokurori i cili nisi hetimin nga denoncim anonim. Ka verifikuar personalisht çdo leje të dhënë për kompleksin “Lura” dhe është i bindur se zyrtari i Kadastrës nuk e ka shkelur ligjin. Paralajmërimin e ka të hapur edhe për Partinë Demokratike, zyrtarë të së cilës sipas numrit dy të qeverisë janë kapur në komunikime me personat që stisën këtë ngjarje kriminale, Denoncimit publik të Prokurorit Ndoja iu bashkua edhe kryeministri Rama, i cili e shoqëroi denoncimin e zëvendësit të tij me bindjen se prokurori Ndoja nuk do të kalojë dot procesin e Vettingut. Gjykata e Durrësit la në burg kreun e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës të Durrësit, Liridon Pula nën akuzën e shpërdorimit të detyrës, si i dyshuar për abuzime me regjistrimin e pronave./ABC News Albania 24/7

Top News - 17.4 euro për një udhëtim/ PD denoncim për rrugën Milot-Fier

575
1
1
00:01:51
23.11.2020

Partia Demokratike ka denoncuar sot përmes Enkelejd Alibeajt koncesionin për rrugën Milot-Fier, për të cilën deklaron se shqiptarët do të paguajnë 17.4 euro për një udhëtim. Kjo është vjedhja më e madhe e qeverisë në ikje, e planifikuar në kulmin e pandemisë. Kur shqiptarët ishin të tmerruar nga karantina, nga virusi i panjohur, kur mbi 100 mijë prej tyre humbën vendet e punës dhe bizneset falimentuan apo u dobësuan, Edi Rama dhe Belinda Balluku planifikuan t’i vjedhin edhe më shumë. Kostot e rrugës janë shumëfishuar për të rritur çmimin e kalimit të udhëtarëve. 17.4 euro për një udhëtim në një rrugë ku më shumë se gjysma është e ndërtuar me para publike, do të thotë vetëm nxitim për mbyllje pazari. Alibeaj e cilësoi koncesionin si masakër financiare për qytetarët para zgjedhjeve, ndërsa u shpreh se ka vetëm një ofertues. Sipas ish deputetit te PD, projekti 1.2 miliardë euro me të cilin Rama vjedh shqiptarët eshte i destinuar të dështojë Në zyrat e qeverisë shqiptare këto ditë po përgatitet farsa e një tjetër koncesioni, i destinuar të dështojë. Rruga Milot-Fier, me çmimin stratosferik 1.2 miliard euro, ka vetëm një ofertues dhe kjo është kompania greke Terna. Me kushtet e vendosura nga qeveria në ikje, koncesioni është një masakër financiare për qytetarët. Qeveria në ikje kërkon që çdo automjet që kalon në këtë rrugë, të paguajë të paktën 17.4 euro për një udhëtim vajtje-ardhje. Partia Demokratike i ka bërë thirrje çdo kompanie të tërhiqet nga ky projekt që vjedh qytetarët në ortakëri me Edi Ramën. Në rastin e Milot-Fier gjithçka vjen era korrupsion dhe vjedhje! Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EnkelejdAlibeaj#PD#TopChannel

Denoncim në Antikorrupsion për kurdisje tenderi! Komuna e Kërçovës: : Është mospërmbushje kushtesh

252
1
0
00:02:12
19.01.2022

Follow TV21 on... • Web: 🤍 & 🤍 • FB: 🤍 • IG: 🤍 • Tw: 🤍 • Телефон: 02/313-5630 © & ℗ TV21 & IN Media. All Rights Reserved

Denoncim i fortë në Top Talk:Po spekulohet me tregun e bukës, AKU e tatimet mbyllin sytë.Të hetohet!

2551
20
2
00:14:36
17.04.2020

Programi “Top Talk” është i mbështetur në konceptin e intervistimit të një personazhi të vetëm për temën më të rëndësishme të ditës. Intervista e trajtuar është projektuar me minutazh të shkurtër dhe me pyetje të drejtpërdrejta, për të ballafaquar të intervistuarin me fakte, prova, dëshmi apo qëndrime mbi ngjarje dhe rrethana me të cilat personi i intervistuar lidhet në mënyrë direkte ose të tërthortë. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopTalk#TopChannel

Ndodh për herë të parë/ Familjarët e Ervis Martinajt denoncim në polici: Kemi humbur kontaktet! -

1789
1
3
00:01:11
11.08.2022

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Familjarët e Ervis Martinajt kanë bërë denoncim në policinë e Laçit, duke deklaruar se kanë humbur kontaktet me të shumëkërkuarin e drejtësisë.Paraprakisht  mësohet se ka qenë nëna e Ervis Martinajt ajo e cila ka kryer denoncimin, duke thënë se prej 3 ditësh nuk ka pasur kontakte me djalin e saj.Por nga ana e policisë deri tani nuk ka asnjë reagim. Blutë e Lezhës, as nuk e konfirmojnë si lajm dhe as nuk e mohojnë.Dyshimet e tyre janë nëse denoncimi në fjalë mund të jetë një inskenim, ndërkohë që pritet një reagim zyrtar nga policia.Në rast se ky denoncim rezulton të jetë i vërtetë, atëherë është hera e parë kur familjarët denoncojnë në polici humbjen e kontakteve me të shumëkërkuarin e drejtësisë.Ervis Martinaj, është konsideruar si një nga njerëzit më të rrezikshëm në Tiranë, i akuzuar për vrasje dhe i dyshuar për disa ngjarje të rënda, që kanë tronditur kryeqytetin. Ervis Martinaj është përmendur edhe në Gjyqin ndaj Emiliano Shullazit.Martinaj ka qenë pronar i disa pikave të basteve dhe kazinove dhe është përmendur në 2016 për ngjarje të rënda kriminale. Emri i Ervis Martinit u lakua edhe për vrasjen e bankierit Artan Santo.  Gjatë kontrollit në magazinën e tij në Fushë-Kuqe u gjetën dy skafandra të ngjashme me ato që përdorën vrasësit e bankierit, por ai nuk u implikua në këtë rast, sepse nuk kishte prova.Po ashtu Martinaj ishte i përfshirë në vrasjen e ndodhur në Bllok, ndërsa pas kësaj ngjarje ai u arrestua por më pas u la i lirë pasi pagoi një shumë të madhe parash. Emri i Ervis Martinajt, doli në skenë edhe pas dëshmisë së vrasësit me pagesë Nuredin Dumani. Ai rrëfeu se Martinaj i kishte ofruar 500 mijë euro, për eliminim e Endrit Dokles, numrit 2 të Bandës së Durrësit.Pak javë më parë, në një atentat u ekzekutua nipi i Ervis Martinajt, Brilant Martinaj.

Fondi Shqiptar i Zhvillimit i grabit tokën, pronarja e denoncim në Syri TV

746
4
1
00:02:05
15.10.2022

Fondi Shqiptar i Zhvillimit i grabit tokën, pronarja e denoncim në Syri TV Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #LajmeSyri #KronikaSyriTv

Deputeti Arbi Agalli denoncim për vjedhjen e pronës në Himarë

320
0
0
00:03:53
10.05.2022

#oranews #arbriagalliu #pd #denoncim #pronatnehimare Deputeti i PD, në qarkun e Vlorës Arbi Agalliu denoncon grabitjen e pronave që po u bëhet banorëve të zonës së Himarës. Nga Kryesia e Kuvendit Agalliu deklaroi se grabitja po ndodh me pretekstin e investimeve strategjike që po ndërmerr qeveria Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

PD, denoncim për djalin tjetër të Leskajt - Top Channel Albania - News - Lajme

674
2
2
00:01:07
08.11.2015

Partia Demokratike denoncon se drejtori i OSHEE-së i ka dhënë para djalit tjetër të nënkryetares së Kuvendit, Valentina Leskaj. Grida Duma, Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD tha se OSHEE është burimi i stresit për qytetarët shqiptarë.

Top Channel/ Kishte bërë denoncim për dhunë në familje,hidhet nga pallati dhe humb jetën 52-vjeçarja

7964
26
2
00:00:34
04.05.2022

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan ditën e sotme ku një 52-vjeçare me emrin Fatbardha Likarma ka vrarë veten duke u hedhur nga kati i tretë i pallatit, në lagjen ‘Vullnetari’ Burime për “Top Channel” bëjnë me dije se gruaja kishte bërë një denoncim më herët për dhunë në familje, ndërsa sot, në gjendje të rënduar psikolgjike ajo është hedhur nga kati i tretë i pallatit. Bëhet me dije se dhuna ndaj 52-vjeçares ushtrohej nga burri dhe vjehrra, ndërsa mbrëmë policia shkoi në banesë pas denoncimit por nuk mori masa në lidhje me ngjarjen. Natën e mbrëmshme ajo e kaloi tek e motra, ndërsa familjarët e saj janë të ngarkuar psikologjikisht pas ngjarjes së rëndë dhe kërcënojnë vjehrrën e Fatbardha Likarmës. Ajo banonte në katin e parë të pallatit dhe kishte tre fëmijë. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Elbasan#Policia#TopChannelNews

Report TV -Ervis Martinaj 3 ditë i zhdukur? Familja e tij denoncim në polici: S'kemi kontakte!

15327
52
7
00:01:47
11.08.2022

#reportTV #lajmeshqip #lajme Ervis Martinaj ka 3 ditë që nuk ka asnjë konakt me familjen. Denoncimi është bërë në polici ditën e djeshme nga familjarë të Martinajt. Duke qenë se është i shumëkërkuar edhe nga autoritetet por edhe nga rivalët e tij nuk përjashtohet as pista e inskenimit

U grabisin tokën për të ndërtuar pallate. Familja Doçi, denoncim në Syri Tv

1057
4
3
00:02:08
21.06.2022

U grabisin tokën për të ndërtuar pallate. Familja Doçi, denoncim në Syri Tv Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #LajmeSyri #Tirane

Ministri Lleshaj flet për abuzimet: Pa denoncim, nuk ka reagim @News24 Albania

1409
2
1
00:16:37
06.06.2020

Ministri Lleshaj ka folur në lidhje me njarjet e ditëve të fundit. Ministri u shpreh se po punohet për ngritjen e një instrumenti të ri, i cili do të merret posaçërisht me rastet e dhunës. Lleshaj ka vënë edhe një herë thekin tek denoncimet dhe është shprehur se pa denoncim nuk ka reagim. Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: shorturl.at/dyO67 Ndiq News24 ne facebook : 🤍 Ndiq News24 ne instagram : 🤍 Ndiq News24 ne Twitter : 🤍 #news24albania #news24 #lajmeshqip #lajme #lajmifundit

'Foltorja jonë', PD hap dyert për qytetarët. Familja Teferiçi denoncim për largim nga puna

733
5
1
00:01:25
18.09.2022

'Foltorja jonë', PD hap dyert për qytetarët. Familja Teferiçi denoncim për largim nga puna Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #LajmeSyri #PartiaDemokratike

U grabisin tokën për të ndërtuar pallate. Familja Doçi, denoncim në Syri TV

4206
13
15
00:04:17
28.05.2022

U grabisin tokën për të ndërtuar pallate. Familja Doçi, denoncim në Syri TV Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #LajmeSyri #FamiljaDoci

Qyno: Ndaj kirugut Prifti ka bërë denoncim një qytetar që i ka vdekur personi i afërt

593
2
1
00:02:35
15.02.2021

#rtvora #politikon I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, gazetari Elton Qyno u shpreh se një qytetar që i ka vdekur nëna ka bërë një denoncim kundër kirurgut Edvin Prifti. Qyno: Me publicitetin e ngjarjes është bërë një denoncim kundrejt doktor Priftit. Fakti është se qytetari ka humbur nënën. Prandaj është shtuar edhe doza nga humbja e njeriut të afërt dhe do ta ndjekë nga afër. Në mjekësi kemi korrupsion dhe është bërë institucion e mjet në shumë institucione shtetërore. Doktori Prifti ka futur një pacient pa radhë. Në përgjime flitet për një shumë 2000 euro, por nuk del gjëkundi doktori, ai del vetëm në një bisedë ku këshillon një qytetar për të shkuar në një spital privat. Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍

Veliera ne Durres/Tjeter denoncim ndaj Vangjush Dakos | ABC News

159
0
0
00:00:44
09.03.2018

Përfaqësuesja ligjore e shoqërise civile, Mirela Jorgo ka depozituar kallëzim penal për Kryetarin e Bashkisë në Durrës, Vangjush Dako. Sipas saj, Bashkia e Durrësit ka tenderuar ndërtimin e sheshit të projektit Veliera për vazhdimin e punimeve për fazën e dytë, ndërkohë projekti ka mbetur peng i një beteje të gjatë ligjore. Jorgo tha se kryebashkiaku Dako ka shkelur ligjin dhe prandaj ajo ka bërë gati kërkesë padinë për ta depozituar pranë organit të akuzes dhe sektorit të krimit ekonomik. Pak ditë më parë gjykata administrative vendosi të mos lejohen punime në zonën A arkeologjike, por nga ana tjetër lejoi nisjen e punimeve në pjesen tjetër të projektit, duke mos e shpallur të paligjshem ndërtimin. Shoqëria Civile është  në pritje të vendimit përfundimtar./abcnews.al

Назад
Что ищут прямо сейчас на
denoncim houdini vfx Psx Secession кпл ARK 2 amv mix laika craque brasileiro Maksovich Malay food Pubg mobile india Yoo Byung Jae pinay sa africa caminho do pilar настройка обс я тебе не верю Jaajajaja los chupa flor invoice nehi mila