Bashkia

Bashkia смотреть последние обновления за сегодня на .

Fiks Fare, Bashkia Lushnje bën 'çorb' kontratat e qirasë për bizneset, 30 Nëntor 2022, Pjesa 2

2192
12
0
00:14:26
30.11.2022

Bashkia Lushnje bën kontrata jo në përputhje me njëra tjetrën. Kontratat që ka lidhur me ambientet e brendshme që jep me qira i ka me afat 1 vjeçar dhe ambientet e jashtme me afat 2 vjeçar. Një pronë shtet e dhenë me qira nga administrata publike për një vit dhe hapësira publike para saj është dhënë me qira dikujt tjetër me afat 2 vjeçar. Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Top Channel/ Bashkia Durrës përkujton Ditën e Çlirimit/ Ceremonia në Mauzoleumin e Dëshmorëve

438
1
0
00:00:31
29.11.2022

Edhe në Durrës është përkujtuar Dita e Çlirimit të Shqipërisë gjatë një ceremonie të zhvilluar në Mauzoleumin e Dëshmorëve. E organizuar nga Bashkia e Durrësit, ceremonia e 78-vjetorit të Çlirimit të vendit bëri bashkë drejtues të pushtetit vendor, deputetë dhe familjarëve të veteranëve për të nderuar kujtimin e atyre që luftuan dhe dhanë jetën për çlirimin e vendit nga pushtuesi. Familjarët e veteranëve kanë sjellë në vëmendje kujtimet e tyre për luftën heroike dhe ata që dhanë jetën e tyre për liri. Politika vijon të jetë e ndarë në përkujtimin e kësaj dite. Durrësi është në qendër të historisë shqiptare të Luftës së Dytë Botërore, pasi ishte qyteti nga ku filloi historia e luftës nacionalçlirimtare, më 7 prill 1939. Më pas, komanda gjermane e konsideroi Durrësin qytet të lëvizjes antifashiste dhe ndërmori operacionin e koduar “Shëtitje në port”. Gjatë tij banorët u detyruan me forcë të braktisnin qytetin, ndërsa të rinjtë u internuan në kampet e përqendrimit, ndërsa qyteti dhe vija bregdetare u minua. Ky operacion përbën dhe një rast unik në historinë e Luftës së Dytë Botërore, duke dëshmuar rëndësinë e Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë për shkak të pozicionit të saj gjeostrategjik dhe rezistencës. Gjatë ceremonisë u shpreh respekti dhe mirënjohja për banorët e Durrësit që u angazhuan në këtë luftë të rëndësishme të popullit tonë dhe që sakrifikuan gjithçka për lirinë e vendit. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Durrës#Ceremonia#TopChannelNews

Klan News - Bashkia-PD-së: Protestoni te sheshi ‘Skënderbej’

5579
11
14
00:01:32
27.11.2022

Berisha: Mos u përzieni në këtë punë. S`ka forcë që mund të na mbajë, më 6 Dhjetor në bulevard Pasi Policia e Shtetit refuzoi kërkesën e Partisë Demokratike për mbajtjen e protestës në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ më 6 Dhjetor, edhe Bashkia e Tiranës ka refuzuar lejen për zënie të hapësirës publike, duke i propozuar një tjetër hapësirë për zhvillimin e protestës së tyre. “Bashkia Tiranë e ka të pamundur t’iu pajisë me një leje për zënien e hapësirës publike për zhvillimin e tubimit që ju kërkoni të zhvilloni në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Duke qenë se për shkak të zhvillimit të samitit të Bashkimit Evropian në qytetin e Tiranës, pjesa më e madhe e rrugëve në qytet do jenë në funksion të mbarëvajtjes së këtij samiti, duke mos cënuar të drejtën tuaj për tubime, ju propozojmë zhvillimin e tij pranë Sheshit Skënderbej”, ka thënë Bashkia e Tiranës. Gjatë një deklarate për shtyp, Kreu i partisë demokratike Sali Berisha ka reaguar pas propozimit të bashkisë që protestën ta bëjnë në sheshin “Skënderbej”. Berisha pati një thirrje dhe për kryeministrin Rama. Protesta e paralajmëruar nga opozita do të zhvillohet më 6 Dhjetor në orën 12:00. Klan News SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

'Bashkia Shkodër dhe perspektiva e saj Europiane', Spahia: I kemi dhënë rëndësi kapitujve të BE

430
2
1
00:01:49
30.11.2022

'Bashkia Shkodër dhe perspektiva e saj Europiane', Spahia: I kemi dhënë rëndësi kapitujve të BE Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #LajmeSyri #KronikaSyriTv

Tv Klan - Protesta e PD, bashkia i sugjeron sheshin ''Skëndërbej'' |Lajme-News

807
2
2
00:02:00
27.11.2022

e anë të kësaj letre, Bashkia e Tiranës i kërkon Partisë Demokratike që protestën e 6 Dhjetorit të mos ta zhvillojë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, por në sheshin Skënderbej. Në shkresën e saj Bashkia, argumenton se për shkak të samitit të BE me Ballkanin Perëndimor pjesa më e madhe e rrugëve do të jenë në funksion të mbarëvajtjes së tij. “Bashkia Tiranë e ka të pamundur t’iu pajisë me një leje për zënien e hapësirës publike për zhvillimin e tubimit që ju kërkoni të zhvilloni në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Duke qenë se për shkak të zhvillimit të samitit të Bashkimit Evropian në qytetin e Tiranës, pjesa më e madhe e rrugëve në qytet do jenë në funksion të mbarëvajtjes së këtij samiti, duke mos cenuar të drejtën tuaj për tubime, ju propozojmë zhvillimin e tij pranë Sheshit “Skënderbej”. Por kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha thotë se bashkia nuk duhet të përzihet në këtë çështje dhe nuk ka asnjë dyshim për vendin ku do të zhvillohet protesta. “Ku do të mbahet?! Aty ku është mbajtur gjithmonë para Kryeministrisë. Bashkia të mos përzihet në këtë punë, se nuk ka forcë në botë. Unë e kuptoj që Edi Ramës i intereson dhuna atë ditë, por bën mirë që atë ditë ato dyert ai të mos i blindojë se do bëjë lajm botëror. Ne jemi në një protestë kundër Edi Ramës dhe pro samitit të BE”. Partia Demokratike ka njoftuar mbajtjen e protestës për të martën në orën 12:00, përpara selisë së Kryeministrisë. Zhvillimin në një ditë me samitin e BE-së, mazhoranca e ka quajtur të turpshëm, por opozita këmbëngul se tubimi do të jetë paqësor. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Email: info🤍tvklan.al Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Iu refuzua leja për 6 dhjetorin, Berisha sfidon sërish: Bashkia të mos përzihet se s’ka forcë

2313
14
21
00:01:08
27.11.2022

#reportTV #lajmeshqip #lajme Pasi policia e shtetit dhe bashkia e Tiranës i refuzuan lejen e kërkuar për protestën e thirru në 6 dhjetor, ish kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se nuk kishte forcë në botë që do ta ndalonte këtë organizim. Më tej ai theksoi se protesta do të mbahej para kryeministrisë dhe kërkoi që bashkia e Tiranës të mos përzihej.

Protesta e 6 dhjetorit, Bashkia s'jep leje për në Bulevard! Berisha sfidon sërish: Ju mos u përzieni

2897
8
18
00:02:12
27.11.2022

#reportTV #lajmeshqip #lajme TIRANË- Pas Policisë së Shtetit, edhe Bashkia e Tiranës nuk e lejon Grupin Rithemelimit që të mbajë në Bulevardin Dëshmorët e Kombit protestën më 6 dhjetor, kur në Tiranë mblidhen edhe liderët europianë. Megjithatë, Bashkia i sugjeron ish-kryeministrit Sali Berisha që protestën e tij ta mbajë në sheshin 'Skënderbej'. Bashkisë kërkon një përgjigje nga Rithemelimi nëse do të bien dakord me propozimin për ta zhvilluar në sheshin 'Skëndërbej'.

Tv Klan - Protesta e PD, bashkia i cakton sheshin ''Skëndërbej'' | Lajme News

1002
1
1
00:00:48
27.11.2022

#proteste #sheshiskenderbej #pd Pasi Policia e Shtetit refuzoi kërkesën e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berishës për mbajtjen e protestës në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ më 6 Dhjetor, ditën kur do të mbahet Samiti BE- Ballkani Perëndimor, Bashkia e Tiranës i propozon PD që protestën ta zhvillojë në sheshin ‘Skëndërbej’. Në përgjigjen e saj, Bashkia e Tiranës thotë se ‘për shkak të zhvillimit të samitit të BE, pjesa më e madhe e rrugëve në qytet do jenë në funksion të mbarëvajtjes së këtij samiti”. Për të mos cënuar të drejtën për tubime, ajo i ka propozuar PD ta zhvillojë protestën pranë Sheshit Skënderbej. Në përgjigjen drejtuar selisë blu, Bashkia e Tiranës ka pohuar se do të lëshojë leje për protestën nëse ata do të bien dakord për t’u zhvilluar në sheshin Skëndërbej. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Email: info🤍tvklan.al Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Bashkia e Kavajës në prag falimentimi? Nënkryetari flet për rrugëzgjidhjen | Breaking Top News

289
0
0
00:11:17
20.06.2022

"Breaking" është emisioni më i ri informativ në Top News, që do t’i mundësojë publikut shqiptar marrjen e informacionit në kohë reale. Çdo ditë nga e hëna në të premte, nga ora 09:00-12:00, në një transmentin maratonë me moderatoren Elisa Gjerani, publiku do të ketë mundësi të njihet me të rejat më të fundit nga vendi, rajoni dhe bota. Në këtë hapësirë televizive do të mundësohen diskutime në studio dhe lidhje live me analistë, politikanë, ekspertë dhe gazetarë të terrenit për të komentuar zhvillimet e fundit politike, sociale, kronikë, aktualitet etj. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Breaking#TopChannel#TopNews

“Nuk kemi dijeni për situaten” Bashkia Bulqizë lë tubacionet e ujit në mur!

488
1
1
00:10:23
30.09.2022

Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Një vit më parë në qytetin e Bulqizës është tenderuar një projekt për ujin e pijshëm, pasi rrjeti ishte amortizuar. Por mënyra e zbatimit të këtij projekti është pak të thuash abuzive. I gjithë tubacioni është instaluar jashtë mureve të pallateve, duke vjedhur zërat në tender, që parashikon hapjen e kanaleve, për futjen e tubave, mbulimin dhe suvatimin e tyre. “Stop” pasi verifikoi rastin në terren, shkoi në zyrat e UKB-së, për të pyetur, por në këtë instutucion na u tha, që nuk kanë kompetencë, pasi tenderi është kontraktuar nga Bashkia Bulqizë.Në bashki askush nuk di të japë një shpjegim për situatën e zbatimit të projektit të ujësjellësit. #stop29shtator #ujesjellesiBulqize #tubacionet #tenderiujesjellesit #SaimirKodra #GentianZenelaj SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Bashkia harron Astirin/ Banorët të revoltuar, presin prej vitesh investimet e munguara

506
6
0
00:01:54
29.11.2022

#oranews #astir #infrastuktura #rruganeastir #bashkia #rruget Përtej qendrës, lagjet në kryeqytet vuajnë mungesën e investimeve. Astiri është një nga zonat që banorët thonë se ndihen të diskriminuar dhe se përfaqësuesit e pushtetit i shohin vetëm për fushatë. Përtej qendërs së qytetit, në zonat e tjera të Tiranës rrugët ose janë të pashtruara, ose të dëmtuara pak kohë pas prerjes së shiritit. Kështu ka ndodhur edhe me këtë aks në zonën e astirit, i asfaltuar vetëm 2 vite më parë, sot gjendja e saj është e degraduar. "Ka nja dy vjet që është shturar në fushatë. Po shikoje gropa-gropa," thotë një banor. Me përfaqësues të bashkisë shihen vetëm për fushtë, por pasi kanë hedhur votën, fatkeqësiht problemi i tyre nuk zgjidhet. "Ka kohë që ëhstë shtruar. Në 2008-2009, për votime e për të marrë ndonjë gjë, por asgjë nuk bëhet. Për fushata kanë ardhur, por asgjë nuk bëhet në këtë zonë," thanë banorët. Tani në periudhën e shirave, qytetarët e kanë të vështirë të lëvizin. "Këtu ne duhet të veshim çizme deri në gju," tha një banore. As për fëmijët nuk ka ambiente të përshatshme. "Banorët janë të irrituar, por askush nuk vë dorë këtu. Kemi 24 vjet në këtë zonë, por e njëjta gjëndje. Shikojeni vetë ku do të kalojë karroca, fëmijët. Ato s'bëhet fjalë të luajnë. Unë kam një mbesë, asnjëherë nuk e nxjerr dot këtu," thonë ata. Vështirë është edhe për ata që kanë biznese. "Kemi 10 vjet që kemi blerë biznesin dhe shtëpinë këtu por rrugët janë për ibret të Zotit. As makina nuk futet dot, as funizime, asnjë gjë. Vijnë vetëm për votat e nuk duken më," tha një banore. Zgjedhjet po afrojnë dhe banorët në zonën e Astirit kanë një mesazh për kandidatët. "Erdhën vjet na siguruan se do ti bëjnë të gjitha dhe nuk bënë asgjë. Këtë vit nuk kanë vota, ta heqin nga mendja," tha një tjetër. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Ibraj: Bashkia e Tiranës ëhtë në shkelje të ligjit

170
0
0
00:02:35
30.11.2022

Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #LajmeSyri #KronikaSyriTv

Bashkia Tiranë dhe policia ndërtimore, aksion për prishjen e ndërtimeve mbi Lanë (1 Tetor 2002)

1993
5
1
00:02:02
21.10.2021

Lajme Arkiva 2002 Policia ndërtimore dhe Bashkia e Tiranës kanë ndërhyrë për prishjen e ndërtimeve mbi Lanë, të cilat janë të ngritura mbi kolektorin qendror të derdhjes së ujërave të liqenit. Për gjatë gjithë zonës së përmbytur në bllokun e pallateve “Vasil Shanto”, tashmë janë të identifikuara si ndërtime të paligjshme dhe ato problematike të cilat ngrihen mbi tubacionet e shkarkimit të ujërave. Sipas Bashkisë së Tiranës, policisë ndërtimore dhe drejtorisë së Ujësjellës Kanalizime, këto ndërtime janë në hartë për tu prishur, aksion i cili do të zhvillohet në ditët në vijim. Në lidhje me këtë situatë kryetari i bashkisë Edi Rama u shpreh: Duke filluar që nga kjo pikë këtu, që është edhe vija kryesore ku është bllokuar grykëderdhja e kolektorit në bashkëpunim edhe me strukturat e qeverisë, pikat e bllokimit janë të identifikuara, janë të identifikuara bllokimet e jashtëligjshme, po identifikohen të gjitha ndërtimet e paligjshme, në të gjithë zonën dhe do të shikoni me sytë tuaj se këtu starton një super aksion, deri më sot i paparë akoma, në raport me ata që kanë jetuar jashtë kufirit të ligjit”. Ndërkohë situata në Tiranë duket krejtësisht e përmirësuar në zonën që u përmbyt 4 ditë më parë. Në të gjitha katete e para të pallateve dhe bodrumet e tyre, uji është tharë ndërsa kanë mbetur shenja të materialeve të dëmtuara. Pranë shtabit të emergjencës kanë kërkuar ndihmë për probleme të ndryshme rreth 190 familje, 160 prej të cilave kanë pësuar dëmtime të mëdha, jo vetëm të biznesit të tyre por edhe në banesa./tvklan.al SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Çudira shqiptare! Bashkia Has do mbajë 3 ditë zi për vdekjen e Mbretëreshës-Shqipëria Live

2719
9
6
00:02:36
09.09.2022

Çdo ditë në një transmetim live do të vinë ngjarje të aktualitet, fenomene histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku program do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel. Prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini Autore: Eralda Kenaj Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ShqiperiaLive#TopChannel

Top Channel/Durrës,pallati do të shembet, banorët kërkojnë zgjidhje! Bashkia: Pallati ende po anohet

997
4
2
00:01:36
30.05.2022

Cilësia e dobët e ndërtimit, vendimmarrja për dëmet pas tërmetit dhe mungesa e informacionit vazhdojnë të krijojnë shqetësim për mjaft banorë pallatesh në Durrës. Të hënën, banorë të një pallati 12-katësh janë rikthyer sërish para bashkisë së Durrësit për të kërkuar që të zbatohen rekomandimet e akt-ekspertizës së Institutit të Ndërtimit, që parashikon përforcim të objektit dhe jo shembje të tij. “Duam të zbatohet çfarë thotë Instituti i Ndërtimit. Nëse ka organ më të lartë se Instituti le të na sjellin shkresë. Nëse inxhinierët e bashkisë, janë më ekspertë të na e shpjegojnë. Pallati është për riforcim sipas Institutit ndaj të na e shpjegojë bashkia pse nuk po veprohet dhe pse, sipas fjalëve, duan ta shembin.”- thanë banorët “Bashkia ta vërë ujin në zjarr se po na streson vazhdimisht duke mos dhënë përgjigje dhe aluduar për gjëra të tjera. Fajin e bashkisë nuk mund ta vuajnë qytetarët. Kur ndërtohet një pallat nuk mund ta bësh 6 metra larg tjetrit dhe pa bërë asnjë kolaudim. Ndryshe do të konstatohej inklinimi (animi) që kur është ndërtuar.” “Po u shemb ai pallat ne dolëm në mes të rrugës. Jam futur i pari në dhjetor të 2004-s. Pallati që kur kemi hyrë ka pasur devijim.” Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Durres#Pallati#TopChannelNews

Fiks Fare/ Bashkia e Dropullit bën kallëzim pas interesimit të Fiksit

1865
5
1
00:02:26
06.10.2021

Fiksi bisedoi edhe me kryetarin e Bashkisë së Dropullit, Dhimitraq Toli. Ai pohoi se është në dijeni të konfliktit, pasi Ylli Muçobega ka qenë në një fshat tjetër dhe është transferuar në këtë fshat. Kryetari thotë se edhe fshati tjetër nuk e donte, por edhe ky fshat Hllomo ku ka shkuar nuk e do më. Sipas tij, pas ankesave të fshatit, ai nuk i ka prerë faturë për kullotat dhe aktualisht ky person nuk ka kontratë me bashkinë e Dropullit. Thotë se janë bërë disa inspektime dhe ka rezultuar se bagëtitë e z.Muçobega qëndronin në kullotat në pronësi të bashkisë Dropull. Ai thotë se Bashkia do t'i bëjë kallëzim penal për zaptim prone, ndërkohë që thotë se bashkia nuk ka forcë ta largojë pasi 1 banor i ka dhënë këtij personi tokën me qira për të qëndruar. Por, toka nuk është as 1 Ha, ku ai duhet të ushqejë mbi 300 kokë dhi dhe dele. Në të njëjtën ditë që grupi i Fiks Fare udhëtoi në fshatin Hllomo, Bashkia e Dropullit dërgoi një kallëzim penal në polici. Sipas përgjigjes së policisë, në datën 13 shtator 2021 ka bërë kallëzim penal Inxhinieri i Seksionit të Pyjeve dhe Kullotave, në Bashkinë Dropull ndaj shtetasit Y.M. Ndërkohë, në datën 16 shtator 2021, Policia e Gjirokastrës i ka dërguar materialet në prokurori për veprën penale "vetëgjyqësi", pas kallëzimit të bërë nga Seksioni i Pyjeve dhe Kullotave. Dhe, vetëm pas interesimit të Fiks Fare në bashki dhe polici, Posta e Policisë i ka dërguar kërkesë Bashkisë Dropull për kullotat në fshatin Hllomo. Megjithatë, policia ia hedh përgjegjësinë prokurorisë, pasi shkruan se "nuk ka bërë asnjë veprim të mëtejshëm hetimor!". Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Top Channel/ Teatri i ri kombëtar/ Bashkia e Tiranës hap garën për zbatimin e projektit danez

1532
10
1
00:01:23
26.07.2022

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj në mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak ka njoftuar hapjen e garës për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Teatri#TopChannelNews

Stop/ Bashkia i merr godinën për qendër shëndetësore, nuk paguan ujë e qira - 14 Tetor 2022

7005
23
4
00:22:36
14.10.2022

Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Një denoncues, përfaqësues i shtetases Eva Dilo tregon shqetësin e kësaj të fundit. Ajo ka me certifikatë pronësie një godinë, që sot shfrytëzohet si qendër shëndetsore në Yzberisht. Në vitin 2017 lidhet një kontratë me Bashkinë e Tiranës, por më pas bashkia kërkon ndërprerjen. Në 2019-ën po bashkia kërkon rinovim dhe në 2020-ën sërish ndërprerjen e kontratës, me arsye tërmetin.Por pas tërmetit, kontrata u ndërpre, qiraja nuk u pagua dhe punonjësit e Qendrës Shëndetsore nuk u larguan.Prej 5 vjetësh, përdoruesit nuk paguajnë as ujin, dhe fatura ka shkuar mbi 2 milionë e gjysëm lekë.Pronarja e godinës hapi gjyq fitoi në shkallën e parë, ndërsa bashkia e ankimoi. #stop14tetor #qendrashendetesore #BashkiaTirane #pagesat #denoncimiTirane #SaimirKodra #GentianZenelaj SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Stop - Prrenjas/ Licensa aktive, bashkia e pengon te beje linjen Prrenjas-Qukes - 18 Mars 2022

21511
95
13
00:14:36
18.03.2022

Ndodhemi në Prrenjas, pasi Feredin Kampula ka blerë disa fugonë, licensa e të cilëve, është aktive deri në vitin 2024. Por ai po has probleme nga Bashkia e Prrenjasit.Feredini thotë, se ka blerë 4 furgonët e linjës Prrenjas- Qukës. Në bashki i thanë fillimisht, se është një shoqëri tjetër, e cila e kërkon. Më pas i thanë, se ka ankesa nga kompani të tjera, që i ndërhyn në linjat e tyre.Drejtoresha e zyrës së tatim-taksave në bashki thotë, se do të bëhen akoma verifikime, para se t’i lejohet licensa, të cilën në fakt e ka aktive. #stoptvklan #stop18mars #denoncimi #denoncimiPrrenjas #licensafurgonave #SaimirKodra #GentianZenelaj Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Klan News - Bashkia Tiranë bashkëpunim me “Gjuhët e huaja”

2479
5
3
00:01:24
05.02.2022

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja në kryeqytet dhe Bashkia Tiranë firmosen marrëveshje bashkëpunimi për kryerjen e praktikave mësimore të studentëve. Kryebashkiaku Veliaj tha se Bashkia do të jetë një derë e hapur për të rinjtë. “Ne duam që Bashkia e Tiranës të jetë edhe një mundësi integrimi për studentët. Shumë prej tyre vijnë nga qytete të tjera. Tirana është akoma në zhvillim e sipër. Do të donim që, duke pasur në krah Bashkinë e Tiranës, edhe integrimi i tyre në Tiranë, sot si studentë, po nesër si profesionistë, pastaj si familjarë, pastaj për një kredi të butë, pastaj për t’u martuar në tarracën e bashkisë, pastaj për çekun e bebes, e kështu me radhë – ta fillojnë këtë stacion të parë duke qenë studentë, të përfshirë në praktikat e Bashkisë së Tiranës”, tha Veliaj. Dekania e Fakultetit të Gjuhëve të Huaja falenderoi Bashkinë e Tiranës për marrëveshjen “Shumë domethënëse për studentët e Fakultetit e Gjuhëve të Huaja për t’u ndjekur në nismat tuaja për rininë dhe kryesisht edhe këtë vit me Tiranën, Kryeqytetin Evropian te Rinise. Është kënaqësi që të ndajmë së bashku projektet tona me ta, projekte bashkëpunimi edhe në projekte kërkimore, në konferenca, praktika profesionale të studentëve me qëllim që studentët tanë të jenë me të vërtetë në qendër të universitetit, të mësimit, të kërkimit, por edhe të komunitetit në të cilin ata jetojnë me veprimtarinë e tyre”, tha Esmeralda Kromidha, Dekane e “Gjuhëve të Huaja” Marrëveshja vlerësohet si shumë e rëndësishme sidomos në këtë vit kur Tirana është Kryeqyteti Europian i Rinisë. Klan News SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Stop - Bashkia le pezull linjen me license te furgoneve Prrenjas-Qukes - 21 prill 2022

4570
11
1
00:12:32
21.04.2022

Në 18 mars transmetuar një problematikë në Prrenjas. Feredin Kampula bleu disa furgonë, licensa e të cilëve, ishte aktive deri në vitin 2024. Por ai hasi probleme nga Bashkia e Prrenjasit.Feredini tha, se kishte blerë 4 furgonët e linjës Prrenjas- Qukës. Në bashki i thanë fillimisht, se ishte një shoqëri tjetër, që i kërkonte. Më pas i thanë, se kishte ankesa nga kompani të tjera, që i ndërhynte në linjat e tyre.Për fatin e licensës së furgonëve u la të vendosej në mbledhjen e Këshillit Bashkiak në 31 mars. #stoptvklan #stop21prill #denoncimi #BashkiaPrrenjas #furgonat #linjaPrrenjas #SaimirKodra #GentianZenelaj Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Fiks Fare/ Bashkia Krujë: Ligji të jep vetëm një shtëpi, jo dy!

4298
11
0
00:02:53
14.04.2022

"Vajta tre ditë rrjesht në Krujë" vijon Muça "për të takuar kryetarin e bashkisë por nuk më takoi.Takova sekretarin e bashkisë Florind Cerhozi të cilit i tregova se I isha drejtuar kryeministit Edi Rama, Ministrit të Rindërtimit Arben Ahmetaj, Avokatit të Popullit dhe bashkisë me pedicion dhe më tha se këtë punë nuk ta zgjidh as kryeministi, as Ahmetaj dhe as Donald Tramp. Këto probleme është shprehur sekretari i bashkisë I pëkasin vetëm Bashkisë Krujë. Sipas tij për të marrë bonusin e qiras Arbeni duhet të aplikojë sërish, ndësa nuk mund të pëftojë dy shtëpi por vetëm një pasi ashtu e parashikon ligji. " Ligji kështu e ka, kur janë dy aplikime përfiton vetëm një, nuk do futemi në burg tani" shprehet sekretari Bashkisë Krujë ndërkohë që i pohon se bonusi i qirasë i takon. Gjatë bisedës me Arbenin sekeretari pranon se kanë marrë shtëpi të reja edhe përsonat që kanë pasur vila apo shtëpi në Tiranë, por sipas tij këto shtëpi jua ka dhënë qeveria. Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Bashkia Vlore

1203
5
0
00:00:46
29.01.2022

Opinion - Shembjet, bashkia përballë banorëve (20 Janar 2022)

121892
125
02:39:27
20.01.2022

Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan #ArbianMazniku #PlarentNdreca #KlevisBalliu #AdriatikLapaj Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë – e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma. Të ftuar: Arbian Mazniku, Plarent Ndreca, Klevis Balliu, Adriatik Lapaj SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Fiks Fare, Investimi 10 mln € i impiantit fotovoltaik, pengohet nga bashkia, 12 Prill 2022, Pjesa 2

4787
14
2
00:14:31
12.04.2022

Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Stop - Prrenjas/ Bashkia jep leje vetem per nje mjet nga flota me license aktive - 21 Prill 2022

3310
13
1
00:08:31
21.04.2022

Për cështjen e licensës së linjës së furgonëve Prrenjas-Qukës, nuk pranoi të shpjegonte as drejtoresha në bashki dhe as kryetari i bashkisë. Më në fund vendimi doli. Por licensa i jepet licensa për linjën, por vetëm për një mjet, ndërkohë që ka orare të ndryshme brenda ditës. Dhe mbi të gjitha, nuk i jepet një kopje e vendimit. #stoptvklan #stop21prill #denoncimi #BashkiaPrrenjas #furgonat #linjaPrrenjas #SaimirKodra #GentianZenelaj Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Fiks Fare/ Bashkia kërkoi taksën 3 % nga 0.1 % që e përmban ligji

1993
6
0
00:04:24
12.04.2022

Përfaqesuesja e kompanisë Solar 1. 2 dhe 3 Marsela Mojsija ankohet në emisionin Fiks Fare, se nuk po i rijepet leja për ndërtimin e impiantit fotovoltaik dhe pse e ka fituar këtë drejtë me gjykatë. Ajo tregon se në 2016 e fituan këtë projekt dhe u miratua dhe nga Këshilli Kombëtar i Territorit. Pas këtij momenti duhej paguar taksa e infrastrukturës në bashki në mënyrë që të zbardhej leja, por Bashkia Malësi e Madhe i kërkoi jo 0.1 përqind të vlerës së ndërtimit, por plot 3 përqind. Por përveç kësaj problematike, vitet e fundit bashkia i ka ndryshuar kompanisë edhe vlerën e qirasë, të cilën në kontratën e lidhur me komunën e asaj kohe, e miratuar nga këshilli i komunës vlera ishte 1 milion e 900 mijë lekë të vjetra për 15 ha tokë, ndërkohë tani bashkia i kërkon 21 milion lekë të vjetra në vit . Pra bashkia i ka 20- fishuar qiranë. Deri në këto momente, taksa dhe qira kjo kompani ka paguar në bashki 23 milion lekë. Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Stop - Bashkia e Peshkopisë dhe shkeljet flagrante të tenderit të rrugës! (26 dhjetor 2017)

21053
68
0
00:25:04
26.12.2017

stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 🤍 Tvklan & KlanHD; Kronikë më e plotë: 🤍 Emisioni “STOP” hedh dritë mbi një tender për asfaltimin e 4 rrugëve rurale nga ana e Bashkisë së Peshkopisë. Por Baudin Rama, pronari i ” Euraldi” sh.p.k & “Curri” sh.p.k, i skualifikuar nga kjo garë, ankohet duke thënë se Bashkia ka bërë një sërë shkeljesh. Baudini është skualifikuar herën e parë, por një vendim i Komisionit të Prokurimit Publik detyron autoritetin kontraktor ta rifusë në garë “Euraldi” sh.p.k & “Curri” sh.p.k. Gazmend Miftari, personi që nuk ka lejuar rifutjen në garë të subjektit, duket që nuk ka dijeni për vendimin e Komisionit të Prokurimit Publik edhe pse dokumenti mban firmën e tij. Si të mos mjaftonte kjo, në licensën e operatorit fitues “Selami sh.p.k” dy persona, Fatos Mandri dhe Dilaver Idrizi, rezultojnë të punësuar edhe në Bashkinë e Peshkopisë. Më datë 20.07.2017, në sistemin e prokurimeve elektronike është publikuar procedura e prokurimit, “Procedurë e hapur”, me objekt “Sistemim asfaltim, rruga e fshatrave Grazhdan, Pilafe, Majtare e Poshtme dhe Lagjes Aksion, Peshkopi”, me numer REF – 21545-07.19.2017, me fond limit 50,971,385 (pa TVSH), zhvilluar në datën 15.08.2017, nga autoriteti kontraktor Bashkia Dibër. Më datë 15.08.2017, autoriteti kontraktor ka zhvilluar procedurën e prokurimit. Më datë 23.08.2017, autoriteti kontraktor ka njoftuar operatorët ekonomikë pjesëmarrës, me anë të sistemit të prokurimeve elektronike (S.P.E), mbi rezultatet e vlerësimit të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave, ku rezulton si më poshtë, vijon: “Gjoka Konstruksion” sh.p.k 43,032,185 lekë, skualifikuar; “Euraldi” sh.p.k & “Curri” sh.p.k 45,929,826 lekë, skualifikuar; “Selami” sh.p.k 49,750,177 lekë, kualifikuar; “Vllaznia Ndërtim IS” sh.p.k & “Ndregjoni” sh.p.k 50,726,241 lekë, skualifkuar. Komisioni i Prokurimit Publik, i përbërë nga kryetari Evis Shurdha, zv/kryetari Leonard Gremshi dhe anëtarët Hektor Balluku, Kleves Janku dhe Odise Moçka, vendosi të anullojë vendimin e KVO-së mbi skualifikimin e BOE “Euraldi” sh.p.k & “Curri” sh.p.k. dhe BOE “Vllaznia Ndërtim IS” sh.p.k & “Ndregjoni” sh.p.k dhe të korrigjojë shkeljet, duke i kualifkuar këta operatorë ekonomikë. Baudin Rama, pronari i “Euraldi” sh.p.k & “Curri” sh.p.k, denoncon në emisionin “STOP” shkeljet që ka bërë Bashkia. “Më datë 20 Korrik doli Prokurimi Publik, një tender rrugësh dhe sipas njoftimit të tenderimit publik, u futëm në tender dhe prisnim përgjigjen. Morëm vesh që ishim skualifikuar dhe më pas bëmë ankimimin të autoriteti kontraktor, i cili menjëherë na sjell përgjigjen që jemi skualifikuar dhe nuk marrim pjesë në vlerësim. Arsyet e skualifikimit janë kot, që nuk njiheshin nga ana teknike ligjore. Pasi na solli përgjigjen Bashkia e Peshkopisë, ne iu drejtuam Komisionit të Prokurimit Publik. Pasi shqyrtoi çështjen tonë, na dha të drejtën që ne ishim kualifikuar dhe i dha të drejtën Komisionit të Bashkisë që brenda 10 ditëve të bëjë vlerësimin e ofertave të firmave. Për çdo kundërshtim të vendimit të Komisionit të Prokurimit Publik t’i drejtohen Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë. Firma, që i është dhënë objekti nga Bashkia, nuk u ankua te gjykata, por u ankua përsëri te Bashkia, gjë që është e jashtëligjshme. Bashkia e pranoi, ne na skualifikoi sërish dhe i dha sërish tenderimin firmës “Selami” sh.p.k. Sot Bashkia ka lidhur kontratën me firmën “Selami” dhe ata presin të fillojnë punimet, duke mos marrë parasysh fare ankesat tona!” Gazetari i emisionit “STOP” iu drejtua Bashkisë Peshkopi për të komunikuar me Gazmend Myftiun, personin që nuk ka lejuar rifutjen në garë të subjektit “Euraldi” sh.p.k & “Curri” sh.p.k. Gazetari – Ky është vendimi i Komisionit të Prokurimit Publik. Gazmend Miftari – Duhet të më kishte ardhur një kopje mua, e kësaj, apo jo? Gazetari – Po, ka ardhur kopja. Gazmend Miftari – Po s’e kam unë këtë. Unë s’e kam këtë kopje. Gazetari – Ti ke hartuar një shkresë… Më vjen keq, e ke firmosur. Komisioni i Prokurimit Publik vendosi që ky zotëria që ka marrë pjesë në tender, pasi është shqyrtuar, duhet të bëhet pjesë e garës së tenderit. Ky vendim i Komisionit të Prokurimit Publik mund të ankimohet vetëm në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë Tiranë, çka do të thotë se ju si institucion apo si individ nuk keni të drejtë të shkelni këtë vendim. Gazmend Miftari – Po mirë mo… s’është duke e shkelur njeri këtë vendim. Gazetari – Jo, është shkelur ky vendim sepse ai është refuzuar. Gazmend Miftari – Po mirë mo, le të paditet ai. Le të paditet ai në gjykatë. Atëherë s’ka vlerë ai vendimi. Gazetari – S’ka vlerë ky? Gazmend Miftari – Po! Gazetari – Tenderi është dhe ai zotëria s’është. Është shpallur fituesi prapë. Gazmend Miftari – Po atëherë, le ta padisë mor, nuk është dakord me atë vendim, le ta padisë atje, ta shfuqizojë. S’ka punë zyra e pronave këtu, a kupton? Ky ka qenë një...

Bashkia Konispol, javet Evropjane, Maj 2021

1880
18
0
00:45:07
12.06.2021

Qëndra Kulturore e Bashkisë Konispol, nën kujdesin e veçantë të kryetarit Shuaip Beqiri, organizoi në qytetin e Konispolit aktivitetin për pritjen e ambasadorit të BE, Luigi Soreca dhe ambsadorëve të tjerë, në kuadër të Javëve Evropjane. Konispol 29 Maj 2021. Kamera: Aranit Balani. Montazhi: Balani Productions.

Fiks Fare/ Bashkia Kukës: Enti ka bërë përzgjedhjen, jo ne!

1031
4
1
00:02:08
22.11.2022

Nënkryetari i Bashkisë Kukës, thotë se listën e përfituesve e ka vetëm Shërbimi Social, dhe se banesat i ka ndarë Enti Kombëtar i Banesave, ndërkohë që bashkia vetëm ka çuar listën me 140 familje të pastreha. Pallati që ishte ndërtuar kishte vetëm 70 apartamente. Shërbimi Social mohon të ketë një dokument të tillë. Por situatën për Fiksin e sqaron Enti Kombëtar i Banesave ku tregon se kriteret e përfituesve i miratoi bashkia. Fiks fare është nje program i gazetarisë investigative i cili transmetohet per publikun e gjerë nga e hëna në të premte në orën 20:10 në Top Channel.Një emision kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj."Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002. është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske."Fiks Fare" u krijua si një domosdoshmëri e mungesës së emisioneve të këtij lloji në mediat tona, për të kontribuar sadopak në zgjedhjen e halleve dhe problemeve që përballon vendi në ketë tranzicion të gjatë. "Fiks fare" ka ngritur dhe realizuar probleme të mëdha, të cilat kanë ndikuar jo vetëm në opinionin publik shqiptar, por edhe në sektore të caktuar, duke I vënë në lëvizje dhe duke dhënë zgjidhje."Fiks fare" sot funksionon si një institucion ku njerëzit denoncojnë të gjitha padrejtesitë që u bëhen dhe ku rrefejnë problemet e tyre. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #FiksFare#TopChannel

Bashkia Memaliaj nuk merr në dorëzim ujësjellësin për 350 banorë të ish-komunës "Memaliaj-fshat"

2434
6
1
00:01:39
10.05.2022

#reportTV #lajmeshqip #lajme Mbi 350 banorë të ish-komunës "Memaliaj-Fshat" vuajnë ende pasojat e hartës së re territoriale. Ata janë bërë banorë të bashkisë Memaliaj në 2014-ën, por nuk furnizohen me ujë të pijshëm, pasi bashkia nuk merr në dorëzim ujësjellësin prej më se 8 vitesh.

Hetohet Bashkia Tiranë, ndërton tregun në Farkë pa shpronësuar pronarin

3365
21
5
00:01:47
27.08.2022

#oranews #farke #tregufarkes #bashkiatirane Ndërtimi në Farkë i Tregut Ushqimor për Shitje me shumicë dhe pakicë të mallrave ka sjellë nisjen e një hetimi në prokurorinë e Tiranës, kundër zyrtarëve të bashkisë së kryeqytetit. Bëhet fjalë për një investim prej 235.4 milion lekë që po kryhet nga bashkia e Tiranës mbi një pronë private që ndodhet në Farkë, mes regjimentit të Helikopterave dhe qendrës tregtare TEG. Ora News mëson se pas një kallëzimi penal të bërë në muajin shkurt 2022 nga Ramazan Leci, prokurori Arben Agovi, është vënë në lëvizje duke hetuar rastin e tjetërsimit të pronës private në dobi të bashkisë së Tiranës. Në dosjen hetimore tregohet se kallëzuesi Ramazan Leci disponon në zonën e Farkës së Madhe një sipërfaqe toke prej 4094 m2, të cilën e ka të rregjistruar me certifikatë hipotekore si dhe 63 mijë e 800 metra tokë, të cilën e disponon me dokumentin e Aktit të Marrjes së Tokës në Pronësi (AMTP). Mbi këto numër pasurie janë duke u zhvilluar punimet nga firmat ndërtuese, të cilat kanë lidhur një kontratë me Bashkinë Tiranë, për ndërtimin e tregur. Nga ana e Bashkisë, së drejtuar nga Erjon Veliaj, në fund të muajit dhjetor 2021, është vendosur në pronën e Lecit një tabelë, ku njoftohej fillimi i punimeve për ndërtimin e tregut të shitjes me shumicë dhe pakicë të produkteve ushqimore. Vendosja e kësaj tabele dhe fillimi i punimeve nga ana e shoqërive “Kacdedja” Shpk dhe shoqërisë “A🤍E Engineering” është bërë pikërisht mbi dy pronat e përmendura që zotërohen nga Ramazan Leci. Hetimet e kryera nga prokuroria e Tiranës, rezulton se nga ana e Bashkisë nuk është njoftuar për nisjen e punimeve dhe për rrjedhoje pronari i Tokës, Ramazan Leci, nuk ka marë pjesë në asnjë procedurë administrative si titullar i të drejtës së pronësisë, mbi të cilën Bashkia Tiranë po zhvillon projektin për ndërtimin e tregut. Më datë 16 dhjetor 2021, kallëzuesi i është drejtuar Bashkisë Tiranë me një kërkesë për informacion dhe dokumentacion mbi këtë projekt, por në dosje thuhet se si përgjigje ka marrë vetëm një shkresë ku i njoftohet se Bashkia Tiranë ka miratuar projektin për ndërtimin e tregut sipas një vendimi të Këshillit Teknik. Mësohet se për ngritjen e këtij tregu, në muajin maj të vitit 2019, është themeluar shoqëria “Tirana Agrikulturë” sh.p.k, shoqëri me përgjegjësi të kufizuar, e zotëruar në masën 100 përqind të kapitalit të shoqërisë nga Bashkia e Tiranës. Kjo kompani ka si objekt veprimtarie, ofrimin e shërbimeve në fushën e bujqësisë, blegtorisë, agrikulturës, si dhe grumbullimin dhe shitjen e këtyre produkteve. Në dokumente është përcaktuar edhe vendi ku do të ngrihet ky treg, i cili do të jetë me sipërfaqe totale 29.450 m2 e ndodhur në Farkë të Vogël. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Shijaku bëhet bashkia e parë në vend që përfundon procesin e rindërtimit: 802 qytetarë marrin shtëpi

2037
9
2
00:00:53
03.11.2022

#reportTV #lajmeshqip #lajmeshqip Ditën e sotme ka nisur procesi për shorteun e shpërndarjes së apartamenteve në 31 pallatet e fundit të rindërtuara në Bashkinë e Shijakut, duke e bërë këtë bashki që të jetë e para e cila përfundon rrugën e gjatë të procesit të rindërtimit dhe mbylljen e shpërndarjes së bonuseve të qirasë

Top Channel/ Bashkia rihap pishinat e Tiranës, për fëmijët hyrja falas. Kampe për fëmijët në nevojë

3559
17
2
00:01:58
05.07.2022

Aquapark Tirana quhen tashmë pishinat pranë digës së liqenit, pas kalimit në administrim Bashkisë së Tiranës. Prej datës 1 korrik të rinj por dhe familjar mund të kalojnë ditët e nxehta të verës pranë 5 pishinave, kur për fëmijët deri në 12 vjeç, hyrja është falas. “Ne ofrojmë shërbime falas per fëmijët e Tiranës deri në moshën 12 vjeç, pr të rriturit ka një tarifë, gjatë javës hyrja është 800 lekë me çadër dhe zhezllon ose 500 pa çadër dhe zhezllon. Janë 5 pishina, e fëmijëve të moshës deri në 5-6 vjeç. Pastaj pishina prë moshën 2-3 vjeç, pishina familjare dhe dy pishinat për zonën rinore. Jane dy mjek gjatë gjithë ditës nga ora 8:00-16:00. Në çdo pishinë ka nga dy life guard. Orari zyrtar i hapjes është 9:00-18:00, pas kësaj ore ska më hyrje në pishinë se bëhet filtrimi dhe pastrimit i ujit”, tha Fatjon Dhuli, drejtor i Qendrës Sportive Tiranë. Gjatë verës zhvillohen kampe verore për fëmijët në nevojë, që zgjasin deri në një javë. “Do zhvillohen kampe verore, kemi aktualisht qendrën sociale Shkozë, janë fëmijët në nevojë që do zhvillojnë kamp veror 1 javor. Është planifikuar për të gjithë fëmijët në nevojë, me ata do e nisim që të kenë mundësi të kalojnë një javë pushime pranë Aqua park Tirana. Pastaj do vazhdojmë me të gjithë fëmijët e zonave rurale. Kampi nga ora 9:00-14:00. Kampi ofrohet nga Bashkia Tiranë pa pagesë. Për njësitë private mund ta bëjmë me tarifa të reduktuara”, shtoi më tej ai. Nga viti që vjen pritet që të ketë të tjera ndryshime në kompleksin e pishinave, ku një prej tyre do të jetë edhe ndërtimi i një pishine dimërore. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #BashkiaTirane#Aquapark#TopChannelNews

Te semure dhe te braktisur, Bashkia e Kurbinit asnje ndihme per te moshuarit| ABC News Albania

1949
15
3
00:01:40
17.12.2019

Një çift të moshuarish nga fshati Zhejë në Kurbin jetojnë brenda banesës së dëmtuar nga tërmeti. Ata thonë se kanë shkuar disa herë në Bashki, por nuk u është ofruar ndihmë për strehim. Çifti i të moshuarve Pjetër dhe Dava Rrika nga fshati Zhejë jetojnë të vetëm mes sëmundjeve dhe mureve të çara në banesën që ju dëmtoi tërmeti. Ata kanë kërkuar ndihmë në Bashkinë e Kurbinit disa herë. Deri më tani askush nuk ju ka çuar qoftë dhe një çadër. Përgjatë gjithë ditës qëndrojnë me frikë mes mureve të çarë dhe të plasaritur. Ndërsa natën shkojnë tek të afërmit, por sipas tyre kjo nuk është zgjidhje. “Kemi frikë, nuk mund të qëndrojmë natën sepse ka tronditje”, shprehen ata. Dy të moshuarit kanë kërkuar dhe ndihmë në bashki po askush nuk ju është përgjigjur. “Nuk kanë ardhur të na shohin, deri më tani nuk kanë sjellë asgjë”, tregojnë të moshuarit. Nga meraku për këta të moshuar dy nipërit e tyre edhe pse jetojnë disa kilometra larg i vizitojnë shpesh këto ditë që kanë më shumë nevojë. “Institucionet duhet të vijnë ti shohin të paktën, të sjellin një çadër”, shprehet nipi. Si këta të moshuar në zonat e prekura nga tërmeti ka me dhjetëra që kërkojnë që shteti t’i ndihmojë pasi po qëndrojnë ende në banesa të rrezikshme./abcnews.al

Top Channel/ Rikonstruktohet teatri i Vlorës, kontribuoi bashkia dhe disa sipërmarrës

475
7
0
00:01:27
26.11.2022

Teatri “Petro Marko”, në Vlorë u riskonstruktua me fondet e bashkisë së dhe të disa sipërmarrësve vlonjat. Në godinën e rikostruktuar u organizua një Mbrëmje Gala me rastin e dhe të 60 vjetorit të krijimit të Teatrit Profesionist të Dramës, i cili në vitin 1999 mori emrin e poetit dhe publicistit Petro Marko. Vasillaq Godo aktor vlonjat, kujtoi herën e parë kur u ngjit në skenë në këtë teatër. Një koment për teatrin e ri e bëri dhe aktori i mirënjohur Mevlan Shanaj. Kryebashkiaku i Vlorë Dritan Leli falenderoi biznesin vlonjat, që bëri të mundur rikonstruksionin e godinës së teatrit të Vlorës. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Teatri#Vorë#TopChannelNews

Ibrahim Truni nga bashkia e Kukësit bëhet me shtëpi të re

5562
60
12
00:05:18
30.10.2022

JETIMAT E BALLKANIT - Abonoje Kanalin ketu ➥ 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ Jetimat e Ballkanit & Onair Media 🤍jetimat.com ose ne email adrese jetimat🤍hotmail.com +38349/259/931

Simbolet komuniste në ditën e çlirimit, Bashkia Shkodër bojkoton ceremoninë

75
0
0
00:01:32
29.11.2022

Euronews Now me Sidorela Gjoni do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut.Aktualiteti politik dhe debatet e nxehta qe ofrohen jane pjesa thelbesore e dites. Krimi ne vend dhe ekonomia gjithashtu kane nje hapsire te dedikuar si nje nga shtyllat kryesore te ketij orari, pa lene pas sportin dhe showbizz qe i japin ngjyra dites dhe programit. Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 #now#SidorelaGjoni#euronewsalbania

Drutë e zjarrit, Bashkia e Kukësit nuk siguron dot oferta, çmimi në treg, i lartë

62
1
2
00:01:15
30.11.2022

Redaksia e Lajmeve në Radiotelevizionin Shqiptar, transmeton në mënyrë të balancuar informacionet më të rëndësishme, nga vendi, rajoni e bota. Me një shtrirje thuajse në të gjithë vendin, e mbulimin edhe në zonat më të thella, lajmet e përgatitura, transmetohen në mënyrë dinamike dhe ndryshojnë e përmirësohen, në varësi edhe të evoluimit të ngjarjeve. Edicionet informative janë të përditësuara, gjithëpërfshirëse, si në formë, ashtu edhe në përmbajtje. Ato përfshijnë të gjitha grupmoshat. Lajmet në RTSH, funksionojnë sipas një mendësie profesionale. Çdo lajm në RTSH, duhet të jetë i qartë, i kuptueshëm, i verifikuar e maksimalisht etik. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Radio Televizioni Shqiptar" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍 Like RTSH on Facebook HERE: 🤍 Follow RTSH on Instagram HERE: 🤍 #Lajme#RTSH#RadioTelevizioniShqiptar

Ngel pa shtëpi nga termeti, Bashkia Kamëz: Të penalizon certifikata!

314
0
0
00:04:24
18.02.2022

Stop Tv Klan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos! Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen 🤍 Follow Tvklan on Facebook: 🤍 Follow Tvklan on Instagram: 🤍 Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen 🤍

Назад
Что ищут прямо сейчас на
bashkia dcc audirs6 雙b original series barulho de cachoeira dich covid hom nay minigame MBC henry maldonado violencia mimari clashing kunal free fire lucu санкции против россии сегодня danilius z ГРИ Carroll lem bbura leeco cool1 32gb