Kompleks Riese

Kompleks Riese смотреть последние обновления за сегодня на .

Co do dziś można znaleźć w kompleksie Riese? Tajemnice projektu Olbrzym skrytego w Górach Sowich

881315
20694
806
00:23:36
01.10.2020

🔥 Zobacz najnowsze materiały dla wspierających: 🤍 🔥 Wesprzeć możesz nas poprzez ten link: 🤍 Dziś zabieramy was do obiektu Włodarz w Górach Sowich. Kompleks Riese czyli Olbrzym był największym projektem górniczo-budowlanym III Rzeszy. Jak drążono ogromne, podziemne hale, które przed nalotami chroniła warstwa litej skały? 😃 Wesprzyj nas, a dostaniesz bonusy: 🤍 ❤️ Podoba Ci się? Subskrybuj nas, kliknij dzwoneczek i łapkę w górę! 💛 Zobacz więcej na Instagram: 🤍 💙 Zapraszamy też na Facebook: 🤍 Prowadzący: Łukasz Kazek Reżyseria: Mateusz Kudła Zdjęcia: Łukasz Herod Dźwięk: Krzysztof Bąk #riese #olbrzym #urbex #history #historia #włodarz #wojna #ŁukaszKazek #MateuszKudła Kontakt: historyhiking (at) krkfilm.com Copyright © 2020 Korzystanie z materiałów History Hiking wymaga wcześniejszej zgody KRK FILM sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Kompleks Riese – Jak wyglądały pierwsze powojenne lata?

64048
1187
143
01:17:43
11.09.2022

Jak wyglądały pierwsze powojenne lata w Górach Sowich? Co zobaczyli pierwsi polscy osadnicy i pionierzy, którzy przybyli w 1945 roku do Walimia i Głuszycy? Kiedy tematem tajemniczych poniemieckich podziemi zainteresowały się polskie służby i dziennikarze? O tych wszystkich ciekawostkach rozmawiam z moim gościem, Bartoszem Rdułtowskim, badaczem powojennych losów kompleksu Riese. Dodatkowe informacje na blogu: 🤍 KSIĄŻKI: Riese – Początek tajemnicy 🤍 Zaginiony konwój do Riese 🤍 Blog 🤍 Facebook 🤍 Twitter 🤍 Grzegorz Sanik

Riese – Kwatera Hitlera czy fabryki zbrojeniowe? Cz. 1

106379
2187
157
00:54:10
20.02.2022

Kompleks Riese na Dolnym Śląsku. Czym miały być podziemia wykute w czasie wojny w Górach Sowich? Kwaterą główną wodza III Rzeszy czy podziemną fabryką zbrojeniową? Co na temat projektu Riese mówią zeznania niemieckich zbrodniarzy wojennych złożone w trakcie procesów norymberskich? Zapraszam na kolejny film, w którym staram się rozwiązywać wojenne zagadki jednego z najbardziej tajemniczych projektów realizowanych w czasie II wojny światowej na Dolnym Śląsku. Szczegółowe informacje nt. zaprezentowanych dokumentów znajdują się na blogu: 🤍 Film część 2: 🤍 Wspomniany film ze stycznia 2019 r. z przedstawioną hipotezą nt. raportu Schmelchera: 🤍 Scenariusz i prowadzenie: Grzegorz Sanik Lektor: Tomasz Sikora Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w udostępnionych turystycznie obiektach: Sztolnie Walimskie 🤍 Podziemne Miasto Osówka 🤍 Pałac Jedlinka 🤍 Serdeczne podziękowanie za udostępnienie obiektów do zdjęć. Szczególne podziękowania przesyłam dla pana Dariusza Garby za udostępnienie kopii listów Leo Müllera i zgodę na ich zaprezentowanie w filmie. Film powstał we współpracy z Instytutem Piastów Śląskich 🤍 Blog 🤍 Facebook 🤍 Twitter 🤍

Wstrząsające tajemnice projektu Riese. Jakie historie kryje Włodarz i inne obiekty Olbrzyma?

233404
9112
318
00:16:37
11.08.2022

🔥 Zachęcamy do zajrzenia na Audiotekę Klub, gdzie czekają na was tysiące audiobooków i podcastów: 🤍 🔥 Wesprzyj nas i obejrzyj niezwykłą rozmowę: 🤍 🔥 Wesprzeć możesz nas poprzez ten link: 🤍 ❤️ Podoba Ci się? Subskrybuj nas, kliknij dzwoneczek i łapkę w górę! 💛 Zobacz więcej na Instagram: 🤍 💙 Zapraszamy też na Facebook: 🤍 Prowadzący: Łukasz Kazek Reżyseria: Mateusz Kudła Zdjęcia: Łukasz Herod Dźwięk: Krzysztof Bąk #riese #dolnyśląsk #urbex #history #historia #historyhiking #łukaszkazek #mateuszkudła Kontakt: historyhiking (at) krkfilm.com Copyright © 2020-2022 Korzystanie z materiałów History Hiking™ wymaga wcześniejszej zgody KRK FILM sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

TAJEMNICE RIESE - wersja HD

742429
2484
147
00:20:02
06.12.2012

„Tajemnice Riese" - kolejna produkcja Telewizji Sudeckiej, przy współpracy Gazety Wiedza i Życie Inne Oblicza Historii, która jest kontynuacją dwukrotnie nagradzanego już filmu „Kryptonim Olbrzym". Film ten w 2010 roku został nagrodzony Kryształowym Ekranem za najlepszy reportaż roku.

Jak odkrywano podziemne miasto III Rzeszy? Wyprawa Wilczura do kompleksu Riese

439739
14816
595
00:22:26
12.11.2020

🔥 Zobacz najnowsze materiały dla wspierających: 🤍 🔥 Wesprzeć możesz nas poprzez ten link: 🤍 Kompleks Riese to jeden z największych projektów inżynieryjnych III Rzeszy. Olbrzymie podziemia kompleksów Włodarz, Rzeczka i Osówka mogą dziś zwiedzać turyści, ale kiedyś były to dzikie tunele skrywające tajemnice i niebezpieczeństwa. Ekspedycja doktora Jacka Wilczura rzuciła nieco światła na to, co skrywał kompleks Riese. Latarki Olight z grawerem - 🤍 Kurtki Pentagon - 🤍 Buty na jesień - 🤍 Światło chemiczne - 🤍 Szybka dostawa: 🤍 Film o Jacku Wilczurze: 🤍 😃 Wesprzyj nas, a dostaniesz bonusy: 🤍 ❤️ Podoba Ci się? Subskrybuj nas, kliknij dzwoneczek i łapkę w górę! 💛 Zobacz więcej na Instagram: 🤍 💙 Zapraszamy też na Facebook: 🤍 Prowadzący: Łukasz Kazek Reżyseria: Mateusz Kudła Zdjęcia: Łukasz Herod Dźwięk: Krzysztof Bąk #riese #olbrzym #urbex #history #historia #rzeczka #osówka #włodarz #wojna #jacekwilczur #walim #ŁukaszKazek #MateuszKudła Kontakt: historyhiking (at) krkfilm.com Copyright © 2020 Korzystanie z materiałów History Hiking wymaga wcześniejszej zgody KRK FILM sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

KOMPLEKS RIESE NAJWIĘKSZA TAJEMNICA CZY FUSZERKA ADOLFA HITLERA ?

10351
383
97
00:10:58
20.07.2022

Góry Sowie i mityczny kompleks budowany. Wybudowany na polecenie Adolfa Hitlera, czy to naprawdę tajemnica a może kolejna fobia wodza i fuszerka budowlana.

Ocalały świadek budowy Riese cz. 1 z 2

518345
3908
263
00:30:13
29.09.2016

Pierwsza część wywiadu z ocalałym świadkiem budowy kompleksu Riese - Hieronimem Grębowiczem. Na jesień 1943 roku trafił do obozu pracy przymusowej Gemeinschaftslager 1 w miejscowości Walim w Górach Sowich. Tam wykonywał prace przy budowie zagadkowego podziemnego kompleksu Riese. Dodatkowe informacje na blogu: 🤍 Część 2 🤍 Film zrealizowany przy współpracy: Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu 🤍 Sztolnie Walimskie 🤍 Blog 🤍 Facebook 🤍 Twitter 🤍 Grzegorz Sanik STRONY WWW, GRAFIKI, ZDJĘCIA 1. Archiwalne zdjęcia z Walimia 🤍 2. Mapy 🤍

Tajemniczy kompleks Riese - Osówka

6070
79
5
00:16:46
15.09.2021

W 1943 roku, w czasie II wojny światowej, w Górach Sowich i na Pogórzu Wałbrzyskim, Niemcy rozpoczęły budowę potężnego kompleksu Riese (Olbrzym), który składał się z siedmiu znanych dzisiaj kompleksów: Rzeczka, Jawornik, Włodarz, Osówka, Soboń, Gontowa i Książ. Prawdopodobnie tych kompleksów było więcej, ale nie zostały jeszcze odkryte. Największą zagadką dotyczącą z kompleksu Riese jest jego przeznaczenie. Najbardziej rozpowszechniona hipoteza mówi o budowie kwatery głównej Hitlera pod Zamkiem Książ. Natomiast w pozostałych kompleksach miały być zainstalowane fabryki zbrojeniowe i tajne podziemne laboratoria. Tajemniczy kompleks Riese przyciąga wielu pasjonatów poszukiwaczy, którzy starają się odkryć co tak naprawdę robili tu Niemcy. Źródło mapy: © autorzy OpenStreetMap 🤍

Projekt Riese i jego tajemnice. Co skrywa kompleks Olbrzym w Górach Sowich?

149065
9913
244
00:12:57
03.03.2022

🔥 Zobacz najnowsze materiały dla wspierających: 🤍 🔥 Wesprzeć możesz nas poprzez ten link: 🤍 O Riese stało się ostatnio ponownie głośno za sprawą książki "Projekt Riese", w której Remigiusz Mróz zabiera nas w podróż w Góry Sowie. Kompleks Riese (z niem. "olbrzym") to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego III Rzeszy, którego pozostałości możemy oglądać w Górach Sowich - mowa m.in. sztolniach i śladach po obiektach Osówka, Włodarz, Walim Reczka, Soboń, Moszna, Jugowice Górne czy Sokolec Gontowa. Najważniejszym znanym obiektem jest z pewnością Zamek Książ w Wałbrzychu. Przeznaczenie kompleksu Riese do dziś owiane jest tajemnicą. Zwiedzanie kompleksu Riese z przewodnikiem możliwe jest m.in. w obiektach Walim Rzeczka, Włodarz i Osówka. Jeśli zainteresował Cię niniejszy film o Riese zachęcamy do obejrzenia odcinka o podziemnym mieście III Rzeszy: 🤍 ❤️ Podoba Ci się? Subskrybuj nas, kliknij dzwoneczek i łapkę w górę! 💛 Zobacz więcej na Instagram: 🤍 💙 Zapraszamy też na Facebook: 🤍 Prowadzący: Łukasz Kazek Reżyseria: Mateusz Kudła Zdjęcia: Łukasz Herod Dźwięk: Krzysztof Bąk #riese #olbrzym #kryptonimriese #projektriese #osówka #włodarz #soboń #rzeczka #walim #górysowie #dolnyśląsk #urbex #history #historia #historyhiking #łukaszkazek #mateuszkudła Kontakt: historyhiking (at) krkfilm.com Copyright © 2020-2022 Korzystanie z materiałów History Hiking wymaga wcześniejszej zgody KRK FILM sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Riese największa tajemnica Hitlera - Urbex History

572257
13827
573
00:22:18
09.10.2018

Co zrobić aby wygrać ? Wejdź na FB AXN 🤍 i napisz komentarz pod zdjęciem ze znakiem odpowiadając na pytanie: "Co może oznaczać ten znak odwróconego “A”, gdzie mógłby Cię zaprowadzić lub przed czym ostrzec?" Do wygrania pięć zestawów surwiwalowych ! Start konkursu 9.10 Koniec konkursu 16.10 👉 SUBSKRYBUJ nasz kanał! 👈 ►🤍 ◄ 💖 PATRONITE 💖 - wspomóż projekt i wyprawy ►🤍 ⚠️INSTAGRAM⚠️ - ►🤍 Zobacz nas na Facebooku: 🤍 Kup sobie koszulę: 🤍 Kontakt z nami: urbexhistory🤍gmail.com Lubisz to co robimy ? To nie zapomnij dać łapki w górę i suba :) Co to #Urbex i czym jest Urbex i UrbexHistory ? Jesteśmy grupą eksploratorów z pasją do #historia. Zwiedzamy i filmujemy #opuszczonemiejsca, często tajne lub niedostępne dla wszystkich. W każdym z naszych materiałów o Urbex jest motyw historyczny, co nas wyróżnia na tle innych ekip. Zwiedziliśmy już wiele miejsc w Polsce jak chociażby Tajne radzieckie miasto w Polsce – Pstrąże - , ale też i poza granicami naszego kraju np. Czarnobyl, Radioaktywną Zone i Prypeć. Do zobaczenia na następnej wyprawie !

Czym miały być Osówka, Włodarz, Książ? – Raport Schmelchera cz. 2

357922
3044
274
00:36:52
26.01.2019

Osówka, Włodarz, Zamek Książ – do czego miały służyć tajemnicze podziemia RIESE na Dolnym Śląsku? Druga część filmu na temat ujawnionych raportów Siegfrieda Schmelchera. Dodatkowe informacje na blogu: 🤍 Raport Schmelchera cz. 1: 🤍 Film powstał przy udziale Romualda Owczarka i Ulliego Schäfftera. Wywiad: Bogdan Rosicki Zdjęcia z powietrza: Michał Jabłoński Lektor: Tomasz Sikora Program powstał przy współpracy z Zamkiem Książ w Wałbrzychu. 🤍 Dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu filmu. Blog 🤍 Facebook 🤍 Twitter 🤍 Grzegorz Sanik

PODZIEMNE MIASTO OSÓWKA

475471
2233
147
00:08:22
09.02.2016

Podziemnie Miasto Osówka to część kompleksu "Riese" budowanego w Górach Sowich w latach 1943-1944. 🤍 Tajemnicze podziemia przyciągają pasjonatów historii jak również poszukiwaczy skarbów i nieodkrytych tajemnic z czasów II wojny światowej. Czy kiedykolwiek dowiemy się jakie było ich przeznaczenie?

Kompleks Jawornik i Skarb Riese

2445
41
26
00:37:47
04.09.2022

RIESE//WŁODARZ // DEPOZYTY III RZESZY // SZLAK RIESE WŁODARZ // KRZYSZTOF SZPAKOWSKI

329096
1792
120
00:59:16
10.09.2015

DEPOZYTY III RZESZY // WŁODARZ // SZLAK RIESE WŁODARZ // KRZYSZTOF SZPAKOWSKI Program Depozyty III Rzeszy zrealizowany przez Tomasza Sekielskiego dla TVP 1 jest początkiem i inspiracją do powstania filmów, które mają przybliżyć widza do historii depozytów, które stale odkrywane są na terenie Walimia i Włodarza. Zapraszam na wycieczkę do Włodarza szlakiem Riese. Film został zrealizowany dla tych, którzy zainspirowani wiadomością o złotym pociągu chcą poszukiwać wskazówek, które zawsze tam były! Szlak został przygotowany przez zarządce obiektu Włodarz Pana Krzysztofa Szpakowskiego. Zapraszamy do odwiedzenia Włodarza. Na miejscu otrzymają Państwo przewodnik ze szlakiem. 🤍 🤍 🤍 prowadzący: Krzysztof Szpakowski zdjęcia i montaż: Agnieszka Bekalarczyk 🤍 🤍 English version 🤍

Kryptonim Riese- kompleks "Soboń"

152851
3561
183
00:28:14
23.09.2018

Witajcie :) Zapraszam Was na pierwszy odcinek serii, która będzie poświęcona obiektom budowanym w ramach projektu Riese. Cecha charakterystyczna tej serii? Brak mitów i legend LINKI: Film o którym mówiłem na wstępie: ➡️🤍 Wsparcie kanału na Patronite: ➡️ 🤍 Facebook: ➡️ 🤍 www: ➡️ 🤍 Instagram ➡️🤍

Początek Riese – Odnalezione dokumenty i plany

287879
1804
137
00:48:21
13.01.2017

Riese zaczęło się w Walimiu. Odnalezione dokumenty i plany związane z początkowym etapem budowy kompleksu Riese w Górach Sowich. Zapraszam na niezwykle ciekawy wywiad z wieloletnim badaczem tajemnic Gór Sowich i Dolnego Śląska - Panem Romualdem Owczarkiem. Dodatkowe informacje i skany dokumentów na blogu: 🤍 Książki o kompleksie Riese (w tym Pana R. Owczarka): 🤍 Film zrealizowany przy współpracy: Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu 🤍 Sztolnie Walimskie 🤍 Zdjęcia z powietrza: 🤍 Blog 🤍 Facebook 🤍 Twitter 🤍 Grzegorz Sanik

Tu Rosjanie tankowali swoje czołgi... podziemna STACJA PALIW i gigantyczne cysterny jak rurociągi

73860
3365
189
00:16:22
01.12.2022

⚽ Rejestrując się z kodem "HIKING" bonus powitalny do 1560 PLN + 100 PLN zakład bez ryzyka! 👉 LINK: 🤍 Regulamin promocji - 🤍 #STS #JesteśGotowy Oferta tylko dla pełnoletnich. STS to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać. Wielu z was interesuje kompleks Riese znany również jako kompleks Olbrzym. Dziś zabieramy was do Tovarna Rabstejn, zwanego „Riese w Czechach”. Zlokalizowany we wsi Jankowo obiekt bardzo przypomina podziemia jakie znamy z Włodarza, Osówki czy Rzeczki. W podziemnych labiryntach natkniemy się na ogromne cysterny paliwowe, które miały zasilać m.in. radzieckie czołgi. 🔥 Wesprzyj nas i obejrzyj niezwykłe reportaże: 🤍 🔥 Wesprzeć możesz nas poprzez ten link: 🤍 ❤️ Podoba Ci się? Subskrybuj nas, kliknij dzwoneczek i łapkę w górę! 💛 Zobacz więcej na Instagram: 🤍 💙 Zapraszamy też na Facebook: 🤍 Prowadzący: Maciej Regewicz Reżyseria: Mateusz Kudła Zdjęcia: Łukasz Herod Dźwięk: Krzysztof Bąk Napisy: Rafał Czarnecki #riese #czechy #niemcy #trzeciarzesza #rosja #zsrr #związekradziecki #układwarszawski #rabstejn #rabstein #history #historia #historyhiking #maciejregewicz #mateuszkudła #osówka #włodarz #rzeczka Kontakt: historyhiking (at) krkfilm.com Copyright © 2020-2022 Korzystanie z materiałów History Hiking™ wymaga wcześniejszej zgody KRK FILM sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Sztolnie Walimskie Kompleks „RIESE”

19304
109
3
00:12:40
29.04.2018

Kompleks „Riese” to zagadkowe podziemia o kryptonimie Olbrzym, które zostały wydrążone w Górach Sowich w czasie II wojny światowej. W filmie zostały wykorzystane fragmenty wywiadu z jednym z ostatnich żyjących świadków budowy kompleksu Hieronimem Grębowiczem, a także fragmenty nagrań autorstwa Grzegorza Bijaka. Zwiedzanie kompleksu „Rzeczka” (Sztolnie Walimskie) 🤍 Scenariusz: Grzegorz Sanik Lektor: Tomasz Sikora Foto miniaturki: Adrian Sitko

Tajemnice Riese - Soboń - kompleks zagadka

5914
192
132
00:17:45
13.12.2021

W całym Riese jest wiele obiektów tajemniczych, ale Soboń to jeden z najmniej zbadanych i eksplorowanych terenów. Znajdują się tu 3 sztolnie ... ale czy napewno tylko 3? Grupy badawcze poszukiwały wejść i zawalisk ... udało się kilka odnaleźć, ale szybko okazało się, że ich eksploracja jest skrajnie niebezpieczna. Może właśnie dlatego namnożyło się mnóstwo legend i niestworzonych historii ... moja pierwsza, ale już wiem, że nieostatnia wizyta na Soboniu. Za każdym razem znajduje coś ciekawszego i ciekawszego ... to jest magia.

Kompleks WŁODARZ (RIESE) w Górach Sowich- w poszukiwaniu niemieckiego UFO

1683
58
26
00:15:20
28.09.2021

Tajemniczy kompleks Riese od lat mnie mocno interesował. Historia przeplata się z domniemaniami co tu mogło być budowane. Od kwatery głównej pana H. po fabrykę tajnych pojazdów latających w tym...latających spodków :) Warto pamiętać, że cały obiekt był budowany siłą rąk robotników przymusowych. Dziesiątki tysięcy straciło tu życie. Pamiętajmy o tym.

Sztolnie Walimskie RIESE Kompleks Rzeczka, Polska, Góry Sowie, Dolny Śląsk | ForumWiedzy

14205
162
31
00:24:12
28.12.2019

Sztolnie Walimskie to tzw. kompleks “Rzeczka”, jeden z siedmiu kompleksów “Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Budowa kompleksu “Riese” była jedną z największych militarnych inwestycji III Rzeszy, która nigdy nie została ukończona. “Riese” już o wielu lat rozpala umysły poszukiwaczy przygód i badaczy historii. Sztolnie Walimskie są kompleksem udostępnionym do zwiedzania. Sztolnie Walimskie "RIESE" 3 Maja 26, 58-320 Walim 74 845 73 00 🤍 Cena dla dorosłego: 20 zł Cena dla młodzieży i emerytów: 16 zł Cena dla dzieci do 4 lat: 0 zł Kompleks „RIESE” Sztolnie Walimskie – kompleks „Rzeczka”, jeden z siedmiu podziemnych kompleksów „Riese”. Sztolnie Walimskie to tzw. kompleks „Rzeczka”, jeden z siedmiu kompleksów „Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Budowa kompleksu „Riese” była jedną z największych militarnych inwestycji III Rzeszy, która nigdy nie została ukończona. „Riese” już o wielu lat rozpala umysły poszukiwaczy przygód i badaczy historii. Sztolnie Walimskie są kompleksem udostępnionym do zwiedzania. Walim i Častolovice – polsko – czeska współpraca dla rozwoju turystyki Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu wspólnie z miastem Častolovice (Czechy) realizują projekt pn. Walim i Častolovice – polsko – czeska współpraca dla rozwoju turystyki. Projekt opiewa na kwotę 59 133,20 euro. Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Źródło informacji: 🤍 Byłeś tutaj? 👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► 🤍 oraz kliknij 🔔 👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► 🤍 🔴 PINTEREST ► 🤍 🔵 FACEBOOK ► 🤍 ⭐️ TWITTER ► 🤍 💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀 ❗️ Subskrybuj kanał "ForumWiedzy", by nie przegapić nowych filmów 👀 🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦 👊 Pozdrawiam #ForumWiedzy #Informacja #YouTube

#Muchołapka #Kompleks #Riese #Ludwikowice #Kłodzkie

5447
19
5
00:01:50
25.10.2019

#Muchołapka #Kompleks #Riese #Ludwikowice #Kłodzkie

KOMPLEKS "RIESE"

15166
17
2
00:08:54
20.11.2012

Kryptonim Olbrzym " Riese" to założenie nazistowskich podziemnych kompleksów, położonych w Górach Sowich w Sudetach oraz na Zamku Książ koło Wałbrzycha. Przeznaczenie podziemnych miast do tej pory jest zagadką,jedni widzą w tym przedsięwzięciu chęć ukrycia pod ziemią tajnej nazistowskiej produkcji (zbrojeniówka) inni twierdza,że opracowywano w Riese tak zwaną cudowną broń Hitlera, inni domniemają,że Adolf Hitler i jego świta budowali tu swoje kwatery. W ramach Dzikich Sudetów proponujemy szereg atrakcyjnych eventów prowadzonych przez kulturoznawcę eksploratora sudeckiego, który pokaże Państwu miejsca ze wszech miar interesujące, jak i też dzikie i tajemnicze, a bywa, że całkiem nie dawno odkryte. - Umów się z Dzikimi Sudetami na niezapomnianą przygodę.

Kompleks Riese #12

832
13
1
00:06:00
02.10.2020

Projekt Riese to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec.

Dolnośląskie NAJ - Kompleks Riese

6029
110
4
00:19:07
15.10.2021

Jedna z największych zagadek II wojny światowej na Dolnym Śląsku, miejsce tajnej nazistowskiej operacji III Rzeszy. Kompleks Riese to sieć podziemnych korytarzy i tuneli, których przeznaczenie do dziś pozostaje zagadką. Nawet po ponad 70 latach od zakończenia wojny, miejsce budzi więcej pytań niż daje odpowiedzi. Odwiedź Telewizję Echo24: Oficjalny portal informacyjny: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 YouTube: 🤍

WŁODARZ - TAJEMNICE PODZIEMNYCH TUNELI

34196
175
00:05:37
01.02.2016

Włodarz to największa z dostępnych do zwiedzania sztolni kompleksu "Riese". Ten olbrzymi obiekt to ponad 3200 metrów podziemnego chodnika drążonego w litej skale przez tysiące więźniów obozów. Znaczna część obiektu jest zalana. Pod ziemią znajduje się również jedna z największych, nieukończonych hal o długości około 60 metrów, wysokości sięgającej 12 m i szerokości 8 m.

Tajemnice kompleksu Riese w Górach Sowich na Dolnym Śląsku

35958
223
66
00:11:23
28.07.2018

To bez wątpienia największy projekt górniczo-budowlany nazistowskich Niemiec w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Przeznaczenia obiektów wchodzących w skład kompleksu „Riese” do dziś nie udało się jednoznacznie określić. Podziemny schron? Kwatera Hitlera? Podziemne fabryki? Jakie tajemnice może kryć jeszcze „Olbrzym”? Gdzie są dokumenty – projekty? Odpowiedzi na te pytania szukamy w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu „Lato z odkrywcą”. Tym razem „Tajemnice Riese”.

# 1. Kompleks Riese. Gość: Grzegorz Sanik

2276
85
0
00:52:00
02.06.2022

Kompleks Riese. Jeden z najbardziej tajemniczych obiektów na Dolnym Śląsku. Rozbudzający wyobraźnie turystów, poszukiwaczy skarbów, pasjonatów historii, w szczególności II Wojny Światowej. Mimo że jego początki sięgają niezbyt odległych czasów, wiąże się z nim mnóstwo domysłów, hipotez czy nawet legend, których większość nie została potwierdzona. Jakie miało być jego przeznaczenie? Dlaczego powstawał właśnie tutaj? Czy miała być tu produkowana broń, która miała przynieść przełom w przebiegu Wojny? Moim gościem jest Grzegorz Sanik - pasjonat Dolnego Śląska i jego fantastycznej historii. Przewodnik sudecki, redaktor Elobloga oraz autor kanału na Youtube pt. Podróżnik w czasie. Wspólnie z nim możemy zwiedzać również kompleks, któremu poświęcony jest dzisiejszy odcinek podcastu.

Kompleks Riese - Podziemne miasto Osówka vlog # 29

36706
290
00:24:29
18.02.2019

SUBSKRYBUJ KANAŁ: 🤍 sklep: 🤍 patronite: 🤍 - możesz nas wesprzeć :D zrzutka: 🤍 grupa : 🤍 (przyjmuje tylko po odpowiedzeniu na pytania) Kilka osób polecało Nam to miejsce :) wybraliśmy się więc zobaczyć na własne oczy i poszerzyć naszą wiedzę z zakresu historii II wojny Światowej. "Zdaniem jednych miała to być tajna kwatera Adolfa Hitlera. Inni twierdzą, że budowano hale dla podziemnych fabryk zbrojeniowych do produkcji tajnej broni." Więc słowo "melina" dla takiego człowieka jakim był to chyba niz złego... ;) Wycieczka bardzo pouczająca, miejsce dla osób ktore lubią zwiedzać sztolnie i jaskinie - idealne Fajni i ciekawie opowiadający przewodnicy. Mimo chłodu i wilgoci, a także kołyszącej się na boki łódki, było naprawde fajnie ! :) Jak wiecie, My lubimy takie miejsca, mamy nadzieje że dzięki Naszym filmom Wy również je polubicie i wybierzecie się sami :) Zapraszam do oglądnia :) Muzyka kreator YT #Riese #Podziemnemiasto #osówka

Tajemnice kompleksu Riese. Co kryje Arbeitslager Erlenbusch?

175140
7460
211
00:15:03
23.06.2022

🔥 Skorzystaj z 83% zniżki, 3 darmowych miesięcy i darmowego antivirusa Surfsharka z kodem History: 🤍 🔥 Wesprzyj nas i obejrzyj niezwykłą rozmowę: 🤍 🔥 Wesprzeć możesz nas poprzez ten link: 🤍 Dziś zabieramy was do Olszyńca na Dolnym Śląsku, gdzie znajdował się Arbeitslager Erlenbusch - jeden z obozów pracy związanych z kompleksem Riese. Jakie tajemnice kryje to miejsce? ❤️ Podoba Ci się? Subskrybuj nas, kliknij dzwoneczek i łapkę w górę! 💛 Zobacz więcej na Instagram: 🤍 💙 Zapraszamy też na Facebook: 🤍 Prowadzący: Łukasz Kazek Reżyseria: Mateusz Kudła Zdjęcia: Łukasz Herod Dźwięk: Krzysztof Bąk #riese #kompleks #olbrzym #urbex #history #historia #historyhiking #łukaszkazek #mateuszkudła Kontakt: historyhiking (at) krkfilm.com Copyright © 2020-2022 Korzystanie z materiałów History Hiking™ wymaga wcześniejszej zgody KRK FILM sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Jaką maszynę ukrył na strychu Niemiec, który mieszkał tuż przy sztabie projektującym kompleks Riese?

797815
27215
943
00:09:55
25.06.2020

🔥 Zobacz najnowsze materiały dla wspierających: 🤍 🔥 Wesprzeć możesz nas poprzez ten link: 🤍 Dzisiaj opowiem o przypadkowym spotkaniu, dzięki któremu trafiłem na unikatowe fotografie z okresu II wojny światowej. Były niemiecki mieszkaniec dzisiejszej Jedliny-Zdrój mieszkał tuż przy Pałacu Jedlinka, w którym wówczas znajdowało się biuro Organizacji Todt projektującej tajemniczy kompleks "Riese" (z niem. "Olbrzym") w Górach Sowich. 😃 Wesprzyj nas, a dostaniesz bonusy: 🤍 ❤️ Podoba Ci się? Subskrybuj nas, kliknij dzwoneczek i łapkę w górę! 💛 Zobacz więcej na Instagram: 🤍 💙 Zapraszamy też na Facebook: 🤍 Prowadzący: Łukasz Kazek Reżyseria: Mateusz Kudła Zdjęcia: Łukasz Herod Dźwięk: Krzysztof Bąk #kompleksriese #riese #olbrzym #historia #history #ŁukaszKazek #gorysowie Kontakt: historyhiking (at) krkfilm.com Copyright © 2020 Korzystanie z materiałów History Hiking wymaga wcześniejszej zgody KRK FILM sp. z o.o. oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

"Riese. Tajemnice wykute w skale" - fabularyzowany film dokumentalny (2012)

349068
1875
107
01:07:59
01.03.2015

reżyseria: Maciej Kieres, Wojciech Malinowski współpraca reżyserska: Katarzyna Dąbkowska scenariusz: Wojciech Malinowski zdjęcia: Piotr Sędzikowski, Marcin Grobelny, Artur Stroiński montaż: Jerzy Szota Fabuła filmu osnuta jest na największej tajemnicy II Wojny Światowej. Porusza zagadnienia budowy podziemnej kwatery Hitlera, opisuje plany militarne III Rzeszy, a także stawia nowe hipotezy i przybliża nas o krok do rozwiązania zagadki. Produkcja powstała ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego pod mecenatem Fundacji Polska Miedź, Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa, Banku PKO BP, Gminy Wałbrzych oraz Powiatu Kłodzkiego. Produkcja: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, TVP Wrocław

Kompleks RIESE Podziemne miasto OSÓWKA

924
10
2
00:10:39
29.07.2022

Podziemne Miasto Osówka. Częsć kompleksu RIESE. Trasa historyczna. Bilet 30pln SUBSKRYBUJ KANAŁ 🤍 Wsparcie mojego kanału: 🤍 Best Music !!! Muzyka: NCS Release 🤍 Audio Library Plus — Official Releases 🤍 FreeMusicWave - No Copyright Music 🤍 Bolang enjoy (my second channel) Drugi kanał wyjazdowy: - 🤍 Kanał Unboxing i testy - Pretoland 🤍 TikTok - 🤍 igtv - preto_on_tour Facebook - 🤍 Blog - 🤍 email - pretotcs🤍gmail.com sprzęt: Nikon D3200 + Sigma 30mm, Tamron 18-200. Motorola Moto G9 Plus. GoPro Hero 7 Black + gimbal iSteady Pro3 Sony FDR AX-33 + RODE VideoMicro GoPro Hero 9 black #PretoOnTour #BolangEnjoy #Pretoland

Kompleks Riese -OSÓWKA

123
5
3
00:01:41
29.12.2022

Kompleks Riese, znany również jako Osówka lub Osówka Underground Complex, to seria podziemnych tuneli i struktur znajdujących się w Dolnym Śląsku, w Polsce. Został zbudowany podczas II wojny światowej przez Niemcy nazistowskie i sądzi się, że był używany jako tajne zaplecze wojskowe. Kompleks miał służyć jako fabryka produkująca broń oraz centrum badawczo-rozwojowe różnych projektów wojskowych. Po wojnie kompleks został porzucony i pozostał w dużej mierze zapomniany. Dziś kompleks jest otwarty dla turystów i jest popularnym miejscem dla tych, którzy są zainteresowani historią i militarnymi reliktami.

TAJEMNICE RIESE - Robi się niebezpiecznie! Kompleks #Gontowa - Riese - Góry Sowie

2856
84
41
00:19:20
27.06.2022

#GONTOWA #riese jeden z najmniej zbadanych kompleksów. Najpóźniej opuszczony przez wojska niemieckie przed wkroczeniem armii rosyjskiej w Góry Sowie. Kompleks był w rozbudowie i nie został ukończony. Dwie sztolnie są dostępne i połączone, dwie kolejne znajdują się na terenie prywatnym i są zabezpieczone przed dostępem. Te, do których wchodzimy to największe sztolnie wykute w piaskowcu w okolicy. Niestety infiltracja wody i materiał, w którym są drążone, spowodowały, że coraz częściej obwalają się części skał, utrudniając eksplorację i powodując, że sztolnie stają się niebezpieczne. Zostań PATRONEM kanału - to wspomaga - wszelkie wyjazdy i kolejne filmy: 🤍 Zapraszam również na inne media społecznościowe: 🤍 🤍 🤍

Ciekawostki o Riese – Prawdziwy olbrzym

70651
511
60
00:05:41
09.01.2016

Podziemny niemiecki kompleks budowany w Górach Sowich otrzymał kryptonim Riese, co z języka niemieckiego oznacza "Olbrzym". Czy rzeczywiście Riese jest olbrzymem? Postanowiłem porównać sowiogórski kompleks do innych podziemi II wojny światowej. Do kompleksu S3 Olga w dolinie Jonastal, fabryki zbrojeniowej Mittelwerk w Górach Harzu oraz do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU). Dodatkowe informacje na blogu: 🤍 Blog 🤍 Facebook 🤍 Twitter 🤍 Grzegorz Sanik Krzysztof Sikorski WSPÓŁPRACA Sztolnie Walimskie 🤍 BIBLIOGRAFIA 1. Zagłada Riese - Romuald Owczarek 2. Podziemia w Górach Sowich i Zamku Książ - Piotr Kruszyński 3. Tajemnica Riese - Jacek M. Kowalski, Robert J. Kudelski, Zbigniew Rekuć ZDJĘCIA 1. ahojMEDIA 🤍 2. Schemat MRU Autor: Blackfish 🤍 3. Zdjęcia Archiwalne Mittelwerk i Albert Speer - das Bundesarchiv

Wywiad z Wyprawy Leona - Kompleks Riese i eksploracja kopalni

12449
508
53
00:16:27
05.05.2019

Wyprawy Leona to kanał prowadzony przez Rafała, który jak inny nasi goście wzięli udział w spotkaniu YouTube’rów pod hasłem #GrillKolba. Oczekując na pysznego świniaka, przygotowanego przez Kwasiora, udało nam się porozmawiać nie tylko z Rafałem, ale i z pozostałymi uczestnikami tego wydarzenia.📢 ❗❗❗ NASZ SKLEP: 🤍 👈 ❗❗❗ FACEBOOK: 🤍 👈 ❗❗❗ INSTAGRAM: 🤍 👈 WIĘCEJ INFO ⬇⬇⬇ Czym jest #GrillKolba? Każdy czasem lubi spotkać się ze znajomymi, rozpalić grilla, np. marki Broil King i wrzucić coś na ruszt. Z naszymi gośćmi znamy się od dawna, niestety na co dzień nie ma czasu na to, by się spotkać. Właśnie dlatego postanowiliśmy zaprosić ich wszystkich na grilla. Odwiedzili nas: - Kuba i Konrad z #UrbexHistory (🤍 - gwiazda kuchni slow-food Michał "Kwasior" z #KuchniaKwasiora (🤍 - Marek i Grzegorz z kanału #EkwipunekDźwiganyCodziennie (🤍 - Rafał z kanału #WyprawyLeona (🤍 - Kamil z #Sietra Urbex (🤍 - Marcin "Morden" z #PostApokaliptyczniePrzezŚwiat (🤍 - Tomek, Marcin i Łukasz z kanału #LeśniLudzie (🤍 Śledźcie nasz kanał i kanały chłopaków, by zobaczyć wywiady oraz relacje z tego wyjątkowego wydarzenia. #kolbapl #urbex #WyprawyLeona #GrillKolba - 🙏🙏🙏 Dajcie znać w komentarzach pod filmem, jakie filmy chcielibyście zobaczyć w przyszłości. ❤ I........ NAJWAŻNIEJSZE❗❗❗ 🌳⚡🔪🌏🔦🌲🔥🔫 Przypominamy, że jeśli chcecie dostawać powiadomienia to prosimy o klikanie w DZWONECZEK 🔔 00:00 Intro 00:13 Wstęp 01:32 Czym się zajmujesz? 03:33 Czy zwiedziłeś wszystko w Twoim rejonie? 04:32 Sprzęt i bezpieczeństwo 07:00 Nie boisz się napływu wody? 08:10 Twoje sytuacje kryzysowe? 10:08 Twoja opinia na temat Riese? 11:47 Dzienniki Ollenhauera 13:33 Czy złoty pociąg istnieje? 14:11 Podsumowanie 16:06 Outro

WŁODARZ - największy kompleks RIESE (część 1)

12974
18
2
00:08:12
12.10.2011

Film przedstawia naziemne obiekty i pozostałości po hitlerowskiej działalności w największym kompleksie RIESE - Włodarzu.

Назад
Что ищут прямо сейчас на
Kompleks Riese army academy INGRAD дробим сказка на ночь albion online gameplay ���������� ������������������ ���������������� сказка козья хатка 戰場 камеди смотреть сказка Алексея Толстого цветовая передача gay men Whisky 中天电视 情變 си цзиньпин Perci pak media news rubiks cube puzzle