Gledis Gjipali

Gledis Gjipali смотреть последние обновления за сегодня на .

Integrimi në BE/ Mesazhet që dha vizita e Borrel në Tiranë -Flet Gjipali | Zona Zero Top News

1016
4
0
00:17:06
15.03.2022

I ftuar: Gledis Gjipali "Zona Zero" është emisioni më i ri informativ i Top News. Eshtë Zona e pyetjeve, Zona ku merren përgjigjet dhe Zona ku zhvillohen debatet. Eshtë Zona me Zero kompromise, Zero embargo dhe Zero sekrete. Çdo ditë nga ora 16:00-20:00 "Zona Zero" nën drejtimin e gazetarit Thimi Samarxhiu do të sjell tek publiku informacionet më të fundit dhe analizat më të detajuara të ngjarjeve kryesore të ditës. Një zonë e dedikuar informimit korrekt, të saktë dhe pa kompromise me të vërtetën. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ZonaZero#TopChannel#TopNews

Gjipali: Negociatat, monitorim i BE në çdo fushë

94
0
0
00:02:05
30.08.2022

Pasaportat e arta, Komisioni Europian kundër. Çfarë ndodh nëse Shqipëria nuk reflekton? Në Skype, Gledis Gjipali, EMA Lëvizja Europiane në Shqipëri Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #IntervistaSyriTv #GledisGjipali

Gledis Gjipali: 15 kushtet mesazh i rendesishëm, klasa politike duhet ti marre seriozisht

167
2
0
00:19:50
24.06.2020

Drejtori ekzekutiv i Lëvizjes Evropiane në Shqipëri, Gledis Gjipali i ftuar në emisionin “Abc-ja e Mëngjesit”, ka theksuar se vendimi më i fundit i Parlamentit Evropian është një mesazh që duhet të merret seriozisht nga klasa politike. Gjipali në fjalën e tij ka deklaruar se 15 kushtet e vendosura nga BE, nuk është domosdosmeri që të plotësohen menjëherë, pasi disa prej tyre mund të vijojnë të përmbushen edhe pas hapjes së negociatave. “Zyrtarisht ne negociatat i kemi të hapura, por 15 kushtet kanë të bëjnë me finalizimin e bisedimeve, por e rëndësishme është arritja sa të mundemi për plotësimin e tyre. Në rezolutën e fundit tregohet se po bie besueshmëria e ndërkombëtarëve në trajtimin e çështjeve institucionale të Shqipërisë. Ndërkohë ne e dimë se Parlamenti Evropian është një ndër tre strukturat më pak të rëndësishme të BE, pasi siç e pamë në tetor, është Këshilli i Ministrave të vendeve anëtarë që mund të bllokojnë anëtarësimin. Mesazhi i Parlamentit duhet të merret si një mesazh dhe ne duket të jemi të vëmendshëm ndaj asaj që kërkohet. Një nga mangësitë e klasës politike shqiptare është se ajo luan me procesin e integrimit, dhe nëse jemi para një procesi elektoral është i vështirë që të shikojmë hapa real  dhe të rëndësishëm”, tha Gjipali. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e rëndësishme që në këto katër muajt në vijim nëse duam që të kemi progres në procesin e integrimit duket që të bëjmë një përparim në tre çështjet kryesore. Reforma zgjedhore dhe ajo në Drejtësi duhet të jetë fokusi i klasës politike. “Janë 15 kushte por jo të gjitha duhet të plotësohen për 4 muaj. Kushtet që duhet të plotësohen janë Reforma ne Drejtësi, plotësimi i Kushtetueses, plotësimi i SPAK, janë pika që bllokojnë procesin, gjithashtu dhe reforma zgjedhore. Ulja e numrit të azilkërkuesve, që të mos kemi luhatje shifrash siç na ndodh rritje dhe ulje herë pas here. Lufta kundër korrupsionit është një tjetër çështje, që ndërkombëtarët tashmë kërkojnë hapa konkretë në lidhje me personat që nuk kanë kaluar vettingun dhe të ketë lëvizje në lidhje me hetimin e vjedhjes së votave”, është shprehur ndër të tjera. /abcnews.al Per informacionet me te fundit klikoni: Web: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Subscribe kanalin tone ne: youtube:🤍 #abcnews #abcnewsalbania #abcjamegjesit

NE STUDIO GLEDIS GJIPALI | ABC NEWS

260
0
0
00:25:06
14.04.2015

13 PRILL 2015 Gledis Gjipali, drejtor ekzekutiv i Lëvizjes Europiane në Shqipëri (EMA), për projekt-rezolutën e Parlamentit europian për Shqipërinë.

'Procesi për luftën kundër krimit të organizuar' Gledis Gjipali | Zona Zero Top News

184
0
0
00:09:50
20.10.2021

"Zona Zero" është emisioni më i ri informativ i Top News. Eshtë Zona e pyetjeve, Zona ku merren përgjigjet dhe Zona ku zhvillohen debatet. Eshtë Zona me Zero kompromise, Zero embargo dhe Zero sekrete. Çdo ditë nga ora 16:00-20:00 "Zona Zero" nën drejtimin e gazetarit Thimi Samarxhiu do të sjell tek publiku informacionet më të fundit dhe analizat më të detajuara të ngjarjeve kryesore të ditës. Një zonë e dedikuar informimit korrekt, të saktë dhe pa kompromise me të vërtetën. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #ZonaZero#TopChannel#TopNews

Gledis Gjipali i ftuar në Ora News -Ora News - Të parët për lajmin e fundit

123
0
0
00:17:21
01.04.2016

Subscribe në Ora News këtu 🤍 Për më shumë klikoni në 🤍

Negociatat/ Gjipali: Të plotësojmë kushtet, të bindim partnerët se e meritojmë anëtarësimin në BE

180
1
0
00:14:34
20.07.2022

#oranews #interviste #everestdedaj #gledisgjipali Eksperti i çështjeve të Integrimit, Gledis Gjipali, ka komentuar hapjen e negociatave për vendin tonë. Në një intervistë për Ora News, me gazetarin Everest Dedaj, ai tha se që nga dita e djeshme, ne kemi shumë punë për të bërë. Gledis Gjipali: Ne hyjmë në fazën aktuale të zbatimit të këtij procesi, pra të negociatave, pasi dritën jeshile e kishim marrë disa vite më parë, po praktikisht nuk kishim filluar negociatat. Që nga dita e djeshme, ne tashmë jemi në proces të negociatave, që do të thotë një punë shumë e madhe, voluminoze që në fund të kësaj pune do të duhet të na çojë në anëtarësimin në BE. Ai tha se tashmë Shqipëria do të duhet të përafrojë legjislacionin, standardet, të ngremë institucionet, dhe kapacitetet njerëzore, ndërsa shtoi se për futjen e Shqipërisë në BE do të duhen disa vite. Gledis Gjipali: Që do të thotë gjatë kësaj periudhe ne do duhet të përafrojmë legjislacionin, standartet, të ngremë institucionet, kapacitete njerëzore. Është një proces që do të dojë disa vite dhe më pas të mund të kryhet anëtarësimi i Shqipërisë në BE. Do të kemi shumë kushte, shumë më të detajuara, shumë më të monitoruara nga BE. I gjithë procesi merr një tjetër cilësi, një tjetër ritëm që patjetër do të duhet ta ndjekim administrata në radhë të parë por qoftë dhe grupet e interesit dhe politika. Më tej ai shtoi se nëse ne do të plotësojmë kushtet, do të kemi përfitime nga Europa, ndërsa theksoi se do të ndodh e kundërta nëse nuk plotësojmë kushtet. Gledis Gjipali: Kërkesat dhe standardet që ne duhet të plotësojmë janë vërtetë cilësore. Sjellim një rritje cilësore të jetesës, funksionimit të intstitucioneve në Shqipëri, këto janë shumë të rëndësishme për zhvillimin e vendit. Drejtimi tjetër është se çfarë fitojmë nga BE. Do të ketë më shumë fonde, si dhe do kemi mundësinë të marrim pjesë në programe që më parë nuk kishim sukses. Në rast se bëjmë hapa mbrapa, mund të hiqet kjo mundësi. Ne do duhet patjetër të plotësojmë kushtet, të bindim partnerët tanë se ne e meritojmë anëtarësimin në BE. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Intervista - Gledis Gjipali: Shqipëria në BE - Incidenti Rama-Ristani- 29 Shtator 2014- RTV Ora News

238
0
0
00:19:23
29.09.2014

Sipas drejtorit ekzekutiv të EMA, Gledis Gjipali, Shqipëria ka ende rrugë për të bërë që t'i bashkohet BE-së. Në një intervistë në RTV "Ora News", përballë gazetarit Edvin Peçi, Gjipali tha se Shqipëria ka një progres kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, por nuk mund të binden partnerët ndërkombëtarë në një periudhë kaq të shkurtër. Për më shumë klikoni në 🤍

Misteri i negociatave, Gledis Gjipali i ftuar në Ora News

147
2
0
00:43:11
17.10.2019

#rtvora #oranews Follow RTV Ora Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍 Follow Ora News on Google+ HERE 🤍

Gledis Gjipali: Mundësia e hapjes së negociatave të BE me Shqipërinë dhe ndikimi i Brexit

120
4
0
00:17:46
01.02.2020

"Diplomaticus" nje emision nga Erion Kacorri ne News24 - 30 janar, 202 Me 26 deri me 29 Mars ne Bruksel zhvillohet Samiti i Keshillit te Bashkimit Europian, ku Shqiperia dhe Maqedonia e Veriut shpresojne qe vendet e unionit te mund te arrijne me ne fund dakordesi per hapjen e negociatave te anetaresimit. Per te analizuar te rejat qe vijne nga Brukseli, i ftuar në Diplomaticus është Gledis Gjipali, drejtor ekzekutiv i European Movement Albania.

Gledis Gjipali: Zgjedhjet për Parlamentin Europian dhe integrimi i Shqipërisë

120
5
0
00:23:34
16.05.2019

Gledis Gjipali, drejtor ekzekutiv i European Movement in Albania, komenton zgjedhjet parlamentare qe mbahen më 23 deri më 26 maj në çdo vend anëtar të Bashkimit Europian. Cfarë ndodh nëse forcat ekstreme te djathta dhe të majta fitojnë më shumë vende në përbërjen e re parlamentare. Cfarë pritet të ndodhë me integrimin e Ballkanit në BE. Ndiqni intervistën që Z. Gjipali dha për gazetarin e News 24, Erion Kaçorri.

Integrimi, BE ende pa një datë për uljen me Shqipërinë

48
2
0
00:14:22
16.03.2022

Gledis Gjipali, drejtues i organizatës “Lëvizja europiane në Shqipëri”, ishte në një lidhje direkte me studion e “Ditarit”, në A2 CNN. - - - A2 CNN është një kanal informativ në një partneritet ekskluziv me CNN, me seli dhe qendër kryesore të prodhimit në Tiranë. Web: 🤍 App: 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍 Twitter: 🤍 #A2CNN A2 | CNN Exclusive News Channel Affiliate

Deklarata e Zagrebit, Gledis Gjipali: Për shkak të situatës, pritshmëritë ishin të ulëta

93
2
0
00:12:00
07.05.2020

Deklarata e Zagrebit, Gkedis Gjipali: Për shkak të situatës, pritshmëritë ishin të ulëta Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #GledisGjipali

Gjipali: Komisioni Europian i shqetësuar për dhëniet e shtetësisë

42
0
0
00:01:25
30.08.2022

Pasaportat e arta, Komisioni Europian kundër. Çfarë ndodh nëse Shqipëria nuk reflekton? Në Skype, Gledis Gjipali, EMA Lëvizja Europiane në Shqipëri Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #IntervistaSyriTv #GledisGjipali

Gledis Gjipali në KafeIN 08/05/2019 | IN TV Albania

56
0
0
00:21:02
08.05.2019

IN Tv Albania Follow us: 🤍 🤍 🤍 Offcial website: 🤍

Kafe Shqeto/ : Mimoza Cika Kelmendi dhe Gledis Gjipali - Gjermania merr presidencën 6-mujore të BE

179
2
0
00:17:46
02.07.2020

Gjermania merr presidencën 6-mujore të Bashkimit Europian në mesin e krizës së pandemisë.Sfidat e parashikuara të një kancelareje në fund të mandatit.Cili do të jetë roli Frau Merkel në proçesin e integrimit? Për më shumë informacione vizitoni: 🤍 Subscribe "Syri Tv" në YouTube Like Syri Tv në Facebook: 🤍 Like Syri.net në Facebook: 🤍 Follow syri.tv në Instagram: 🤍 #SyriTv #KafeShqeto #MimozaCikaKelmendi #GledisGjipali

RTV Ora - Gjipali: Nuk është e thënë që Maqedonia të presë Shqipërinë, për vendin tonë ka rezerva

516
1
0
00:18:39
17.11.2020

#rtvora #intervista Drejtori ekzekutiv i Lëvizjes Evropiane në Shqipëri, Gledis Gjipali u shpreh se për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është thënë se janë gati për të nisur konferencën e parë ndërqeveritare, por sikurse e dimë për vendin tonë ka disa rezerva. Gjipali tha se nuk është e thënë që Maqedonia duhet të presë Shqipërinë, por secili vend ecën sipas specifikës së vet. Gledis Gjipali: Për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është thënë se janë gati për të nisur konferencën e parë ndërqeveritare, por sikurse e dimë për vendin tonë ka disa rezerva. Nëse do të kemi një vendim pozitiv do të kemi edhe një deklaratë në konferencën për shtyp për të dyja vendet. Nëse nuk do të kemi një vendim të tillë do të kemi një rezultat se çfarë do të ndodhë dhe kur do të jetë vendimmarrja e ardhshme. Nuk është e thënë që Maqedonia duhet të na presë ne, por secili vend ecën sipas specifikës së vet. Prandaj nuk është e domosdoshme që vendet të jenë së bashku. Kjo gjë po ndodh edhe me vendin tonë, duke e diskutuar individualisht. Vendi ynë ka bërë një progres të mirë, gjë e cila u vlerësuar edhe nga KiE, por nuk besoj se është mjaftueshëm për të mbajtur konferencën e parë ndërqeveritare. Kjo pasi ka shqetësime nga vendet anëtare të BE-së. Gjipali shtoi se ka një krizë në BE që mund të bëhet edhe një krizë e madhe, pasi Hungaria dhe Polonia kanë vënë veton buxhetit. Gledis Gjipali: Ka një krizë në BE që mund të bëhet edhe një krizë e madhe, pasi Hungaria dhe Polonia nuk pranojnë kushtëzimin sa i takon shtetit ligjor, duke pasur parasysh edhe problematikën e zgjerimit të mëparshëm. Kjo gjë është përpjekur të kufizohet nga BE. Buxheti i BE-së duhet të merret me unanimitet dhe kjo po kthehet në një krizë që duhet të zgjidhet, pasi kërkohen edhe fonde për pandeminë. Do të shohim se si do të zgjidhet. Sot ka pasur debate lidhur me këtë çështje në këshill. Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍

Negociatat hapen javën e ardhshme? Gjipali: Nëse ka vullnet, mekanizmat ekzistojnë - 7pa5

364
3
0
00:14:36
13.07.2022

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 🤍 Ne studio me Gledis Gjipali Format informativ i cili do tu sjellë cdo mëngjes informacione të bollshme dhe utilitare për të nisur një ditë sa më mbarë. Autore Pranvera Borakaj, moderuar nga Alma Çelaj, Xhoi Malesia dhe Livia Kola "7 pa 5" është një revistë e temave soft e jo vetëm, duke orientuar vëmendjen e audiencës e duke synuar të nxisë tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjesë e jetës sonë të përditshme... #7pa5 #vizionplustv #morningshow

Misha e Gjipali anëtarët e rinj të AMA-s - Top Channel Albania - News - Lajme

247
0
0
00:01:30
08.10.2014

Deputetët e mazhorancës në Komisionin e Medias dhe Arsimit kanë përzgjedhur me shumicë votash dy anëtarët e rinj të AMA-s, Pirro Misha dhe Gledis Gjipali, kandidaturat e të cilëve do të kalojnë për miratim në seancën parlamentare të ditës së enjte.

Gledis Gjipali: Anëtarësimi në BE i vendeve të Ballkanit Perëndimor, proces i vështirë

149
2
0
00:08:47
10.06.2021

Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍

Spotlight - Gjipali: BE po tregon dobësi për integrimin e Ballkanit Perëndimor - Vizion Plus

300
0
0
00:02:21
22.06.2022

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook:🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 “Evropa e mbyllur” dhe “Ballkani i Hapur” Të ftuar në studio: Kreshnik Çollaku - deputet i PD-së Gledis Gjipali - drejtues i “Lëvizjes Evropiane” Ilda Zhulali - këshilltare e Presidentit për Integrimin Në lidhje skype: Genc Burimi - gazetar SPOTLIGHT është një format gjithëpërfshirës nga gazetari Alban Dudushi. Target grupi i këtij emisioni janë mosha mbi 18 vjeç. Aktualiteti, Politika, Kultura, ShowBiz, Profili i Personazheve. Histori Njerëzore, janë të gjitha elemente që qëndrojnë brenda një formati të tillë. Çdo te hene dhe te merkure, ora 22:30 dhe çdo te premte, ora 21:00. #spotlight #albandudushi #vizionplustv

Pse BE refuzoi negciatat? I ftuar Gledis Gjipali

48
0
0
00:11:14
23.06.2022

Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍

Spotlight - Negociatat- Ministrat e Jashtëm të BE-së takohen në Bruksel - Vizion Plus

2936
15
6
00:02:19
10.05.2021

🤍 🤍 🤍 🤍 🤍 Europa ku po shkojme. Te ftuar: Gledis Gjipali, Una Hajdari, Adri Nurellari, Arben Kashahu. Ne lidhje skype: Artan Gubi, Zv/kryeminister i Maqedonise se Veriut. - SPOTLIGHT është një format gjithë përfshirës nga gazetari Alban Dudushi. Target grupi i këtij emisioni janë mosha mbi 18 vjeç. Aktualiteti, Politika, Kultura, Show Biz, Profili i Personazheve, Histori Njerëzore, janë të gjitha elemente që qëndrojnë brenda një formati të tillë. Çdo te hene dhe te merkure, ora 22:30 dhe çdo te premte, ora 21:00. #spotlight #albandudushi #vizionplustv - Subscribe: 🤍

Ora News - Gjipali: Jo konferencë ndërqeveritare këtë vit, axhenda e BE-së nuk përmend zgjerimin

160
1
0
00:17:17
07.12.2020

#rtvora #rtvoranews #integrimi I ftuar në Ora News Gledis Gjipali, kreu i Lëvizjes Evropiane në Shqipëri u shpreh se është pothuajse e pamundur që të kemi një tryezë të parë ndërqeveritare para dhjetorit. Ai tha se vendet skeptike mbetet të njëjtat, që janë Holanda, Danimarka dhe Franca, të cilat mendojnë se nuk ka një progres të tillë për të mbajtur një konferencë të parë. Gjipali: Është pothuajse e pamundur që të kemi një tryezë të parë ndërqeveritare para dhjetorit. Nga agjenda e publikuar nga mbledhja e ministra evropianë për nesër, nuk është përmendur pjesa e zgjerimit, pasi nuk ka pasur një zhvillim pozitiv që të ketë ndikuar në këtë agjendë për një votim të mundshëm në Këshillin e Evropian për vendin tonë dhe për Maqedoninë e Veriut. Vendet skeptike mbetet të njëjtat, që janë Holanda, Danimarka dhe Franca, të cilat mendojnë se nuk ka një progres të tillë për të mbajtur një konferencë të parë ndërqeveritare. Kjo e nisur edhe nga mos përmbushja e kushteve, si Gjykata Kushtetuese, Reforma Zgjedhore dhe konsensusi politik. Ka një veta nga Maqedonia, nuk kanë dalë në sipërfaqe këto elementë. Ne duhet të shohim se ku ne çalojmë, se veta do të ketë herë pas here, por e rëndësishme është ecuria jonë në raport me procesin evropian. Ne kemi humbur shumë kohë dhe këtë kohë duhet të fitojmë duke implementuar reforma dhe të jemi të besueshëm të partnerët tanë në BE. Kohët e fundit po negocim te disa elementë që janë të realizueshëm, jo të pamundur. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍 Për më shumë na ndiqni në: 🤍oranews.tv

Spotlight on the Western Balkans | EU Enlargement: Albania & North Macedonia

372
4
0
01:02:09
19.11.2021

On Thursday, 18 November from 15:00-16:00 CET, we held the first digital panel discussion of a new series entitled Spotlight on the Western Balkans: EU Enlargement -Albania & North Macedonia, jointly organised by the European Movement International and the European Movement Finland. The first edition discusses the EU enlargement process in the Western Balkans in the context of the candidate countries of Albania and North Macedonia. Featuring: Tyyne Karjalainen, Research Fellow at the Finnish Institute of International Affairs Gledis Gjipali, Executive Director of EM Albania Nikola Jazadziski, Secretary of EM North Macedonia Moderated by Maja Bobic, Head of Projects and Fundraising, European Movement International We encourage participants to join the discussions on Twitter by using the handles 🤍EMInternational and 🤍em_finland. The event is the first one of a new series of discussions entitled Spotlight on the Western Balkans jointly organised by the European Movement International and the European Movement Finland with the aim to foster debate on Western Balkan issues and the EU integration of this region, involving stakeholders from civil society, political institutions and the wider European community.

Spotlight - Shqipëria e vetme drejt BE-së - Vizion Plus

30540
218
30
00:04:38
10.05.2021

🤍 🤍 🤍 🤍 🤍 Europa ku po shkojme. Te ftuar: Gledis Gjipali, Una Hajdari, Adri Nurellari, Arben Kashahu. Ne lidhje skype: Artan Gubi, Zv/kryeminister i Maqedonise se Veriut. - SPOTLIGHT është një format gjithë përfshirës nga gazetari Alban Dudushi. Target grupi i këtij emisioni janë mosha mbi 18 vjeç. Aktualiteti, Politika, Kultura, Show Biz, Profili i Personazheve, Histori Njerëzore, janë të gjitha elemente që qëndrojnë brenda një formati të tillë. Çdo te hene dhe te merkure, ora 22:30 dhe çdo te premte, ora 21:00. #spotlight #albandudushi #vizionplustv - Subscribe: 🤍

Çelja e negociatave me Shqipërinë, Gledis Gjipali flet për Euronews Albania

762
11
0
00:06:25
04.05.2021

Ndiqni faqen tonë zyrtare të internetit 🤍 për t’u informuar mbi lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota. Abonohuni në kanalin tonë në YouTube: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍

Spotlight - Gjipali: Me Serbinë na lidh integrimi në BE. Çollaku: Bashkimi me të, i rrezikshëm

546
1
0
00:04:07
22.06.2022

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook:🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 “Evropa e mbyllur” dhe “Ballkani i Hapur” Të ftuar në studio: Kreshnik Çollaku - deputet i PD-së Gledis Gjipali - drejtues i “Lëvizjes Evropiane” Ilda Zhulali - këshilltare e Presidentit për Integrimin Në lidhje skype: Genc Burimi - gazetar SPOTLIGHT është një format gjithëpërfshirës nga gazetari Alban Dudushi. Target grupi i këtij emisioni janë mosha mbi 18 vjeç. Aktualiteti, Politika, Kultura, ShowBiz, Profili i Personazheve. Histori Njerëzore, janë të gjitha elemente që qëndrojnë brenda një formati të tillë. Çdo te hene dhe te merkure, ora 22:30 dhe çdo te premte, ora 21:00. #spotlight #albandudushi #vizionplustv

Spotlight - Negociatat për Maqedoninë e Veriut - Vizion Plus

2062
10
5
00:02:13
21.06.2021

🤍 🤍 🤍 🤍 🤍 Çfarë presim nga Luksemburgu? Të ftuar në studio: Adri Nurellari, politolog; Odeta Barbullushi, këshilltare e Kryeministrit; Gledis Gjipali, Drejtues “Lëvizjes Europiane". Në lidhje skype:Nazmi Rashiti, gazetar; Genc Burimi, gazetar; - SPOTLIGHT është një format gjithë përfshirës nga gazetari Alban Dudushi. Target grupi i këtij emisioni janë mosha mbi 18 vjeç. Aktualiteti, Politika, Kultura, Show Biz, Profili i Personazheve, Histori Njerëzore, janë të gjitha elemente që qëndrojnë brenda një formati të tillë. Çdo te hene dhe te merkure, ora 22:30 dhe çdo te premte, ora 21:00. #spotlight #albandudushi #vizionplustv - Subscribe: 🤍

Gjipali: Nga 15 kushtet për integrim, më problematiku reforma zgjedhore, rrezikohet të humbë 1 vit

382
4
1
00:25:13
02.06.2020

#tvora #rtvoranews #intervista Për Gledis Gjipali, ekspert për çështjen e integrimit, hapja praktike e negociata do të ndodhë kur të plotësohet 15 kushtet e vendosura, ku spikat ai i reformës zgjedhore. Ai shtoi se kjo marrëveshje kërkon kohë dhe nëse realizohet mund të humbet 1 vit në raport me integrimin deri në formimin e qeverisë së re. Gledis Gjipali: Hapja praktike e negociata do të ndodhë kur të plotësohet 15 kushtet e vendosura, ku spikat ai i reformës zgjedhore. Ky është kushti më problematik, pasi kërkon të gjitha palët, nuk mund të bëhet vetëm. Pra kërkon një marrëveshje të gjerë. Pa këtë kusht nuk hapen negociatat. Sigurisht që nuk ka dhe shumë kohë, pasi nuk mund të hapen 3-4 muaj para zgjedhjeve. Më pas duhet të presim qeverinë e re. Kështu ekziston rreziku për të humbur një periudhë 1-vjeçare. Shqipëria duhet të bindi se i ka plotësuar mjaftueshëm kushtet për hapjen e negociatave. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍

7pa5 -A do hapen negociatat?! Gjipali: Ka shpresë, por jo sinjale pozitive. Varhelyi viziton Tiranën

150
2
0
00:11:53
28.04.2022

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 🤍 Ne lidhje skype me Gledis Gjipali Format informativ i cili do tu sjellë cdo mëngjes informacione të bollshme dhe utilitare për të nisur një ditë sa më mbarë. Autore Pranvera Borakaj, moderuar nga Alma Çelaj, Xhoi Malesia dhe Livia Kola "7 pa 5" është një revistë e temave soft e jo vetëm, duke orientuar vëmendjen e audiencës e duke synuar të nxisë tek ajo reagimet lidhur me ngjarje apo dukuri pjesë e jetës sonë të përditshme... #7pa5#vizionplustv#morningshow

Metodologjia e re e zgjerimit të BE, Gjipali: Heq veton e vendeve skeptike

2214
14
5
00:02:15
07.02.2020

#tvora #rtvoranews Metodologjinë e re të zgjerimit të Bashkimit Europian, ekspertët e vlerësojnë si hap pozitiv për vendin tonë. Drejtuesi i Lëvizjes Europiane të Shqipërisë, Gledis Gjipali, thotë se kjo metodologji zhbllokon ngërçin midis vendeve anëtare, ndërsa sipas tij rrit mbështetjen ekonomike për reformat.Gjipali i kërkon Shqipërisë që me metodologjinë e re të ndryshojë edhe logjikën me të cilën ka ecur gjatë këtyre viteve. Miratimi i metodologjisë së re për zgjerimin e Bashkimit Europian shihet me nota pozitive për vendin tonë nga njohësit e proceseve integruese. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow TV Ora dhe RTV Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍

Negociatat për BE/ Fati i Shqipërisë në dorë të Maqedonisë së Veriut? -Gjipali | Breaking Top News

170
0
0
00:13:53
19.01.2022

I ftuar: Gledis Gjipali "Breaking" është emisioni më i ri informativ i Top News, që do t’i mundësojë publikut shqiptar marrjen e informacionit në një kohë sa më reale. "Breaking" në Top News startoi në 5 prill 2021, nën moderimin e gazetares së njohur, Sidorela Gjoni. Çdo ditë nga ora 10:00-14:00 në një transmentin maratonë publiku do të ketë mundësi të njihet me të rejat më të fundit në vendin tonë, rajoni dhe bota. Në këtë hapësirë televizive do të mundësohen lidhje me analistë, politikanë, ekspertë dhe gazetarë të terrenit për të komentuar zhvillimet e fundit politike, sociale, kronikë, aktualitet etj. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Breaking#TopChannel#TopNews

Spotlight - Zhulali: Rama ka një opozitë pro integrimit - Vizion Plus

234
1
0
00:01:27
22.06.2022

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook:🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 “Evropa e mbyllur” dhe “Ballkani i Hapur” Të ftuar në studio: Kreshnik Çollaku - deputet i PD-së Gledis Gjipali - drejtues i “Lëvizjes Evropiane” Ilda Zhulali - këshilltare e Presidentit për Integrimin Në lidhje skype: Genc Burimi - gazetar SPOTLIGHT është një format gjithëpërfshirës nga gazetari Alban Dudushi. Target grupi i këtij emisioni janë mosha mbi 18 vjeç. Aktualiteti, Politika, Kultura, ShowBiz, Profili i Personazheve. Histori Njerëzore, janë të gjitha elemente që qëndrojnë brenda një formati të tillë. Çdo te hene dhe te merkure, ora 22:30 dhe çdo te premte, ora 21:00. #spotlight #albandudushi #vizionplustv

Назад
Что ищут прямо сейчас на
Gledis Gjipali pelajaran биографии актеров ���������������� 24 �������� ������������ Nederlandse Bachvereniging Hafej Soriful Islam факты про девушек о которых вы не знали KMJS GMA профессор Васильева calvin abueva Elden Ring за кого играть boleh suji gulab jamun recipe отвертка рукоять emby media server on docker Riza nova BoA пирог Qualifying lienquan